Poznejte svět z gauče! Právě teď -40 % na cestopisy!

Marco Polo

Pevná bez přebalu matná
EAN:9788072674060
Moje cesta na východ do zemí vzdálených a neprozkoumaných
Manufacturer: JUNIOR

Toto zboží již není možné objednat. Zboží bohužel nelze dodat, je úplně vyprodáno také u nakladatele. Nastavte si Hlídacího psa, abyste byli informování o případné změně.

Availability: Vyprodáno
499 Kč
409 Kč
499 Kč
409 Kč
Annotation
Kniha Marco Polo je vlastním deníkem slavného cestovatele. Líčí v něm velkou cestu ze svého rodného města Benátek do bájné země Číny, Říše středu.
Záhadný rukopis objevil náhodou v Benátkách italský spisovatel Paolo Marcos v nenápadné skrýši. Ke svému velkému překvapení zjistil, že své zápisky z cest ukryl sám Marco Polo před sedmi stovkami let ze strachu, aby závistivci jeho zážitky nepřekroutili nebo nezneužili. Nyní přichází ke každému čtenáři, který touží po dobrodružství, tak jak si to Marco Polo přál. Jeho deník je jen lehce upraven, například uvedením moderních zeměpisných názvů.
Jako mladík podlehl Marco Polo volání dálek a odjel spolu s bratry na Dálný východ. Na cestách dospěli až k mongolskému chánu Kublajovi do Pekingu. Celou dobu si Marco pečlivě vedl deník, ve kterém zaznamenával všechny podrobnosti o zemích, lidech a jejich zvycích, krajině, kterou projížděli. Na stránkách ožívají rušné bazary v přístavech a plachetnice pod napnutými plachtami míří k horizontu. Spolu s bratry Polovými budete prchat před neporazitelnými bojovníky proslulého Starce z Hory - asasíny, cestovat nekonečnou mlčící pouští na velbloudech, poznáte nástrahy kočovného života i tiché rozjímání v chrámech. Po Hedvábné stezce vede Marco Polo zvídavého čtenáře k nebetyčným štítům hor až středu mongolské říše na dvůr Syna nebes. Příběh cestovatelů a deník končí návratem domů.
Marco Polo až do své smrti mluvil o tom, že napsal kroniku své cesty, ale nikdo ji nikdy neviděl. Na jeho tvrzení se brzy zapomnělo. A jeho deník by dál ležel zapomenutý, kdyby jeden spisovatel nedostal chuť na dobré víno uschované ve sklepě…
Products specifications
Podnázev Moje cesta na východ do zemí vzdálených a neprozkoumaných
Druh sortimentu Kniha
Značka JUNIOR
V prodeji od 18.11.2010
Rok vydání 2010
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 25.5 x 30.0 x 2.0 cm
Hmotnost 0.99 kg
Vazba Pevná bez přebalu matná
Počet stran 32
ISBN 80-7267-406-0
EAN 9788072674060
Interní kód 0111690
Produktový manažer Eva Jurčová (eva.jurcova@knihcentrum.cz)
Ceny dopravy