Recenze: Ghibliotéka

Když se řekne studio Ghibli, ne každému ten název asi hned něco řekne, ale co takhle názvy filmů jako Princezna Mononoke, Cesta do fantazie, Království koček, Můj soused Totoro nebo třeba Zámek v oblacích? Myslím, že se hned každému alespoň jeden z nich vybaví, vždyť mnohé filmy studia Ghibli se vysílaly v českých televizích a bylo možné si je koupit i na DVD. Zkrátka jejich filmy si zamilovalo i mnoho diváků, nejen fanoušci anime.

Vše je v knize Ghibliotéka: Cesta za hranice fantazie s filmy studia Ghibli hezky chronologicky seřazeno, kniha nás postupně provází 24 filmy. Je to kniha o historii Studia Ghibli, o lidech, kteří se na tom podíleli, o tvůrčích vlivech každého filmu a o vrcholech a problémech při realizaci tvůrčí práce  Nechybí zde ani recenze na samotné filmy. Publikace se rovněž dotýká toho, jak se tyto filmy dostaly z Japonska na Západ. Ke každému filmu je popis zápletky s pozadím studia Ghibli během vývoje. Vezmou nás do brilantní mysli nejslavnějších a nejuznávanějších tvůrců, což jsou Hayao Miyazakiho a jeho neustále se měnící pohledy na svět a spoluzakladatel Isao Takahatu. Je zde také popsáno, jak Toshio Suzuki, filmový producent anime, dovedl tyto dva tvůrce k úspěchu.

Řekla bych, že Ghibliotéka je jakýsi přehled o veškeré tvorbě a vývoji, informace nejdou příliš do hloubky, takže zarytí fanoušci by nejspíš mnoho věcí už mohli znát.

Kniha každopádně uchvátí svými doprovodnými obrázky. Pro mě to byla nádherná chvíle nostalgie, hned jsem měla chuť na filmy se zase podívat. Vychutnáte si krásné krajiny, architekturu, silné příběhy a nezapomenutelné postavy.

Pokud máte filmy Studio Ghibli rádi, tato kniha se vám bude líbit.  Je to krásná kniha, která vám připomene, jak jsou tyto filmy skvělé.

Autor: Nikola Koubková


Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty

Ghibliotéka

4.0 1
799 655
IHNED odesíláme
Like
Leave your comment

Latest articles

Každý týden tady pro vás máme Dobré čtení na obzoru. V krátkém videu se o knize něco dozvíte a třeba vám pomůže při rozhodování, zdali si knihu koupit.
Příběh sester rozdílných jako den a noc, život a smrt, to jsou Vesna a Morana. Tak rozdílné, ale přesto mezi sebou mají silné pouto.
Kdo jsou jednorožci, za čím se ženou a proč by měli vyčnívat? Ptám se, když prvně beru do ruky knihu s obálkou, která jde proti proudu.