Na Afriku zapomeň – příběh se šťastným koncem

Autentické vyprávění Češky, kterou to vždycky táhlo jinam, až našla nový domov jedné africké republice, kde se svým manželem dodnes žije.
Možná vás na první pohled odradil název knihy Na Afriku zapomeň, protože tak trochu působí, jako že jde o další nešťastný příběh, ve kterém se běloška zamiluje do černocha, odstěhuje se za ním, načež následuje vystřízlivění a zklamání. K určitému vystřízlivění zřejmě dochází vždycky, ať už se jedná o jakýkoliv vztah, ale Na Afriku zapomeň není kniha o zklamání, ale o životě jako takovém.

Afrika je fascinující sama o sobě. Každý z nás určitě chtěl někdy zažít na vlastní kůži tu atmosféru, horké slunce na tváři, jiný vzduch, jiné zvyky a úplně jiný způsob života. Ale v Ostravě se narodila holčička, která snad odjakživa věděla, že patří jinam a že potřebuje k životu něco úplně jiného. Nejdřív si otevřela Afro kavárnu, a pak potkala muže z Angoly a její sen se začal plnit. Odjela za ním do jeho rodné země a začala žít s jeho rodinou. Všechno bylo jiné, než byla zvyklá, ale i když si uvědomovala různé nedokonalosti, potíže, i to, že ji házejí klacky pod nohy, nevzdala to. Na Afriku zapomeň je vlastně hodně pozitivní příběh. Když někdo chce a má trošku štěstí, všechno se nakonec podaří udělat tak, jak si přál. Nebo možná člověk časem přehodnotí původní sny a vytvoří si jiné. Naučí se chápat jinou mentalitu, jiné chování, naučí se mít rád jiný styl života. A možná neprozradím příliš, když doplním, že Vladana a její muž spolu pořád žijí.

Na Afriku zapomeň popisuje rozdíly mezi životem v Česku a v Angole, které jsou samozřejmě obrovské. Ale postupně, jak čtete, zjistíte, že začínáte do příběhu Vladany pronikat a možná dostanete taky chuť zažít něco podobného. Možná takový život může na někoho působit dobrodružně, ale tato kniha si určitě najde spoustu čtenářů, kterým se bude líbit.

-ice-
Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Čeština

Putování Jižní Afrikou

0.0 0
205 168
IHNED odesíláme

Arabský svět - jiná planeta?

0.0 0
245
Vyprodáno
Like

Latest articles

Uměly by vaše děti odpovědět na otázku, proč se slaví Velikonoce? Tvoříte s nimi každoročně tradiční velikonoční ozdoby? Pokud ne, měli byste to rychle napravit.
Hustý mysteriózní příběh. Klasifikují ho sice jako horor, ale dá se to přečíst zcela v pohodě bez zšedivění vlasů ze strachu. Silný je zde hlavně prvek rodinného dramatu.
Jak byste malému dítěti vysvětlili, proč máte jinou „nežádoucí“ víru? Jak byste mu vysvětlili šílenou ideologii nacistů? Přesně takové otázky si pokládá Hannah, hrdinka románu Nové nebe autorky Margit Steinborn. Strhující a silný příběh vypráví o naději a lásce na pozadí těch nejděsivějších událostí druhé světové války.