Začít hrát
 
 

Knihy polské nositelky Nobelovy ceny máme právě za akční ceny

Ohňostroj marnosti

Brožovaná bez přebalu lesklá
EAN:9788076110038
Manufacturer: Bourdon

Zboží máme skladem na prodejně. Expedujeme do týdne.

Availability: IHNED odesíláme - poslední kusy
Show qty on stock
286 Kč
235 Kč
286 Kč
235 Kč
Annotation

New Yorku osmdesátých let minulého století. Fiktivní příběh. Jisté dobře známé zavedené instituce, agentury a orgány veřejné správy. Veškeré postavy knihy jsou smyšlené.
Sherman McCoy.

Ačkoliv osmdesátá léta minulého století, kniha zcela souzní s tématy soudobých zpráv, zároveň se vášnivě dotýká i věčných námětů lidského života, což jí samotné dává věčnou sílu…. Je to novinka, která nikdy nezestárne, protože i ode dneška za sto let v ní čtenáři budou nacházet mocnou působivost některých smutně důležitých životních příběhů našich časů.“

Stránky se Vám před očima jen míhají, zatímco fascinovaně i s hrůzou sledujete přepečlivě zmapovaný pád Shermana McCoyea. Zápletka je dechberoucí složitý stroj, jehož kolečka však do sebe neustále pefektně zapadají. Dokonalé.

Podle knihy Ohňostroj marnosti byl natočen stejnojmenný slavný film obsazený hvězdnými herci jako je Morgan Freeman, Tom Hanks, Bruce Willis a Melanie Griffithová.
O filmu:
Sherman McCoy, úspěšný muž z Wall Streetu, má přepychový dům, rodinu a milenku Marii. Jednoho dne ji veze z letiště a na dálničním nájezdu omylem zahne do Bronxu. Tváří v tvář světu bídy a zločinu propadnou oba hysterii. Zatímco Sherman odstraňuje z cesty překážku, přiblíží se k autu dvojice černochů. Marie zpanikaří a jednoho z nich vozem porazí. Na policii však nehodu nenahlásí. Všichni, kdo s nehodou přišli do kontaktu, se ji snaží "nafouknout" a vytěžit z ní co nejvíc pro sebe. Nikomu nejde o spravedlnost, ale o manipulaci s fakty ve vlastní prospěch. Sherman je obviněn a málem odsouzen. Díky Petrovi, kterého přece jen začne zajímat pravda, však skutečnost vyjde najevo. Život všech je ovšem zásadně poznamenán.

Products specifications
Druh sortimentu Kniha
Autor Tom Wolfe
Značka Bourdon
V prodeji od 27.06.2019
Rok vydání 2019
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 15.0 x 23.1 x 5.1 cm
Hmotnost 0.79 kg
Vazba Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran 700
ISBN 978-80-7611-003-8
EAN 9788076110038
Interní kód 0293305
Produktový manažer Jana Knopová (jana.knopova@knihcentrum.cz)
Ceny dopravy
Vývoj ceny