Připravte děti na školu za pár korun

Máte doma předškoláka? Chcete, aby vaše dítě bylo co nejlépe připraveno do první třídy, ale zároveň aby to nestálo majlant? Máme pro vás skvělé tipy za pár korun.

Duben patří předškolákům. V dubnu totiž probíhají zápisy do první třídy. A tak mnozí rodiče řeší otázku, zda je jejich dítě na školu dostatečně připravené. A těch dovedností, které bude potřebovat, není málo. Od hrubé motoriky, přes jemnou motoriku, grafomotoriku, schopnost zrakového a sluchového vnímání, první základy matematiky, správnou řeč a vyjadřovací schopnosti i mnohé další. A abychom vám alespoň trochu pomohli, vybrali jsme několik publikací, které vám to usnadní a také výrazně nezasáhnou váš rodinný rozpočet.

Kniha Ze školky do školy naučí dítě prostorové orientaci a psát i kreslit podle předlohy. Omalovánky a další úkoly procvičují jemnou motoriku ruky. Namaluj kroužky, domaluj kočičí hlavičky, dokresli motýlkům křidélka, domaluj lístky kytičce, nakresli čárky, udělej vlnovku, nakresli mráčky, nauč se psát číslice do 10. Víš, co je nahoře, dole, vzadu, vpředu, uvnitř nebo mezi? Tato kniha je plná cvičení, která vaše dítě naučí pracovat podle předloh a psát číslice. Kniha má 64 stran a stojí úžasných 33 Kč.

Pokud potřebujete potrénovat především řeč, sáhněte po knize Povídánky s Oskarem. Tento logopedický sešit slouží k nenásilnému procvičování výslovnosti problematických hlásek. Aby byly děti s opožděným vývojem řeči nebo s chybnou výslovností k této činnosti dobře motivovány, provází je celým pracovním sešitem postavička kocourka Oskara, se kterým budou plnit různé úkoly. Rozvoj řeči nemůže probíhat izolovaně, ale prostřednictvím rozvoje dalších schopností jako je vizuomotorika, grafomotorika, sluchová diferenciace a podobně. Mnohé úkoly v tomto sešitě se tedy zaměřují současně na rozvoj více schopností najednou a jsou koncipovány tak, aby pro děti byly spíše zábavou než učením. Sešit má celkem 48 stran a cena 39 Kč vám určitě udělá radost.

 

Od stejné dvojice autorek vyšel ještě jeden sešit, tentokrát zaměřený na grafomotorické cvičení pro předškoláky - Malovánky s Oskarem. Ještě předtím, než se děti naučí psát, měly by se seznámit s tužkou a jejím správným držením. Mají za úkol si uvolnit ruku a naučit se cíleně zanechat na papíře stopy v podobě směrových čar, vlnovek nebo kroužků. V tomto pracovním sešitě jsou úkoly seřazeny vzestupně podle míry obtížnosti a věnují se vždy určitým tematickým celkům, s nimiž by děti měly co nejlépe zvládnout procvičovanou dovednost. Začíná se jednoduchým ťukáním tužkou a zanecháním stopy na papíře, a teprve postupně se děti učí také dokreslovat obrázky nebo hledat cestu v různých bludištích. Při dobrodružné cestě tímto pracovním sešitem bude dětem opět pomáhat kocourek Oskar, který se všechno učí společně s nimi. A cena zůstává i v tomto případě stejná, tedy 39 Kč.

 

S nácvikem psaní vám také pomůže kniha Cestičky 6 let. Najdete tam nejen zajímavé úkoly a barevné ilustrace, ale také nálepky, které jsou pro děti dobrou motivací k jejich práci. Nejlepší přípravou, jak naučit děti psát první písmenka, je kreslení a psaní po stopě. Když děti kreslí, učí se správně držet tužku, kreslí první čáry, oblouky, a tím si rozvíjejí trpělivost a přesnost. Čím šikovnější ručičky si vycvičí, tím snadněji se jim budou psát první písmenka a slovíčka. Kolekce připravených cvičení pomůže dětem krok za krokem zdokonalovat jejich dovednosti. A věříme, že cena 39 Kč vás opět potěší.

 

Aktivity v knize Vnímání a řeč rozvíjejí zrakové a sluchové vnímání, které je předpokladem pro úspěšný start ve škole. 100 aktivit nabídne vašim dětem dostatek příležitostí a podnětů pro jejich kognitivní rozvoj. Aktivity jsou vhodné i pro děti se sníženou schopností koncentrace a pozornosti. Kniha je věnována všem budoucím školákům od 4 do 7 let, má přesně 100 stran a stojí neuvěřitelných 49 Kč.

 

Snad vás náš výběr do padesátikoruny potěšil a něco jste si vybrali. Spoustu dalších knih pak můžete najít v kategorii Učebnice/Předškolní výuka. K tomu určitě také nezapomínejme číst dětem pohádky, ty jsou ukryté v sekci Pohádky/Předškoláci, zpívat si společně písničky a trávit společný čas venku. Protože i těmito přirozenými aktivitami se děti neustále učí něco nového.

-mih-

Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Čeština
Picture of Ze školky do školy
Čeština

Ze školky do školy

3.0 1
99 81
IHNED odesíláme
Čeština

Povídánky s Oskarem

0.0 0
49 40
IHNED odesíláme
Čeština

Malovánky s Oskarem

0.0 0
49 40
Na vyžádání
Čeština

Cestičky 6 let

0.0 0
59 48
IHNED odesíláme
Čeština

Vnímání a řeč pro děti od 4 do 7 let

5.0 1
49
IHNED odesíláme
Like

Latest articles

Bývalá moderátorka Českého rozhlasu Hradec Králové a dnes už spisovatelka Blanka Malá splnila slib, který dala čtenářkám po vydání své první knihy. Vychází pokračování Lásky ve špičce italské boty. Již v květnu se můžete těšit na knihu, která má výmluvný název Srdce nemá vrásky.
Patřím mezi velké milovníky psů, zejména větších plemen. Neumím si představit život bez těchto čtyřnohých parťáků, kteří mají neuvěřitelnou moc empatie v situacích, kdy ani člověk sám často nepozná, že je něco špatně. Bydlíme v domečku se zahrádkou a je potřeba, aby nás někdo hlídal.
V únoru vydalo nakladatelství Motto detektivní příběh Dceřina kletba od nadějné české autorky Terezy Bartošové, autorky hitu Vodník. Minulost se střetává s přítomností a na povrch vyplývají zajímavé skutečnosti…