Začít hrát
 

Očkovanie v špeciálnych situáciách

Série: Aeskulap
Pevná bez přebalu lesklá
EAN:9788020443243
2., prepracované a rozšírené vydanie
Manufacturer: Mladá fronta

Toto zboží již není možné objednat. Zboží bohužel nelze dodat, je úplně vyprodáno také u nakladatele. Nastavte si Hlídacího psa, abyste byli informování o případné změně.

Availability: Vyprodáno
620 Kč
508 Kč
620 Kč
508 Kč
Annotation

Publikace – svým obsahem ojedinělá v Česku i na Slovensku – představuje nadstavbový text, který navazuje na všechny do této doby vydané základní knihy o očkování. V rámci více než čtyřiceti kapitol nabízí komplexní pohled na problematiku očkování specifických skupin populace ve zvláštních a nestandardních situacích (při definovaných zdravotních problémech, rizikových faktorech apod.).

V úvodu každé kapitoly je nastolen konkrétní problém ve vztahu k očkování, následně se autoři věnují problematice účinnosti a bezpečnosti očkovacích látek a doporučením při jejich aplikaci. V závěru kapitol čtenář nalezne souhrn nejdůležitějších informací, respektive doporučených postupů v rámci dané problematiky a seznam použité či doporučené literatury.

Autoři se zabývají očkováním ve vztahu ke vzniku určitých onemocnění (např. autoimunitních, alergických, infekčních, neurologických či diabetu), ve specifických klinických, eventuálně fyziologických situacích (HIV-pozitivní pacienti, imunitní trombocytopenie, hematologické malignity, onkologická onemocnění, transplantace krvotvorných buněk a orgánů, předčasně narozené děti, těhotné a kojící ženy), při celkové anestezii i imunomodulační léčbě. Několik kapitol je též věnováno přítomnosti adjuvancií ve vakcínách, lidským embryonálním buňkám a výrobě vakcín.

2., rozšířené vydání pak přináší řadu nových témat a kapitol, jež budou věnovány mj. očkování v nestandardních schématech, postupu při očkování u pacientů s nespecifickými střevními záněty, mastocytózou, CHOPN či psychiatrickými chorobami. Ryze aktuální je téma věnované očkování ve vztahu k migraci a riziku infekcí, stejně tak i očkování zdravotníků. Další nové kapitoly budou věnovány například hodnocení vedlejších příhod po očkování v klinické praxi nebo bioetice ve spojitosti s očkováním.

Kniha je určena především pediatrům, ale zajímavé informace zde naleznou lékaři všech specializací, medicínští teoretici i vědci.

Products specifications
Podnázev 2., prepracované a rozšírené vydanie
Druh sortimentu Kniha
Autor doc. MUDr. Miloš Jeseňák Ph.D., Ph.D., MUDr. Ingrid Urbančíková
Značka Mladá fronta
V prodeji od 04.06.2019
Rok vydání 2019
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 12.1 x 18.9 x 2.7 cm
Hmotnost 0.51 kg
Vazba Pevná bez přebalu lesklá
Počet stran 480
Edice Aeskulap
ISBN 978-80-204-4324-3
EAN 9788020443243
Interní kód 0297248
Produktový manažer Lena Linda Knop-Kostková (lena.knop-kostkova@knihcentrum.cz)
Ceny dopravy