Okna do pokoje

Pevná s přebalem lesklá
EAN:9788090460508
Manufacturer: Littera Silesia

Toto zboží již není možné objednat. Zboží bohužel nelze dodat, je úplně vyprodáno také u nakladatele. Nastavte si Hlídacího psa, abyste byli informování o případné změně.

Availability: Vyprodáno
239 Kč
196 Kč
239 Kč
196 Kč
Annotation
Nová kniha Evy Tvrdé přináší tři silné příběhy o proměnách víry ve 20. století. Margareta, hrdinka novely Lili Marlene, žije v souladu s tradičními hodnotami, ve kterých byla vychována. V těžkých životních chvílích o hodnotách svých předků pochybuje a hledá si k nim svůj vlastní vztah. Hrdinka příběhu Farská zahrada, Bernardeta, hledá úporně svou cestu popřením tradičních hodnot, své štěstí chce najít racionálním vyhodnocením světa a přijetím dobových pravd. Třetí hrdinka, Marie z Džemu z jeřabin, podléhá životním zklamáním a postupně se z horlivé křesťanky stává ateistkou, aby později objevila nutnost víry, kterou přijímá v jiné podobě.
Autorka o své nové knize říká:
"Okna do pokoje jsem psala znepokojivým způsobem. O každé straně textu jsem hodiny přemýšlela a během přemýšlení studovala, poslouchala nebo jen tak seděla v křesle a hleděla oknem z pokoje ven. A co mi sloužilo jako materiál? Stále dokola pouštěná píseň Lili Marlene, staré modlitební knížky, stoh současných příruček o víře v Krista, nekonečné diskuze o tom, co je a co není racionální, co jsou city, proč někteří lidé city potlačují, příručky o výkladu z karet, kuchařky, jedna z nich "Sandtnerka" z roku 1934, kterou mi předala babička jako svatební dar, písně Karla Kryla ( hlavně Jeřabiny), Dějiny umění, ruská a vídeňská secese a dílo Gustava Klimta. Moje nová kniha je prý jiná než ty předchozí. Historické události v ní mizí v pozadí a uvolňují prostor tomu nejintimnějšímu v nás: víře."
Každou z žen sledujeme v jednom dni, kdy se vybavují důležité události života a propojují se v sugestivní příběhy hledání opory v chaosu moderního světa.
Products specifications
Druh sortimentu Kniha
Autor Eva Tvrdá
Značka Littera Silesia
V prodeji od 24.06.2010
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 14.0 x 21.0 x 2.0 cm
Hmotnost 0.35 kg
Vazba Pevná s přebalem lesklá
Počet stran 200
ISBN 978-80-904605-0-8
EAN 9788090460508
Interní kód 0106938
Produktový manažer Martina Opartyová (martina.opartyova@pemic.cz)
Ceny dopravy
Vývoj ceny