Proč?

Brožovaná bez přebalu lesklá
EAN:9788090659360
Proč je Zeman prezidentem. Proč jsme tam, kde jsme
Manufacturer: Zeď

Toto zboží již není možné objednat. Zboží bohužel nelze dodat, je úplně vyprodáno také u nakladatele. Nastavte si Hlídacího psa, abyste byli informování o případné změně.

Availability: Vyprodáno
298 Kč
244 Kč
298 Kč
244 Kč
Annotation

Česko se ocitlo na křižovatce. Po dominanci Andreje Babiše potvrdil své výsadní postavení i Miloš Zeman. V lednu 2018 byl podruhé zvolen prezidentem České republiky v historicky druhé přímé volbě. Hlasování zdánlivě rozdělilo tuto zemi na dvě nesmiřitelné poloviny. Naděje na změnu na Pražském hradě po pěti letech pro jednu část lidí pohasla, ta druhá svou volbou zabetonovala status quo. Volby ovšem vzbuzují řadu dosud nezodpovězených otázek. Je česká společnost skutečně tak rozdělená, jak se může podle výsledků prezidentských voleb jevit? Opravdu proti sobě stojí “pražská kavárna” a “venkov”? Posouváme se na Východ? A není opakované zvolení Miloše Zemana a jeho do savadní působení jen součástí širšího procesu, který Českou republiku zvolna mění a ukrajuje z její polistopadové demokracie? Dvě desítky předních komentátorů se snaží nalézt odpovědi na tyto otázky a nabízí svůj pohled a reflexi toho, co se děje. Kniha tak předkládá plastický obrázek nejen na prezidentské volby, ale především na proměnu politiky i celé společnosti, které v Česku v posledních letech zažíváme. Jedinečnost knihy spočívá především v krátkém časovém odstupu od samotné prezidentské volby, kdy je téma ve společnosti stále živé, ale rovněž v nadčasovosti jednotlivých analýz a přesahu, který překračuje rámec roku 2018.

V této knize se sešla unikátní společnost: Alexandr Mitrofanov, Petr Pithar, Jaroslav Kmenta, Petra Procházková, Jefim Fištejn, Vladimír Kučera, David Zábranský, Bohumil Doležal, Tomáš Němeček, Jan Herzmann, Jiří Pehe, Jiří Přibáň, Igor Lukeš, Daniel Kroupa, Petr Honzejk, Petr Holub, Jan Lipold.

Products specifications
Podnázev Proč je Zeman prezidentem. Proč jsme tam, kde jsme
Druh sortimentu Kniha
Autor Bohumil Doležal, Jefim Fištejn, Jaroslav Kmenta, Alexandr Mitrofanov, Jiří Pehe, Petr Pithart, Jiří Přibáň, Petra Procházková
Značka Zeď
V prodeji od 21.03.2018
Rok vydání 2018
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 13.5 x 20.2 x 3.0 cm
Hmotnost 0.32 kg
Vazba Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran 280
ISBN 978-80-906593-6-0
EAN 9788090659360
Interní kód 0262052
Produktový manažer Jana Hulová (jana.hulova@knihcentrum.cz)
Ceny dopravy