Ocenění ČESKÝ BESTSELLER 2023 převzal Patrik Hartl

ČESKÝ BESTSELLER během svého 25. ročníku ocenil nejúspěšnější tituly, které se v roce 2023 zařadily mezi nejprodávanější v rámci sítě knihkupectví a e-shopu KNIHCENTRUM.cz a audioknihy prodávané prostřednictvím služeb Audiotéka. Slavnostní vyhlášení proběhlo v pátek 1. března v ostravském Domě knihy KNIHCENTRUM.cz.
V každé z deseti kategorií se o prvenství na stupni vítězů „utkaly“ tři tituly. Jedna kategorie – Cena čtenářů, jak už název napovídá, patřila čtenářům, kteří se mohli během února sami zapojit do hlasování.

Nominace zahrnovala nejprodávanější knihy vydané v roce 2023 v rámci sítě knihkupectví a e-shopu KNIHCENTRUM.cz a audioknihy prodávané prostřednictvím služby Audioteka.

V kategorii Překladová beletrie pro dospělé byla oceněna kniha Tíživé ticho autora Roberta Bryndzy. Oblast Kuchařek ovládl titul Buchty po ránu, který vznikl pod taktovkou Josefa Maršálka a Terezy Bebarové. V kategorii Odborná a populárně naučná literatura pro dospělé se stala nejúspěšnější knihou Modrá krev Aleny Činčerové a Barbory Jarošové Kinské a v Literatuře pro děti a mládež bodoval Deník malého poseroutky Škola na odstřel, pocházející z pera spisovatele Jeffa Kinneyho. Skleněnou plaketu za nejprodávanější Sportovní publikaci Panenka si odnesli Zdeněk Pavlis, Václav Tichý a česká fotbalová legenda Antonín Panenka. V kategorii Biografie vyhrála kniha Marek Dvořák Mezi nebem a pacientem Martina Moravce a Marka Dvořáka. Letos se poprvé soutěžilo o prvenství v oblasti Erotické literatury, kde zvítězila kniha Karmín zahraniční spisovatelky Sharon Page.

Speciální ocenění bylo předáno kuchařské dvojici Romanu Vaňkovi a jeho manželce Janě, a to za více než milion prodaných výtisků.CENA ČTENÁŘŮ
 

Stejně jako v předešlých letech probíhalo na webových stránkách www.ceskybestseller.cz po celý měsíc únor hlasování v kategorii Cena čtenářů. Největší počet hlasů získala Alena Mornštajnová s knihou Les v domě.


Hlavní kategorie ČESKÝ BESTSELLER za rok 2023 (Česká beletrie pro dospělé)

 

Vítězem hlavní kategorie ČESKÝ BESTSELLER, která zahrnuje českou beletrii pro dospělé, se stal román Gazely z pera Patrika Hartla.
Foto: Jiří Vaněk

Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Čeština

Buchty po ránu

4.5 8
399 327
IHNED odesíláme
Čeština

Deník malého poseroutky Škola na odstřel (18)

5.0 2
249 212
IHNED odesíláme
Čeština

Gazely

4.3 20
429 343
IHNED odesíláme

Karmín (1)

3.8 16
od 279
Čeština

Marek Dvořák Mezi nebem a pacientem

5.0 8
389 319
IHNED odesíláme
Čeština

Modrá krev

5.0 3
469 385
IHNED odesíláme
Čeština

Panenka

4.9 34
599 491
IHNED odesíláme

Les v domě

4.7 19
od 289
Like
Leave your comment

Latest articles

Není snadné vybrat z nepřeberného množství knih, které každý měsíc vycházejí, ty nejlepší. A ne každému se líbí to samé. My jsme se opět snažili vytipovat novinky, které by mohly zaujmout co nejvíce čtenářů.
Vyhrajte thriller, který je osvěžujícím způsobem jiný. Děj se odehrává během několika hodin a má několik paralelních dějových linií. Zajímavé exkurzy do tématu mimické rezonance jsou důmyslně zakomponovány do děje a nijak neubírají příběhu na napětí.
Prémiový obsah
číst více
Druhá kniha nebývale uchopeného cestopisu slovenské sinologičky Dominiky Sakmárové mě opět položila na lopatky, v tom nejlepším slova smyslu.