Planeta hvězd

Pevná s přebalem lesklá
EAN:9788088471080
Patron knihy Antonín Panenka
Manufacturer: Imagination of people

Zboží máme skladem na prodejně. Expedujeme do týdne.

Availability: IHNED odesíláme - poslední kusy
Show qty on stock
399 Kč
327 Kč
399 Kč
327 Kč
Annotation

Fotbalový svět i jeho samotný fanoušek se poměrně často ptají: Kdo že je skutečně nejlepším jedincem v historii fenomenální hry, která se před půldruhým stoletím narodila v Anglii a postupně začala ovládat planetu Zemi?

PELÉ – vysloví jméno fotbalového poloboha téměř polovina fanoušků, vždyť třikrát přivedl Brazílii ke Zlaté Niké (1958, 1962, 1970), dobrá čtvrtina doslova vynese do nebe fantoma MARADONU, kapitána argentinského triumfu v roce 1986. Současně vyslechneme názory, že tihle dva zcela výjimeční plejeři dominovali fotbalu zejména ve svém období, ale že od jejich času se hra a výkonnost a umění hráčů neporovnatelně posunuly. Nejlepšími z nejlepších jsou přece ti, kteří jsou nejlepší právě dnes. A těmi vyvolenými jsou bezpochyby CRISTIANO RONALDO a LIONEL MESSI, pětinásobný resp. sedminásobný držitel Zlatého míče. Myslí si to také Iker Casillas, který se ve volném čase intenzivně zabývá filozofií. „Ti dva jsou z jiné planety. Přemohli, co bylo, a předběhli to, co bude. Mají vlastní úroveň, společný level přístupný jen jim, o spoustu pater výš, než jsou všichni ostatní,“ zní výrok mistra světa a dvojnásobného evropského šampiona. Má hloubku a sílu a vyjadřuje realitu prvních dvou desetiletí nového tisíciletí. Gólmanská ikona potvrzuje, že je dnes při veškeré úctě k legendám zpochybnitelným názor, že nejlepšími fotbalisty historie jsou právě Pelé či Maradona. Ano, se stali legendami. Ve své éře, podobně jako Alfredo di Stéfano či Johan Cruijff, vyčnívají vysoko nad ostatními, ale k současným géniům, Cristianovi a Lionelovi, je těžko můžeme přirovnávat, a vůbec – takové měření, které dělí tři desítky let až půlstoletí, je velmi obtížné. Alespoň je ale zřejmé, že Pelé, Maradona, Ronaldo a Messi jsou ikonami fotbalu. Až po nich následující výjimeční muži, které můžeme pojmenovat vládci desetiletí. V padesátých letech udivuje svět Alfredo di Stéfano, po boku Pelého pak září černá perla z Mosambiku, Eusébio. Sedmdesátá léta zase patří Johanu Cruijffovi a Franzi Beckenbauerovi. V „osmdesátkách“ vynikají společně s Maradonou Michel Platini a Marco van Basten, o desetiletí později udivují Italové, Paolo Maldini s Robertem Baggiem, na počátku nového věku jsou skvělí držitelé Světového poháru Zinedine Zidane a Brazilec Ronaldo.

A my můžeme být hrdí, že mezi nejlepší fotbalisty historie náleží také dva čeští držitelé Zlatého míče JOSEF MASOPUST, velký „Chilan“ z MS 1962 a souputník Pelého, a PAVEL NEDVĚD, jakýsi fotbalový gladiátor a srdce bronzového Česka z EURO 2004, a s nimi samozřejmě JOSEF BICAN, autor rekordních 821 soutěžních gólů. Slavného Pepiho právě překonává úžasný Cristiano Ronaldo, rekordman bez limitů.

Tři Čechoslováci či Češi v první stovce fotbalistů historie! Už nám je nikdo nevezme!

A nesmíme zapomenout ani na ANTONÍNA PANENKU, jednoho ze strůjců našeho evropského titulu z roku 1976. Právě zakladatel “penaltového oblouku”, slavný muž s číslem 7, je ambassadorem knihy fotbalových osobností historie.

A tak se s našimi novodobými hrdiny Cristianem a Lionelem vydejme za jejich slavnými předchůdci a rovněž poznejme jejich možné nástupce Kyliana Mbappého, Roberta Lewandowského, Karima Benzemu či Neymara. Interesantní a speciální otázka zní: zvedne někdo z nich po šampionátu v Kataru nad hlavu pro každého fotbalistu snový Světový pohár?

Products specifications
Podnázev Patron knihy Antonín Panenka
Druh sortimentu Kniha
Autor Petr Čermák
Značka Imagination of people
V prodeji od 01.06.2022
Rok vydání 2022
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 17.2 x 24.2 x 2.3 cm
Hmotnost 0.74 kg
Vazba Pevná s přebalem lesklá
Počet stran 288
ISBN 978-80-88471-08-0
EAN 9788088471080
Interní kód 0382275
Produktový manažer Věra Klíšová (vera.klisova@knihcentrum.cz)
Ceny dopravy
Vývoj ceny