Víte, že Lars Kepler píše pod novým pseudonymem? 1. díl série máme právě za akční cenu!

Pryč s jarní únavou!

Ještě chvilku a už je tady zase jaro. A s ním období, kdy se příroda budí a člověk usíná.
Jak zvládnout jarní únavuJeště chvilku a už je tady zase jaro. A s ním období, kdy se příroda budí a člověk usíná. Obrovský počet lidí trpí na jaře nedostatkem energie. Nejčastěji je to nedostatkem vitamínů v těle.

Jaké jsou typické symptomy?

- Pocit nedostatku energie
- Ospalost
- Nedostatek koncentrace
- Podrážděnost
- Deprese
- Snížená pracovní produktivita
- Oslabená imunita a výskyt různých nachlazení a rýmiček

Proč máme jarní únavu?

Množství jídla, které každý den sníme i jeho kalorická hodnota bývají obvykle o něco vyšší, než je zapotřebí, ale v tom to není. Je to spíš složením stravy, na jakou jste si v zimě zvykli. Jídlo bohaté na tuky, cukry, soli, ve kterém je málo vlákniny i zeleniny. Ještě pořád máte chuť na svíčkovou se šesti?
Únava nás zmáhá i proto, že spolu s delšími dny a teplejším počasím se i organismus člověka pomalu budí ze zimního režimu, snaží se ze sebe dostat nahromaděné toxiny.

Jak se poprat s únavou?

Dopřávejte si pravidelně co nejvíc tekutin. Bylinné čaje, obyčejnou vodu s citronem, ovocné šťávy, smoothie, polévky. Cokoliv bez cukru a bez alkoholu.
Jezte co nejvíc zeleniny a ovoce.Detox
Snažte se každý den pořádně rozhýbat na čerstvém vzduchu. Fyzická aktivita, i kdyby to byla jen půlhodinka rychlé chůze, pomůže zlepšit náladu a nastartuje detoxikaci těla.
Přejděte na středomořský jídelníček a snižte obsah tuků v jídle.
Vitamín C v tabletkách je sice kritizovaný i doporučovaný, ale faktem je, že nikomu nikdy neublížil. Vyhýbejte se důsledně polotovarům, rychlému občerstvení i průmyslově zpracovanému jídlu.

Najděte si čas na odpočinek. To znamená půl hodiny nebo hodinu denně, kdy si sednete, lehnete a řeknete si – teď mám volno, teď odpočívám. Vyskočte na chvíli z kolotoče práce v zaměstnání a práce v domácnosti. Vezměte si do ruky časopis, sáhněte po knize a udělejte si pohodu.

Nezapomeňte na to, že spolus s detoxem těla je nutné udělat si i detox šatníku. Chce to nové tričko, halenku, boty, kabelku, třeba i jen drobnost. A kdybyste se chtěli dozvědět víc o detoxu a jarní očistě, určitě si vyberte některou z knih z nabídky našeho e-shopu.České smoothie z nabídky KNIHCENTRUM.CZ   Knihu o detoxu objednávejte v KNIHCENTRUM.CZ   Duhová očista - z nabídky KNIHCENTRUM.CZ


-ice-

Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Čeština
Picture of České smoothie
Čeština

České smoothie

5.0 1
279 251
Vyprodáno
Čeština

Bible zelených smoothie

0.0 0
149 122
IHNED odesíláme
Čeština

Barevné smoothie

0.0 0
269 221
Poslední kusy
Čeština

36 Smoothies pro duši

5.0 2
122
Vyprodáno
Čeština

Džusy a smoothies 50 snadných receptů

0.0 0
299 245
IHNED odesíláme
Čeština

Detoxikační smoothies

0.0 0
169 139
Vyprodáno
Čeština

Džusy a smoothies nabité vitamíny

0.0 0
249 212
Vyprodáno
Like

Latest articles

Druhý díl série Nemocnice Whitestone navazuje přesně tam, kde skončil díl první. Avšak hlavními postavami se v „Tonoucích duších“ stávají Mitch a lékařka Sierra. Právě proto, že na sebe díly volně navazují, je dobré pustit se do tohoto pokračování až poté, co si přečtete díl první s názvem „Velké naděje“.
Pokud jste četli autorčinu první knihu „Hory zpívají“ a byli jste z ní unešení stejně jako já, pak zbystřete! Nguyen Phan Que Mai vyšel v nakladatelství Jota nový titul s názvem „Dítě prachu“ a je FANTASTICKÝ!
V posledním dílu našeho podcastu Z druhé stránky jsme měli tu čest přivítat Vladimíra Kořena, známého českého moderátora, popularizátora vědy a životního prostředí, bývalého starostu Říčan a nyní také spisovatele. Kořen, který se narodil v roce 1973 v Teplicích, je známý svými aktivitami na poli vědy a ekologie, a to díky pořadu Zázraky přírody.