Miliónový časy. Povídky pro Adru

Na skladě máme poslední kusy. Expedujeme nejpozději třetí pracovní den.

Availability: IHNED odesíláme - POSLEDNÍ KUSY
Show qty on stock
198 Kč
162 Kč
198 Kč
162 Kč
Annotation

Cyklus povídek českých spisovatelů spojený tématem cest – to téma jsme vybrali, protože humanitární pracovníci jezdí pomáhat po celém světě, a navíc budují cesty od člověka k člověku, řečeno vzletně. Smyslem projektu bylo zviditelnit na stránkách celostátního deníku Adru a její činnost, ovšem zároveň se podařilo vytvořit cosi jako reprezentativní čítanku soudobé české prózy.

Projektu se zúčastnilo dvacet jedna spisovatelů od mladých debutantů po čítankové klasiky, od bestseleristů a držitelů Magnesií Liter po tvůrce dnešními čtenáři spíše opomíjené. Jejich autorské honoráře pak zaplatil deník Právo. Jako završení celého projektu jsme se rozhodli vydat soubor Povídek pro Adru knižně, a pokračovat tak v započatém úmyslu – především rozšířit touto cestou povědomí o organizaci ADRA, přispět na její provoz z výtěžku knihy a zároveň dát v reprezentativní formě vědět i o současné české literatuře.

ADRA je mezinárodní humanitární organizace poskytující pomoc lidem v nouzi. Byla založena ve Spojených státech amerických před více než padesáti lety a dnes má zastoupení již ve 125 zemích světa. V České republice začala ADRA působit v roce 1992 a postupně se stala jednou ze tří největších humanitárních organizací u nás. ADRA pomáhá jak při mimořádných událostech, tak při uskutečňování dlouhodobých rozvojových projektů. Jejím základním posláním je pomoct lidem k tomu, aby byli schopni převzít kontrolu nad svými vlastními životy. Za dobu svojí existence působila ADRA ČR bezmála ve třiceti zemích.

Products specifications
Druh sortimentu Kniha
Autor Bianca Bellová, Jiří Dědeček, Irena Dousková, Václav Dušek, Arnošt Goldflam, Emil Hakl, Štěpán Kučera, Igor Malijevský, Josef Moník, Marian Palla, Markéta Pilátová, Markéta Procházková, Martin Reiner, Jaroslav Rudiš, Michal Šanda, Tereza Šimůnková, Marek Šindelka, Petra Soukupová, Petr Stančík, Marek Toman, Kateřina Tučková, Miloš Urban
Značka ARGO
V prodeji od 15.05.2014
Rok vydání 2014
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 14.1 x 20.1 x 1.7 cm
Hmotnost 0.21 kg
Vazba Brožovaná bez přebalu matná
Počet stran 142
ISBN 978-80-257-1029-6
EAN 9788025710296
Interní kód 0165964
Produktový manažer Jana Hulová (jana.hulova@knihcentrum.cz)
Ceny dopravy
Vývoj ceny
Blog Knihcentrum revue