Začít hrát
 
Připravujeme

Opilý koráb

Série: Bouře
Pevná bez přebalu lesklá
EAN:9788072872701
09.12.2022
Jean Arthur Nicolas Rimbaud byl francouzský básník, jeden z nejvýznamnějších tzv. prokletých básníků. ....show author's CV
Manufacturer: MAŤA

Nové vydání sortimentu s plánovaným naskladněním do 7 dnů. Expedujeme do dvou pracovních dnů po vydání.

Availability: NOVÉ VYDÁNÍ do 7 dnů odesíláme
268 Kč
Annotation

Reedice antologie z veršů slavného francouzského "prokletého" básníka, která v klasickém překladu Vítězslava Nezvala pod názvem "Básně" poprvé vyšla již roku 1956.

Málokdo jako Arthur Rimbaud dokázal vtisknout svým veršům natolik silnou poetiku, že ovlivnila další literární generace, proudy a směry. Rimbaud naplnil tuto vizi nejen svým tvůrčím úsilím, ale i rezolutním postojem k tehdejší společnosti. Uměl například prosadit zcela původní strukturu verše, odmítl módní romantická snění a vzpurným tónem vyjádřil rozpory, které cítil mezi osobností umělce a nejvýše postavenou elitářskou vrstvou. I ve verších, obsažených v této antologii, zaznívá Rimbaudova revolta proti "sešněrovaným" tradicím, duchu doby či šlechtické nadřazenosti. Rimbaud jde však ještě dále, dovoluje si dokonce napadnout tabuizované hodnoty, o nichž se dosud nikdy nepochybovalo a v centru jeho pozornosti se objevují pojmy jako víra a rodina, vlast, národ nebo práce. I proto je autor nazýván "prokletým" tvůrcem, pro něhož se každé téma stávalo možnosti postavit se na odpor zbabělosti, pokrytectví, povrchnosti či křivé morálce. Právě tímto způsobem se Rimbaud zařadil mezi průkopníky moderní francouzské poezie, který svými formálními i obsahovými postupy inspiroval nastupující surrealistické a symbolistické hnutí.

Products specifications
Název v originále Oeuvres completes
Druh sortimentu Kniha
Autor Arthur Rimbaud
Překladatel Vítězslav Nezval
Značka MAŤA
Vychází 09.12.2022
Rok vydání 2022
Pořadí vydání 2. vydání
Vazba Pevná bez přebalu lesklá
Počet stran 204
Edice Bouře
ISBN 978-80-7287-270-1
EAN 9788072872701
Interní kód 0391869
Produktový manažer Jana Hulová (jana.hulova@pemic.cz)
Ceny dopravy