Začít hrát
 

Ostie

Pevná bez přebalu lesklá
EAN:9788074653117
Svazek 1:Přístav antického Říma, svazek 2: Průvodce archeologickou lokalitou
Manufacturer: Pavel Mervart

Toto zboží již není možné objednat. Zboží bohužel nelze dodat, je úplně vyprodáno také u nakladatele. Nastavte si Hlídacího psa, abyste byli informování o případné změně.

Availability: Vyprodáno
549 Kč
450 Kč
549 Kč
450 Kč
Annotation

Svazek 1:

Ostia. Přístav antického Říma

Kniha přináší zevrubné informace o Ostii, antickém přístavu, který v minulosti hrál stěžejní roli v zásobování Říma. Na pozadí událostí římských dějin je v ní popsáno, jak se Ostia vyvíjela a jak se proměňoval její vztah k hlavnímu městu říše. Zvláštní pozornost je věnována náboženství v Ostii, architektuře města, lázním a jejich fungování, freskám, mozaikám a sochařským dílům, životě ve městě a také historii objevování a restaurování Ostie. Připojena je též kapitola o nedalekém přístavu Portus a Isola Sacra. Publikace obsahuje i chronologický přehled všech staveb v Ostii včetně jejich úprav a obsáhlý rejstřík. Text doplňuje množství nákresů, mapek a fotografií. Jde o dosud nejpodrobnější zpracování historického a architektonického vývoje jedné z nejvýznamnějších italských archeologických lokalit dostupné v češtině.

Svazek 2:

Ostia. Průvodce archeologickou lokalitou

První český průvodce po antické Ostii, jedné z nejvýznamnějších a nejrozsáhlejších italských archeologických lokalit, je nezbytným pomocníkem každého návštěvníka tohoto přístavu starověkého Říma. Dva navržené okruhy – celodenní a na 4 až 6 hodin – usnadňují pohyb po rozlehlém areálu a přibližují všechny důležité stavby, urbanismus města i nutný stavební a historický kontext. Nedílnou součástí knihy je velké množství podrobných mapek, plánku, fotografií a rekonstrukcí budov, takže si návštěvník muže názorně představit jejich původní podobu. Díky promyšlenému systému si také muže vytyčit svou vlastní trasu a vybrat si, kterou ze 152 staveb popsaných v průvodci navštíví. Samostatné kapitoly jsou věnovány praktickým informacím, hlavnímu obchodnímu náměstí Ostie, římským stavebním technikám a expozici ostijského muzea.

Products specifications
Podnázev Svazek 1:Přístav antického Říma, svazek 2: Průvodce archeologickou lokalitou
Druh sortimentu Kniha
Autor Pavel Hlinovský
Značka Pavel Mervart
V prodeji od 07.11.2019
Rok vydání 2019
Pořadí vydání 1. vydání
Vazba Pevná bez přebalu lesklá
Počet stran 424
ISBN 978-80-7465-311-7
EAN 9788074653117
Interní kód 0307515
Produktový manažer Lena Linda Knop-Kostková (lena.knop-kostkova@knihcentrum.cz)
Ceny dopravy