Začít hrát
 

Příroda jako terapeut

Jste ve stresu? Cítíte se vyčerpaně? Potřebujete nabrat energii a zbavit se myšlenek, které vás dlouhodobě tíží? Vyzkoušejte léčivou sílu přírody.

Příroda prospívá našemu zdraví. Působí blahodárně nejen na tělo, ale i na duši, která je s naší fyzickou schránkou neodmyslitelně spjata. Cítíte-li, že na vás padá balvan starostí, táhne vás ke dnu a vy máte strach, že se přes nával zmaru a negativity nedokážete nadechnout, může vám právě příroda podat pomocnou ruku.
 

Moderní metoda v oblasti zdraví

Chodíte občas do lesa a máte pocit, že je vám vždy po jeho návštěvě lépe? Že se zklidníte, nadechnete a alespoň na chvíli odplavíte starosti ze své mysli? Vztah člověka s přírodou můžeme vzájemně ještě více prohloubit pomocí tzv. lesní terapie, která má celou řadu benefitů pro naše zdraví. Lesní terapie na principech metody šinrin-joku má své kořeny v Japonsku. Je označována za moderní metodu v oblasti zdravého životního stylu a seznámit vás s ní může Aleš Miklík, jeden z prvních certifikovaných průvodců ve svém oboru a autor knihy Lesní terapie.
 

Průvodce lesní terapií

Aleš Miklík absolvoval trénink lesní terapie u americké Association for nature and forest therapy (ANFT). Její zakladatel Amos Clifford adaptoval a zefektivnil metody Shinrin-yoku pro západní svět. Díky tomuto vzdělání se Aleš Miklík stal jedním z mála certifikovaných průvodců lesní terapie v Česku. Nyní učí, jak v lese zažívat stejnou radost a štěstí, jakou jsme zažívali v dětství.

Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty

Lesní terapie

5.0 2
od 278
Like
Leave your comment

Latest articles

Filozofie pro malé i velké v zábavném podání
S autorkou jsem se již potkala v prvním díle, který se jmenuje Láska ve špičce italské boty. Byla to romantika jak vyšitá. Více se řešila psychická stránka hlavní hrdinky, kterou je sama autorka. Přeci jen zamilovat se do o sedmnáct let mladšího partnera, k tomu jiné národnosti, není žádná sranda. Je to prostě láska s nádechem moře a sluníčka.
I když si dnes děti mohou všechny informace najít na internetu, zvířecí encyklopedie jsou stále trhákem. Tedy alespoň u nás.