Nezapomenutelné Foglarovky nikdy nebudou nudit

Právě dnes uplynulo 25 let od úmrtí českého spisovatele, redaktora a publicisty Jaroslava Foglara. O tom, že jeho knihy jsou nesmrtelné, svědčí neklesající čtenářský zájem jak o legendární komiks Rychlé šípy, tak o jeho další dobrodružné příběhy. Foglarovky zkrátka nikdy nebudou nudné a stále budou lákat čtenáře od těch nejmladších až po dospělé.
Mirek Dušín, Jarek Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Poznali jste členy klubu Rychlé šípy?

První komiks Rychlých šípů vyšel 17. prosince 1938, otiskl ho časopis Mladý hlasatel. Letos tak slaví 85. výročí od prvního vydání. Kreslířem první série byl Jan Fischer, druhou sérii kreslil Marko Čermák, některé díly ztvárnili Bohumír Čermák a Václav Junek.

Kromě komiksu existují rovněž knižní dobrodružství Rychlých šípů, jimž se říká Stínadelská trilogie. Záhada hlavolamu poprvé vyšla na pokračování jako příloha časopisu Mladý hlasatel v letech 1940–1941. Časem napsal Jaroslav Foglar další dvě pokračování, Stínadla se bouří (1947) a Tajemství Velkého Vonta (1986). V knize hraje důležitou roli tajemná čtvrť Stínadla a organizace Vontů, hlavolam ježek v kleci a příběh mladého vynálezce Jana Tleskače.

Pojďte si vybrat v našem e-shopu komiks nebo knihu od Jaroslava Foglara (* 6. července 1907 Praha, Rakousko - Uhersko - † 23. ledna 1999 Praha, ČR).

V nabídce máme i karetní hru Rychlé šípy Duel, Rychlé šípy Hry s míčky nebo pexeso Rychlé šípy.


RYCHLÉ ŠÍPY

Rychlé šípy

Rychlé šípy vycházejí pro malé čtenáře i jejich rodiče v novém sešitovém vydání. V každém svazečku najdete původní komiksový seriál a zároveň zbrusu nové komiksy ze světa Jaroslava Foglara od současných tvůrců. Komiksy jsou doplněné tematickým povídáním, hrami, soutěžemi a kvízy. Vhodné pro každého plantážníka od 6 do 99 let! V prvním díle se seznámíte podrobně s Rychlými šípy. V novém seriálu kreslíře Nikkarina poznáte dnešní Plantážníky, kteří pátrají po minulosti slavného klubu. Do ponurého dětství vynálezce létajícího kola Jana Tleskače se přenesete v komiksu od Davida J. Žáka a Renaty Wilfling.
zobrazit více
212
IHNED odesíláme

Rychlé šípy

V každém díle najdete původní komiksový seriál a zároveň zbrusu nové komiksy ze světa Jaroslava Foglara od současných tvůrců. Komiksy doplňují texty o foglarovkách, hry a soutěže, tentokrát o románu Hoši od Bobří řeky.
zobrazit více
od 254
IHNED odesíláme

Rychlé šípy

Moderní sešitové vydání Rychlých šípů udělá radost všem plantážníkům od 6 do 99 let! Původní díly slavného komiksu doprovázejí nové příběhy ze světa Jaroslava Foglara od současných tvůrců. S kreslířem Nikkarinem budete sledovat dnešní Plantážníky, kteří pátrají po minulosti slavného klubu. Dobrodružství v Tajemné Řásnovce prožijete v komiksu Barbory Kyškové, s Alžbětinou Prknářovou zvanou Haha-Bimbi se setkáte v komiksu Kateřiny Čupové. A k tomu vás opět čeká spousta her, kvízů, zajímavostí a soutěží.
zobrazit více
254
IHNED odesíláme

Rychlé šípy

V moderním sešitovém vydání Rychlých šípů najdete původní díly slavného komiksu i nové příběhy ze světa Jaroslava Foglara od současných tvůrců. V komiksu Poslední dobrodružství Černé vlajky, který podle scénáře Petra Hugo Šlika nakreslil Ticho 762, se vydáte do Sudet těsně po německém záboru. Nechybí ani Nikkarinovi Plantážníci, únikovka od Honzy Smolíka nebo cesta do Jezerní kotliny z pera Pavla Čecha. A právě legendární Chatě v Jezerní kotlině se věnuje téma čísla.
zobrazit více
254
IHNED odesíláme

Rychlé šípy

V moderním sešitovém vydání Rychlých šípů najdete původní díly slavného komiksu i nové příběhy ze světa Jaroslava Foglara od současných tvůrců. Tématem jsou tentokrát povídky – výtvarně je zpracovali Jiří Grus, Miroslav Schönberg a Michal Kocián. Nechybí ani Nikkarinovi Plantážníci nebo únikovka od Honzy Smolíka.
zobrazit více
254
IHNED odesíláme

Rychlé šípy Jaroslava Foglara a Jana Fischera

Celé generace zbožňují tento kultovní český komiks, od nejmenších čtenářů až po dospělé. V souborném vydání zazáří Rychlé šípy Jaroslava Foglara a kreslíře Jana Fischera takovým způsobem, jak je neznáte. A plní tím v podstatě přání svých tvůrců. Soubor má jedinečnou grafickou úpravu Martina T. Peciny a je doplněný rozsáhlým doslovem Tomáše Prokůpka.

Vydejte se po stopách legendárních dobrodružství Rychlých šípů, které vás pobaví, poučí a ukážou, na čem v životě záleží nejvíce: na kamarádství, svornosti, odvaze, empatii a umění poradit si za každé situace. 

 

zobrazit více
764
IHNED odesíláme

Rychlé šípy Jaroslava Foglara a Marko Čermáka

Nové vydání původních komiksových příběhů Rychlých šípů Jaroslava Foglara od kreslíře Marko Čermáka a 13 zbrusu nových příběhů namalovaných Jiřím Grusem!

V druhém svazku Rychlých šípů najde čtenář zrestaurované příběhy kreslené Markem Čermákem, Bohumírem Čermákem a Václavem Junkem. Opravdovou novinkou jsou pak příběhy podle původních, dosud nezrealizovaných scénářů Jaroslava Foglara nakreslené Jiřím Grusem. Knihu doprovází dvě statě Martina Foreta věnující se osobnosti Marko Čermáka a fenoménu Rychlých šípů.

zobrazit více
849
IHNED odesíláme
Knihy, jejichž zakoupením podporujete výchovu dětí a mládeže v duchu skautských ideálů, prostřednictvím Skautské nadace Jaroslava Foglara. www.skautskanadace.cz

Devadesátka pokračuje

Letní tábor skončil a Devadesátka se vrací ke svojí běžné činnosti. Jenže mezi členy se vkrádá špatná nálada, a po jednom sporu dokonce několik chlapců oddíl opustí. Tak dojde k tomu, že vůdcem Lišek se stane Mirek Trojan, který nyní patří mezi nejvěrnější členy Devadesátky. Tomu však radost zkazí vyhrůžky jeho bývalého kamaráda Ondry. Podaří se Mirkovi najít a zničit úpis, který kdysi nerozvážně podepsal? A dokáže Tapin stmelit chlapce v oddílu s pomocí dobrodružné hry Alvarez?
zobrazit více
424
IHNED odesíláme

Záhada hlavolamu

V temných Stínadlech se cosi dalo do pohybu! Klub Rychlých šípů – Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka – u toho nesmí chybět! Když chlapci poznají příběh zámečnického učně Jana Tleskače, podniknou nebezpečnou výpravu na nepřátelské území, kde je ukryt kovový hlavolam ježek v kleci. Rychlé šípy to však nebudou mít jednoduché. Stínadlům totiž vládne drsná parta Vontů...
zobrazit více
od 174
IHNED odesíláme

Stínadla se bouří

Po několika měsících klidu jsou Stínadla opět v pohybu. Nečekaná zpráva o znovunalezeném ježkovi v kleci spustí smršť nových událostí, vontské hnutí ožije a schyluje se k volbě Velkého Vonta. Pro všechny z okolních čtvrtí tak začíná být ve Stínadlech opět nebezpečno. To nemůžou Rychlé šípy nechat bez povšimnutí a samy se pouštějí do pátrání po hlavolamu. Chtěly by totiž získat plánek létajícího kola, který je v něm ukrytý...
zobrazit více
od 217
IHNED odesíláme

Hoši od Bobří řeky

Příběh o skautských výpravách, plnění bobříků, i o ryzím přátelství. Vedoucí Rikitan dá dohromady partu dvanácti chlapců a utvoří oddané bratrstvo. Každý z nich je jiný, ale všichni se navzájem skvěle doplňují. Rikitan pro chlapce vymýšlí zábavné hry, aby je vedl k čestnosti, fyzické síle i moudrosti. Společně si zamilovávají přírodu a podle zálesáka Roye loví bobříky. Stávají se tak věrnými kamarády, kteří spolu zažívají nezapomenutelná dobrodružství.
zobrazit více
od 254
IHNED odesíláme

Strach nad Bobří řekou

Nastaly těžké časy – zemi Hochů od Bobří řeky obsadil Nepřítel, který šíří strach a zakazuje různé spolky. Rikitan ale navzdory všemu pokračuje v činnosti a svému oddílu představí nových třináct bobříků pro ušlechtilý život. I přes ústrky ze strany kolaborantské organizace Prapor a Přístavních povalečů se hoši opět rozhodnou uspořádat tábor ve Sluneční zátoce. Dokážou v sobě najít odvahu a svornost tváří v tvář největšímu nebezpečí, které je kdy potkalo?
zobrazit více
od 339
POSLEDNÍ KUSY

Chata v Jezerní kotlině

Život Pavla Zemana, který je hlavní postavou příběhu o velkém chlapeckém přátelství, se po smrti otce od základu změnil. Velkou oporou je mu kamarád Ludva Grygar, se kterým Pavel podniká dobrodružné výpravy do téměř nepřístupné kotliny s jezírkem, kde si sami postaví srub. Vedle velkého přátelství ale prožívají i velká zklamání. Ludva se totiž nechá zlákat špatnými kamarády, začne kouřit a těžce onemocní. Vyhraje nakonec svůj vnitřní boj?
zobrazit více
od 297
IHNED odesíláme

Tajemná Řásnovka

Věčné hádky rodičů jsou pro čestného, citlivého Jindru Sochora k nevydržení, a tak uteče z domova. Objeví přitom tajemnou čtvrť Řásnovka a partu hochů. Společné se pustí do hledání klubovny a založí Stráž Řásnovky. To pravé dobrodružství začíná, když je osloví Tonda Menčík, vynálezce stolní hry Fan-Tan, kterou hraje celá Řásnovka. Pomůže Jindra a jeho klub Tondovi dosáhnout spravedlnosti?
zobrazit více
od 297
Poslední kusy

Tajemství Velkého Vonta

Po neklidné éře bezvládí ve Stínadlech zvítězilo vontské hnutí Žlutý květ. Velkým Vontem se stal Vláďa Dratuš, ale v poslední době s ním cosi není v pořádku – chová se čím dál nervózněji, a navíc se ulicemi šíří zvěsti, že přišel o ježka v kleci. Kdo je tajemný Cizinec, který Vláďu v poslední době navštívil, a co mu chtěl? Rychlé šípy musejí záhadě přijít na kloub dřív, než Stínadla opět zachvátí vlna násilí a nejistoty…
zobrazit více
od 217
IHNED odesíláme

Boj o první místo

Třináctiletého Petra čeká poslední ročník základní školy. Jenže po prázdninách tam vládnou nové pořádky. Nepsaným vůdcem třídy se stal zákeřný frajírek Ruda, který své obdivovatele využívá, aby utlačoval slabší kluky. Petr je snad jediný, kdo odhalil Rudovu falešnou tvář a zlou povahu. Když však začne chodit do skautského oddílu, pozná úplně jiný svět. Pomůžou Petrovi nově nabyté hodnoty nalézt sebe samého a porazit třídního rivala?
zobrazit více
od 254
IHNED odesíláme

Dobrodružství v Zemi nikoho

Na počátku tohoto dobrodružství stojí odpozorovaný večerní rozhovor morseovkou z jednoho okna do druhého. Zprvu útržkovitá zpráva se začne vyjasňovat a Vláďovi s Vinckem se podaří vystopovat, kam ti dva neznámí kluci chodí. Země nikoho, jak rozervaný kraj za městem pojmenují, skrývá mnoho tajemství. Chlapci se pustí do pátrání, ale na každém kroku narážejí na překážky…
zobrazit více
od 297
IHNED odesíláme

Pod junáckou vlajkou

Mirek vstupuje do skautského oddílu s nečistými úmysly – chce tu pro svoji partu ukrást stan. V Devadesátce se mu však dostane vlídného přijetí a pozná tu spoustu kamarádů a do krádeže se mu najednou vůbec nechce. Jenže vůdce party Ondra ho má v hrsti. Vyhrožuje, že vůdci oddílu Mirkovi ukáže úpis, v němž se Mirek ke krádeži zavazuje. Jak se Mirek zachová?
zobrazit více
od 339
IHNED odesíláme
NÁŠ TIP

Záhada hlavolamu (sběratelské vydání)

V temných Stínadlech se cosi dalo do pohybu! Klub Rychlých šípů – Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka – u toho nesmí chybět! Když chlapci poznají příběh zámečnického učně Jana Tleskače, podniknou nebezpečnou výpravu na nepřátelské území, kde je ukryt kovový hlavolam ježek v kleci. Rychlé šípy to však nebudou mít jednoduché. Stínadlům totiž vládne drsná parta Vontů...
zobrazit více
424
IHNED odesíláme
V minulém roce připravila Skautská nadace Jaroslava Foglara ve spolupráci s nakladatelstvím Albatros výbor z Foglarových deníků z let 1920 až 1937 s názvem Celý den drobně prší. V následujících šesti letech by měly vyjít ještě tři svazky deníků z let 1938 až 1948 pokrývající autorovo vrcholné tvůrčí období.
Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Čeština

Celý den drobně prší

0.0 0
749 637
IHNED odesíláme
Čeština

Rychlé šípy

0.0 0
299 254
IHNED odesíláme
Čeština

Rychlé šípy

0.0 0
299 254
IHNED odesíláme
Čeština

Rychlé šípy

5.0 1
249 212
IHNED odesíláme

Rychlé šípy

0.0 0
od 254
Čeština

Rychlé šípy

0.0 0
299 254
IHNED odesíláme
Čeština

Panorama Pexeso Rychlé Šípy

0.0 0
299 269
Poslední kusy
Čeština

Rychlé šípy a jejich úžasná nová dobrodružství

0.0 0
499 409
IHNED odesíláme
Čeština

Rychlé šípy Duel

0.0 0
399 359
IHNED odesíláme
Like
Leave your comment

Latest articles

Možná že si někteří čtenáři, nadšení z prvních dvou dílů, začali říkat, co se to děje, že na ten třetí stále čekají. Nyní jsme se tedy dočkali, a jakmile se do té knihy začteme, zakrátko zjistíme, že Karin Lednická neprohloupila, když si dala se závěrečným dílem svého Šikmého kostela tak říkajíc načas. Je totiž evidentní, že si byla velmi dobře vědoma pravdivosti latinského hesla Finis coronat opus a chtěla před čtenářskou veřejnost předstoupit s dokonale vycizelovaným textem, který by důstojně zakončil její mnohaleté spisovatelské úsilí. Hned úvodem lze s potěšením konstatovat, že se jí to zdařilo na výbornou, a 18. duben 2024, kdy se kniha objeví na pultech našich knihkupectví, bude literárním svátkem!
Nenechte se zmást názvem, tohle je rozhodně kniha pro všechny děti – kluky i holky, sportovní nadšence i nenadšence. Najdete v ní dobrodružství, kamarádství, humor, ale i pořádné napětí či ponaučení. Za mě vše, co by měla skvělá kniha pro děti obsahovat.
Je tady soutěž o kuchařku, kterou připravila Tereza Langmajerová – blogerka, fotografka a foodstylistka. Kniha čeká na 2 výherce!
Prémiový obsah
číst více