• Zákaznická linka 597 490 490

Recenze: Adresa Naděje

V současnosti nejprodávanější francouzská spisovatelka, Mélissa de Costa, zabodovala u čtenářů hned se svým debutovým románem s názvem „Adresa naděje“, který u nás vydalo v roce 2021 nakladatelství Jota. Já se do tohoto románu pustila s vervou a velikým očekáváním, které se zcela naplnilo.

První polovina knihy byla velmi dojemná a bolestná. Hlavní hrdinka Amanda se vyrovnává se ztrátou manžela a potratem v dosti pokročilém stupni těhotenství. Své bytí bere spíše za trest, cítí se neschopná dalšího života. Z pulzujícího města odchází do zchátralého domku na samotě u lesa, kde se noří do svého hlubokého zármutku.

Vše se mění postupem času a okolnostmi, které jsou více méně náhodné – pod nohama se jí začne plést zatoulaný hladový kocour, z letargie ji vytrhnou nalezené zápisky předešlé, již zesnulé paní domu. Záplatu na svou bolavou duši nachází v maličkostech, jako jsou úklid domu, sekání trávy, obnovení zeleninové zahrádky, vaření ze svých vlastních výpěstků...

Ač se Amanda musí vyrovnávat s obrovskou bolestí, je čtení románu velice příjemné, poklidné, krásné, citlivé. Z každého sebemenšího nadšení, které Amanda zažívá, srší potenciál znovunalezení naděje – naděje najít důvod žít dál a radovat se z maličkostí, a ne pouze bezduše přežívat.

Velká hloubka – to je to, co román Adresa Naděje nabízí čtenáři. Pokud si jej přečtete v tu správnou chvíli, předá vám obrovské poznání, jak v sobě opět najít vnitřní sílu a odhodlání vrátit se do života.


Autor: Denisa Šimíčková

Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Like
Leave your comment

Latest articles

Ve spolupráci s firmou Dermacol jsme připravili skvělou akci. Při nákupu nad 299 Kč na jejich e-shopu dostanete ZDARMA rtěnku.
#Musthave pro všechny, co pečou!
Adventní čas už je tu zas. Pojďme si ho společně zpříjemnit a dokoupit poslední dárky za atraktivní ceny. Od neděle 27. 11. 2022 do neděle 11. 12. 2022 jsme si pro vás s vybranými nakladateli připravili spoustu překvapení. Otevřete nové okénko každý den.