Akce

Lord John a důvěrná záležitost

EAN:9788087374801
Manufacturer: Plejáda

Toto zboží již není možné objednat. Zboží bohužel nelze dodat, je úplně vyprodáno také u nakladatele. Nastavte si Hlídacího psa, abyste byli informování o případné změně.

Availability: Vyprodáno
299 Kč
245 Kč
299 Kč
245 Kč
Annotation
V knize Lord John a důvěrná záležitost zavede její autorka Diana Gabaldon čtenáře do oslnivě zářícího světa historie a dobrodružství. Tento svět zasadila do prostředí viktoriánské Anglie a osídlila naprosto nezapomenutelnými postavami. Lord John Grey otevírá dveře k nahlédnutí do Londýna osmnáctého století, kypícího mraveniště šlechty i lůzy, prolezlého špiony, courami a vévodkyněmi.
Píše se rok 1757, z londýnského prominentního Beefsteak Clubu se vypotácí John Grey, dokonale šokovaný a zmatený. Stal se svědkem události, která patří spíše do vykřičených domů. Cítí se povinen zabránit skandálu ohrožujícímu dobrou pověst jeho rodiny i její samotné členy. Joseph Trevelyan, snoubenec jeho sestřenice, ke které má John velmi vřelý vztah, se nakazil „francouzskou nemocí“. John využívá své znalosti podsvětí a pokouší se diskrétně celou situaci vyřešit. Jeho úsilí je přerušeno naléhavější záležitostí.
Velitel jeho pluku Crow jej jmenuje vyšetřovatelem vraždy jeho přítele a příslušníka téže jednotky Timothyho O ´Connella. Tato záhadná smrt je spojená se ztrátou přísně tajných dokumentů z vojenského ležení v Calais. Anglie je ve válce s Francií a předání takových citlivých materiálů nepříteli by bylo rovno velezradě a zřejmě by zapříčinilo porážku Anglie. Pátrání po tom, zda byl O´Connell zrádcem či nikoli, zavede Johna Greye oklikou zpět k Trevelyanovi. Další prchavá stopa, která se objevuje a opět mizí, je tajemná dáma v zeleném sametu. Může být klíčem k oběma záhadám, nebo jen chiméra, která svádí Johnovu mysl na scestí.
Diana Gabaldon se proslavila svou sérií knih s Claire Ranndallovou. První z nich se jmenuje Cizinka a dala název celé řadě. Postavy z jejích knih volně přecházejí mezi jednotlivými svazky. Milenec a později manžel Claire Jamie Fraser je také tajnou a zcela platonickou láskou lorda Johna Greye. Jamie jeho beznadějnou zaslepenost ani nevnímá. Vlastenec a veterán povstání za nezávislost Skotska nemá nejmenší zájem o jakékoli vztahy s jakýmkoli lordem. Knihy Diana Gabaldon jsou výjimečné skvěle vykreslenými charaktery.
Products specifications
Název v originále Lord John and the Private Matter
Druh sortimentu Kniha
Autor Diana Gabaldon
Značka Plejáda
V prodeji od 05.09.2011
Rok vydání 2011
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 14.0 x 21.0 x 2.2 cm
Hmotnost 0.40 kg
Počet stran 240
ISBN 978-80-87374-80-1
EAN 9788087374801
Interní kód 0119167
Produktový manažer Marie Španihelová (marie.spanihelova@knihcentrum.cz)
Ceny dopravy