Napínavý thriller JE TO NA TOBĚ nyní v akci za 197 Kč

Na vrcholu

Pevná s přebalem lesklá
EAN:9788072435203
Dějiny ženského horolezectví
Manufacturer: Brána

Toto zboží již není možné objednat. Zboží bohužel nelze dodat, je úplně vyprodáno také u nakladatele. Nastavte si Hlídacího psa, abyste byli informování o případné změně.

Availability: Vyprodáno
349 Kč
314 Kč
349 Kč
314 Kč
Annotation
I ty nejněžnější bytosti prokázaly tvrdost, odhodlání, sílu a ocitly se Na vrcholu. Kniha, kterou napsal Reinhold Messner, uceleně pojednává o ženách horolezkyních a podrobně popisuje ženské expediční lezení a alpinismus.
Reinhold Messner je osamělý vlk, kromě výstupů na všech čtrnáct existujících osmitisícových vrcholů, jako první vystoupil bez kyslíku na nejvyšší horu světa Mount Everest, a pěšky přešel Antarktidu, Grónsko i pouště Gobi a Taklamakan.
Místa, která bývala doménou mužů, čím dál více dobývají ženy. Platí to i v nepřeneseném slova smyslu, obtížně dostupné horské vrcholy se stále častěji stávají cílem žen lezkyň. Je to trochu záhada, proč se ženy pouští do poměrně netypických činností, jako je sápání se po horách a sdílení jednoho stanu s tlupou mužů, kteří si příliš nepotrpí na jemné mravy. V knize Na vrcholu se dozvíte, že odvážné ženy toto nepohodlí podstupovaly již dávno. Okouzlení výškou a divokou přírodou vysokých hor se zkrátka nikdy netýkalo jen mužů.
Reinhold Messner připomíná první dámy, které stály u zrodu ženského horolezectví. Můžeme zmínit paní Marii Paradis, která v roce 1808 stanula na vrcholu Mont Blancu, nebo Lucy Walkerovou, pokořitelku Matterhornu a čtvrtá žena na vrcholu Eigeru. Traduje se, že při výstupu dodržovala přísnou dietu z piškotových dezertů a šampaňského. Některé z těchto průkopnic vysokohorského sportu byly zároveň velkými bojovnicemi za ženská práva. Annie Peck v roce 1908 na vrcholu Huascaranu vztyčila vlajku s nápisem „Právo žen volit.“
Moderní doba má také své půvabné hrdinky. Roku 1970 japonský ženský tým zdolal Annapurnu a téhož roku vedla Wanda Rutkiewicz expedici na Gasherbrum, v té době nejvyšší neslezený vrchol. Američanka Lyonn Hill začala s volnými přelezy a v 90. letech se objevila celá řada vynikajících lezkyň.
O všech úžasných ženách, které překonávají ty nejvyšší překážky, o specifických technikách ženského lezení a o mnoha dalších pozoruhodnostech se dočtete v knize Na vrcholu. Obrazový materiál použitý v knize obsahuje celou řadu jedinečných fotografií krásných žen a neméně krásných hor.
Products specifications
Podnázev Dějiny ženského horolezectví
Druh sortimentu Kniha
Autor Reinhold Messner
Značka Brána
V prodeji od 23.06.2011
Rok vydání 2011
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 17.0 x 24.0 x 2.2 cm
Hmotnost 0.64 kg
Vazba Pevná s přebalem lesklá
Počet stran 280
ISBN 978-80-7243-520-3
EAN 9788072435203
Interní kód 0117248
Produktový manažer Jana Hulová (jana.hulova@knihcentrum.cz)
Ceny dopravy