Ochrana osobnosti, soukromí a osobních údajů

Zboží máme skladem. Expedujeme nejpozději druhý pracovní den.

Availability: IHNED odesíláme
Show qty on stock
590 Kč
484 Kč
590 Kč
484 Kč
Annotation

Osobnostní práva sestávají z dílčích práv, která jsou chráněna právem soukromým i veřejným. Význam jejich ochrany stoupá úměrně tomu, jak se zvyšuje jejich reálné i potenciální ohrožení vlivem masového používání moderních komunikačních technologií. Zvláštní důraz je přitom kladen na ochranu soukromí jakožto jednoho ze základních lidských práv.

Publikace pojednává o ochraně osobnosti, soukromí a osobních údajů v právu ústavním a unijním (GDPR), včetně jeho adaptace v českém právním řádu, obecné úpravě obsažené v občanském zákoníku a v řadě zvláštních oblastí, jako je bankovnictví a platební styk, poskytování zdravotní péče se zdůrazněním významu informovaného souhlasu a speciální kapitola je věnována problematice ochrany těchto práv v kybernetickém prostoru. Autoři se zabývají rovněž prokazováním a zjišťováním totožnosti v soukromoprávních vztazích i v kontaktu s orgány veřejné moci. V závěrečné kapitole se věnují trestněprávní ochraně soukromí.

Praktická příručka je určena nejen odborné veřejnosti, ale všem, kteří mohou přijít do styku s ochranou osobnosti a soukromí ve svém profesním nebo i každodenním životě.

Products specifications
Druh sortimentu Kniha
Autor Eva Fialová, doc. JUDr. Pavel Mates CSc., Martin Valoušek, Eduard Bruna, Markéta Brunová, Markéta Hálová, Mgr. Tomáš Lechner, Jakub Sivák, Olga Sovová
Značka Leges
V prodeji od 08.08.2019
Rok vydání 2019
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 14.5 x 20.6 x 2.5 cm
Hmotnost 0.54 kg
Vazba Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran 432
Edice Praktik
ISBN 978-80-7502-346-9
EAN 9788075023469
Interní kód 0301612
Produktový manažer Marie Španihelová (marie.spanihelova@knihcentrum.cz)
Ceny dopravy
Vývoj ceny