Začít hrát
 

Příručka pro dospělé chaotiky

Brožovaná bez přebalu lesklá
EAN:9788026220831
Jak zvládnout život s poruchou pozornosti
Manufacturer: PORTÁL

Zboží máme skladem. Expedujeme nejpozději druhý pracovní den.

Availability: IHNED odesíláme
Show qty on stock
399 Kč
339 Kč
399 Kč
339 Kč
Annotation

Příručka vzniklá z netradiční spolupráce specialistky na poruchy pozornosti a odbornice na úklid, uspořádávání a třídění je určena pro dospělé, kteří mají obtíže se soustředit, nejsou schopni dokončit práci a myšlenky jim neustále zalétají jinam. Najdeme v ní vyzkoušené návody, jak zlepšit soustředění, stanovit si priority, zařídit prostředí, v němž žijeme, tak, aby se v něm dalo nerušeně pracovat, a úspěšně čelit nerealistickým očekáváním okolí.


Kniha je založena na třech pilířích – strategie, podpora a strukturovanost – a na třech úrovních podpory: osobní, rodinné a profesionální. Běžné metody, jak si zorganizovat život, u osob s AD(H)D často nefungují a je třeba využívat takové, které kompenzují zapomnětlivost, roztržitost a obtíže s rozvrhováním času. Nemá smysl proti AD(H)D bojovat, ale spíše ho využívat ve svůj prospěch.


Text se zabývá též třemi stupni podpůrné struktury a emočními obtížemi spojenými s AD(H)D, důležitostí plynulosti a zjednodušování, analýzou každodenních stresorů, obtížemi spojenými s rozhodováním, rozlišováním mezi významností rozhodování a perfekcionismem, kompenzací nudy, sklonem k závislostem, důležitostí stanovení priorit. Poslední část je věnována konkrétní organizaci na různých úrovních – věcí, času, informací, financí a digitálního prostoru.
Judith Kolberg je zakladatelkou Institutu pro řešení neschopnosti udržovat pořádek. Napsala několik knih o netradičních metodách udržování pořádku přeložených do mnoha světových jazyků.


Kathleen C. Nadeau, Ph.D., je klinická psycholožka zaměřující se na ženy a dívky s poruchami pozornosti.

Products specifications
Podnázev Jak zvládnout život s poruchou pozornosti
Druh sortimentu Kniha
Autor Judith Kolberg, Kathleen Nadeau
Značka PORTÁL
V prodeji od 13.11.2023
Rok vydání 2023
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 13.5 x 20.2 x 1.4 cm
Hmotnost 0.26 kg
Vazba Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran 192
ISBN 978-80-262-2083-1
EAN 9788026220831
Interní kód 0428391
Produktový manažer Jana Matějová (jana.matejova@knihcentrum.cz)
Ceny dopravy
Vývoj ceny