Začít hrát
 
 

Letní horečka slev: ušetřete až 80 % od 79 Kč

Období čarodějů – velká moc, kterou nejde ovládnout

Příběh o magii, čarování, o spojení s přírodou a o tom, že odmítat to, kým jsme, se nikdy nevyplácí.
Období čarodějů je YA fantasy, kterou si rád přečte každý, kdo má rád příběhy o magii. Moc čarodějů se váže na jedno roční období, a protože jsou všichni svázáni s přírodou, všichni společně se snaží napravit škody, které způsobili soumrační – ti, kteří žádné schopnosti nemají.

Clara má mnohem větší moc, ale neumí ji ovládat. Její moc z ní někdy nekontrolovatelně vystřelí a najde si cestu k těm, které miluje. Tak zemřeli její rodiče a před časem i její nejlepší kamarádka. Clara se proto uzavřela sama do sebe, odstěhovala se ze společné koleje do starého domku na školních pozemcích a přemýšlí o tom, že nejlepší by bylo, aby se své kouzelné moci zbavila. Nechce nikomu ubližovat a je si jistá, že případnou další smrt by už nedovedla unést. Jenomže její potenciál by mohl zachránit celou Zemi. Události běží v rychlém spádu a Clara se dostává do situace, kterou nemůže kontrolovat. Musí se začít učit svou moc ovládat a je podrobena několika drastickým zkouškám. Postupně zjišťuje, že kouzla jsou její součástí a že by asi nedokázala žít bez nich, ale to znamená, že je možná odsouzena k životu v osamělosti, protože jen tak může zaručit, že nikomu neublíží. Je toto správná cesta?

Období čarodějů je trochu mezi fantasy a romantikou, ale co je nejvíc sympatické, že hlavní hrdinové nejsou žádní supermani. Nejsou superrychlí, ani nemají biceps velký jako hlavu. Je to poetický příběh o touze žít v souznění s přírodou, pomáhat Zemi a třeba přitom najít i lásku. Jsou v něm okamžiky, které si člověk zapamatuje a myšlenky, které si budu pamatovat. Děj je rychlý, ale celý příběh má řád. Jen v něm možná chybí víc napětí. Období čarodějů se dobře čte, ale není to ten druh příběhu, ke kterému by se člověk chtěl vracet.
 
-ice-
Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Like

Latest articles

S autorkou jsem se již potkala v prvním díle, který se jmenuje Láska ve špičce italské boty. Byla to romantika jak vyšitá. Více se řešila psychická stránka hlavní hrdinky, kterou je sama autorka. Přeci jen zamilovat se do o sedmnáct let mladšího partnera, k tomu jiné národnosti, není žádná sranda. Je to prostě láska s nádechem moře a sluníčka.
I když si dnes děti mohou všechny informace najít na internetu, zvířecí encyklopedie jsou stále trhákem. Tedy alespoň u nás.
Vyhrajte knihu plnou smíchu, sladké romantiky a útulného vesnického života, která vás přesvědčí, že za ty nejlepší věci v životě opravdu stojí za to bojovat. Cukrárna – Sladký život čeká na 2 výherce!
Prémiový obsah
číst více