Paříž – 3 nejlepší místa pro knihomoly

Paříž je město umělců, o tom žádná. Ale kromě galerií, hotelů a kavárniček v ní můžete najít i několik míst, kde se budou všichni knihomolové cítit jako ryby ve vodě.
Pojďte s námi křížem krážem po Paříží po stopách slavných spisovatelů. V ulicích Paříže hledali inspiraci autoři slavných jmen a vy se můžete vydat po jejich stopách a podívat se třeba do Salonu, kde se potkával Ernest Hemingway se svou mentorkou Gertrude Stein, nebo si vypít kávu v tradičních literárních kavárnách jako jsou Les Dues Magots a Café de Flore, kde se celá léta scházeli James Joyce, Francis Scott Fitzgerald, Ezra Pound a celá jejich „Ztracená generace“. Ale tato místa všichni znají a najdete je snad ve všech turistických Paříž - 3 nejlepší místa pro knihomolyprůvodcích. Nebudeme vás lákat tam, kde to už určitě znáte, máme pro vás návrh: Pojďme se podívat někam, kde jste nejspíš ještě nebyli, i když do Paříže jezdíte častěji, a kde se každý knihomol bude cítit ve svém živlu.

Merci Used Book Cafe

Nejoblíbenější místo pro knihomoly v Paříži najdete na adrese 111 Boulevard Beaumarchais, Paris 75003. V příjemné a hezké kavárničce je vždycky domácká atmosféra. Najdete v ní více než 10 tisíc knih, které si můžete prohlížet, číst nebo si v nich jen listovat celé hodiny. K tomu vám udělají sobrou kávu, nabídnou croissant nebo sendvič. Můžete tu relaxovat, učit se, domluvit se s přáteli a dobře se najíst.

Shakespeare and Company CafePaříž - 3 nejlepší místa pro knihomoly - KNIHCENTRUM.CZ

Knihkupectví s kavárnou, kde kromě kávy můžete dostat i bezlepkové a vegetariánské pokrmy je místo, které by každý knihomol měl znát. Najdete ho na adrese 37 rue de la Bücherie, Paris 75005 a co se knih týče, je to kultovní místo, které v Paříži funguje už od roku 1919. O jeho historii toho bylo napsáno spousta, tak vás nebudeme nudit a jestli vás to láká, zkuste se tam podívat.

Paříž - 3 nejlepší místa pro knihomoly - KNIHCENTRUM.CZThe Abbey Bookshop

Tohle je místo, kde se knihy a literatura uctívají a kde se naprosto respektuje svoboda myšlení. Taky se připravte na to, že je to místo, kam když vejdete, nevyjdete ven několik hodin. Čeká vás více než 44 tisíc různých anglických titulů srovnaných na policích, ze kterých vám budou oči přecházet. Majitelem je sympatický Kanaďan Brian a ochotně vám nabídne kávu nebo čaj, aby vám prohlížení šlo pohodlněji. A vůbec se nesnažte hledat nějaký konkrétní titul. Místní legenda totiž říká, že kniha vás najde dřív než vy ji. Chcete adresu? 29 rue de la Parcheminerie, Paris 75005.

No a jestli se letos do Paříže nechystáte, tak si jen zapište adresy a pojďte si o ní aspoň číst. Takový román vždycky člověku zvedne náladu a je to jako by tam skoro byl.

Jak se stát Pařížanskou - KNIHCENTRUM.CZ Cukrárna v Paříži - KNIHCENTRUM.CZ Byt v Paříži - KNIHCENTRUM.CZ


-ice-
Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Picture of Jak se stát Pařížankou

Byt v Paříži

3.0 1
349 297
Vyprodáno

Večeře v Paříži

0.0 0
249 212
Vyprodáno
Like

Latest articles

Dnešní doba skýtá pro milovníky cestování řadu výhod. Chceme-li se vypravit na nějaké pro nás neznámé místo, konzervativci určitě před cestou sáhnou po knižním průvodci či atlasu. Častěji si však vyhledáváme vše potřebné na internetu, kde si pak rovnou nakoupíme i nezbytné vybavení na cestu, rezervujeme letenky, případně ubytování. V porovnání s minulostí je cestování dnes docela snadné, ale je ještě vůbec možné v současnosti objevit něco nového?
Beara je dokumentárním románem o genocidě spáchané v létě 1995 v Srebrenici a okolních městečkách. Tento hrůzný akt dopomohl zakončit několik let trvající válku v Bosně a Hercegovině, obecně známou tak jako Bosenská válka za nezávislost.
Nachlup stejná vražda jako před sedmi lety. Ale pachatel sedí ve vězení. Kdo to tedy udělal? A proč vlastně? Vždyť to byly sestry! Obě měly těsně před svatbou, hlavu plnou snů a očekávání. No a teď? Teď mají hlavu plnou úplně něčeho jiného. Pusťte si chytlavý hlas Miny Mazzini, nalejte grappu a otevřete tuhle žhavou španělskou novinku.