Začít hrát
 

Psi

Pevná bez přebalu lesklá
EAN:9788074284496
Signály a emoce
Manufacturer: PLOT

Zboží máme skladem. Expedujeme nejpozději druhý pracovní den.

Availability: IHNED odesíláme
Show qty on stock
1399 Kč
1147 Kč
1399 Kč
1147 Kč
Annotation

Existuje řada skvělých knih, které se pokoušely proniknout a rozluštit složitý způsob, jakým psi komunikují se psy, lidmi a jinými druhy. Ale PSI – Signály a emoce, dílo dvou předních evropských behavioristek, Gabi Maueové a Katji Kraußové, posouvá tuto cestu průzkumu na novou úroveň.

Autoři využili každou příležitost, aby byli svědky situací a interakcí, aby si vybudovali své znalosti, a strávili více než deset let shromažďováním knihovny fotografií, které demonstrují nesčetné množství způsobů, jak psi dávají najevo svou náladu a záměry. Výsledkem je tato mimořádná obrazová cesta emocionálním světem psa s více než 1300 fotografiemi, všechny odborně analyzovány.

Pomocí fotografování ve zlomku sekundy můžeme vidět ty nejjemnější znaky, které nám říkají, co pes prožívá, okamžik za okamžikem a jak tuto zkušenost zpracovává. Nejen, že to poskytuje fascinující studii chování psů, ale také nám dává nástroje k předpovídání výsledků. Vyzbrojeni těmito znalostmi můžeme v případě potřeby zakročit a zabránit tomu, aby naši psi utrpěli nepohodlí, stres nebo trauma.

První část se zaměřuje na hlavu a části těla a ukazuje, jak psi používají svou tělesnost k vyjádření svých emocí a jako prostředek komunikace s ostatními psy a jejich strážci a ošetřovateli. Komunikační signály jsou pod mikroskopem ve druhé části, která podrobně popisuje repertoár chování, které se používá v každodenních interakcích, a jak je vnímají ostatní psi. Závěrečná část knihy se zabývá každou z emocí – strachem, smutkem, rozmrzelostí, hněvem, vztekem, odporem/znechucením a radostí – a poskytuje důkazy o tom, jak psi tyto pocity prožívají.

PSI – Signály a emoce je přelomová publikace, která plně uznává psy jako vnímající bytosti. Pozoruhodný rozsah fotografií, spojený s citlivým a vnímavým komentářem, nám dává prostředky k pochopení a pomoci našim psům jako nikdy předtím.

Products specifications
Podnázev Signály a emoce
Druh sortimentu Kniha
Autor Katja Kraußová, Gabi Maueová
Značka PLOT
V prodeji od 26.05.2023
Rok vydání 2023
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 22.5 x 29.0 x 4.0 cm
Hmotnost 2.41 kg
Vazba Pevná bez přebalu lesklá
Počet stran 480
Poslední dotisk 06/2023
ISBN 978-80-7428-449-6
EAN 9788074284496
Interní kód 0421337
Produktový manažer Martina Opartyová (martina.opartyova@knihcentrum.cz)
Ceny dopravy
Vývoj ceny
Blog Knihcentrum revue