Začít hrát
 
 

Čeští i zahraniční autoři, knihy pro děti i dospělé – SLEVY AŽ 50 % jen do konce měsíce

První čtení: Jak učení proměnit v zábavu?

Vzpomínáte si na den, kdy jste poprvé přečetli první slovo, první větu?
Vzpomínáte si na den, kdy jste poprvé přečetli první slovo, první větu? „Máma mele maso. Míla má mísu. Táta má sílu.” právě tak nejspíše zněly vaše první nesmělé čtenářské pokusy. Ty časy jsou už dávno za námi a možná už máte onen den v mlžném oparu zapomnění, ale tyto krásné chvíle můžete opět znovu prožít s vašimi dětmi.
Čtení písmenko po písmenku může být pro děti někdy pěkná otrava. Učení ale nemusí být mučení. Odložte tedy své historické slabikáře plné mletého masa a vyzkoušejte zábavnější metodu výuky.Aby děti čtení bavilo
Zajímavější způsob učení nabízí generická metoda. Díky ní se prvňáčci či předškoláčci naučí číst, psát a porozumět slovům od prvních dní. Na některých školách je oblíbená už řadu let. Děti se nejprve učí číst a psát velká tiskací písmena. Za pár měsíců zvládnou přečíst i malá tiskací písmena a na jaře už dovedou předčítat z čítanek. Plynulému čtení se sice děti nenaučí rychleji, zato odpadá nezáživné čtení slabik a co víc, čtenému textu váš potomek plně porozumí. Tento způsob výuky totiž vede děti k přemýšlení v souvislostech a propojování smyslů s čteným textem.

Pokud chcete s dětmi vyzkoušet čtení s pomocí generické metody, pomůže vám knížka Magdy Havlíkové Moje první čtení, která je celá psaná velkými písmeny. Doporučit můžeme také ilustrovanou knížku O zvířátkách a jiné příběhy Antonína Šplíchala a Zdeňka Martínka.

Obrázky, poutavý příběh a oblíbení hrdinové
Co ještě můžete udělat pro to, aby bylo pro vaše děti čtení oblíbenou zábavou? Vsaďte na knížky doplněné obrázky, ilustracemi a fotkami, které doplňují poutavý příběh. První čtení o mláďátkách Bohunky Trelové je plné krásných fotografií a povídání ze života zvířátek. Až se vaše děti naučí číst delší souvislé texty, budou je bavit příběhy Zootropolis, kde se znovu setkají se svými oblíbenými pohádkovými hrdiny a jejich novými trampotami.

Přejeme vám spoustu zábavy a krásných chvil při čtení s vašimi dětmi, na které budete i za mnoho let s láskou vzpomínat. A budeme moc rádi, pokud nám do komentářů napíšete, jak děti učíte číst vy.

Prhlédněte si další knihy z naší nabídky, stačí kliknout
První čtení
Autor: Michaela Nečasová
Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Čeština
Picture of Moje první čtení Zootropolis
Čeština

Moje první čtení Zootropolis

0.0 0
249 204
Vyprodáno
Čeština

První čtení o mláďátkách

0.0 0
189 155
Poslední kusy
Čeština

O zvířátkách a jiné příběhy

3.0 1
195 160
Vyprodáno
Čeština

Moje první čtení

3.0 1
179 147
IHNED odesíláme
Like

Latest articles

Prázdniny jsou v plném proudu a my vám přinášíme pravidelnou porci knižních novinek pro malé a mladé čtenáře.
Vyhrajte knihu plnou smíchu, sladké romantiky a útulného vesnického života, která vás přesvědčí, že za ty nejlepší věci v životě opravdu stojí za to bojovat. Cukrárna – Sladký život čeká na 2 výherce!
Prémiový obsah
číst více
I když si dnes děti mohou všechny informace najít na internetu, zvířecí encyklopedie jsou stále trhákem. Tedy alespoň u nás.