Víte, že Lars Kepler píše pod novým pseudonymem? 1. díl série máme právě za akční cenu!

Očarovaná Hany Hindrákové je exkurzí do země, ve které číhá řada nebezpečí

Tenhle příběh je skvělou exkurzí do země, ve které na turisty číhá řada nebezpečí. A tak se usaďte v pohodlí domova, udělejte si něco dobrého a pusťte se do strhujícího příběhu o zemi, kde neplatí žádné z našich pravidel.
Brutální zločiny, romantika a věci mezi nebem a zemí. Pokud máte rádi Afriku a příběhy zavánějící duchařinou, pak je Očarovaná to pravé ořechové. Děj se odehrává v exotických kulisách a číst o tom, jak to vypadá v dnešní Africe, je samo o sobě zážitek. Místní věří na duchy, čarodějové rozhodují o životě a o smrti a něco nadpřirozeného v sobě mají i zvířata.

Hana Hindráková (1982) vystudovala VŠE se zaměřením na cestovní ruch a na rozvojové země. Tato láska ji zavedla do různých koutů světa a nesčetněkrát navštívila i Afriku. V roce 2008 byla jednou ze zakládajících členů neziskové organizace Fair, a když se nevěnuje cestování a charitativním projektům, píše romány, poezii a články do novin a časopisů. Do světa literatury vstoupila v roce 2011 a od té doby jí vyšlo několik knih.

Očarovanou vydalo nakladatelství Alpress, stejně jako její předchozí romány Děti nikoho a Dobrovolnice. Hindráková píše o tom, co prožila nebo co viděla během svých cest a její romány jsou autentické tak, až připomínají cestopis nebo deník z cest. Hlavní roli má v jejích knihách exotické prostředí a místa opředená mýty a pověstmi. Hlavní hrdinkou Očarované je mladičká Sandra. Ta po maturitě nastoupila do rodinného hotýlku jako recepční a snaží se vypořádat s jistou tragédií ze své minulosti. Sandra již nemá rodiče a se svou sestrou Kateřinou si příliš nerozumí.

Kateřina je o generaci starší, má našlápnuto k úspěšné kariéře spisovatelky a Sandra jí nemůže odpustit, že jejich otec dával své prvorozené přednost a nadržoval jí. Kateřina se jednoho dne vypraví bez rozloučení do Afriky a Sandře nechá na stole lístek s adresou hotelu, kde bude bydlet. V Africe dojde k nepokojům a vystrašená Sandra se pokusí kontaktovat svou sestru. Jaké je její překvapení, když se dozví, že o ní v hotelu nikdy neslyšeli. Sandra neváhá, objedná si letenku a vyrazí do země, o které nemá ani základní informace.

Hindráková je výborná vypravěčka, která dokáže několika větami popsat prostředí a navodit atmosféru. Jakmile Sandra vystoupí z letadla, máte pocit, že jste tam s ní. Očarovaná není žádné tuctové čtení, ale Hindráková záměrně píše o věcech, které jsou pro nás neznámé a možná až nepředstavitelné. Sandra se ubytuje v hotelu a během několika hodin se kolem ní začnou motat dva chlápci. Příběh je příjemně peprný a kromě romantických scén tu najdete i řadu scén erotických.

Sandra zatím žije v blahé nevědomosti, ale bystrý čtenář už tuší, že kolem hotelu se motají pochybné existence a pár tajemství skrývá i majitel hotelu. Sandra se pouští do pátrání po Kateřině a záhy je zřejmé, že někdo udělá cokoliv, aby jí v tom zabránil. Vyprávění je prokládané zápisky z Kateřinina deníku a my můžeme celou dobu sledovat, jak vzniká její další román. Detektivní zápletky jsou vysvětlené poměrně logicky, ale raději se připravte na pár věcí mezi nebem a zemí, které významně ovlivní příběh. „Očarovaná“ je napínavý příběh pro ženy, a proto je tu poměrně důležitá i láska.

Tenhle příběh je skvělou exkurzí do země, ve které na turisty číhá řada nebezpečí. A tak se usaďte v pohodlí domova, udělejte si něco dobrého a pusťte se do strhujícího příběhu o zemi, kde neplatí žádné z našich pravidel. Společnicí vám bude kurážná Sandra a věřte mi, že lepšího průvodce byste si nemohli přát.

Autor: Veronika Černucká
Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Like

Latest articles

Druhý díl série Nemocnice Whitestone navazuje přesně tam, kde skončil díl první. Avšak hlavními postavami se v „Tonoucích duších“ stávají Mitch a lékařka Sierra. Právě proto, že na sebe díly volně navazují, je dobré pustit se do tohoto pokračování až poté, co si přečtete díl první s názvem „Velké naděje“.
Pokud jste četli autorčinu první knihu „Hory zpívají“ a byli jste z ní unešení stejně jako já, pak zbystřete! Nguyen Phan Que Mai vyšel v nakladatelství Jota nový titul s názvem „Dítě prachu“ a je FANTASTICKÝ!
V posledním dílu našeho podcastu Z druhé stránky jsme měli tu čest přivítat Vladimíra Kořena, známého českého moderátora, popularizátora vědy a životního prostředí, bývalého starostu Říčan a nyní také spisovatele. Kořen, který se narodil v roce 1973 v Teplicích, je známý svými aktivitami na poli vědy a ekologie, a to díky pořadu Zázraky přírody.