Poznejte svět z gauče! Právě teď -40 % na cestopisy!

La Loba je velmi čtivý, poutavý, často až strhující příběh

Příběh o velké víře, odhodlání a odvaze jedné ženy. Ženy, která byla postavena před nehostinnou přírodu a naprosto jiné lidské chápání. Hluboko v divočině, kde nežije žádná civilizace, žije muž, který má jiné morální hodnoty, jiný pohled na život, společnost i na současné dění.
Detektivní a krimi romány z prostředí severu patří v literatuře mezi nejvyhledávanější. Většinou se ale jedná o příběhy, které se odehrávají na skandinávském kontinentu. La Loba je v tomto jiná. Kniha se odehrává na zmrzlé aljašské zemi a vypráví příběh dvou unesených žen, které jsou nuceny postavit se čelem velkému nebezpečí.

Před třemi roky odjeli na Aljašku novomanželé Greg a Elese. Jednoho dne ale Elese zmizela a nikdo dosud nezjistil, co se s ní stalo. Greg se sice stal jedním z hlavních podezřelých, ale nikdy mu nebyla prokázána vina. Společně s vyšetřovatelem seržantem Hamiltonem se ze všech sil snažil najít jakékoliv vodítko ke zmizelé manželce. O tři roky později se situace opakuje a mizí další žena. Unesená Nina je držena v drsném a nehostinném prostředí v příbytku tajemného zálesáka, který z jejího dokonalého života udělá peklo na zemi.

Vznik knihy La Loba nebyl otázkou krátké doby. Autor knihy, Alan Russell, sbíral informace a studoval prostředí Aljašky přes dvacet let. A všechny jeho poznatky se pak odrazily v této knize, kde najdete naturalistické zobrazení nádherné přírody. Přírody, která je na jednu stranu nespoutaná a krásná, a na druhou stranu dokáže i hravě zabít.

La Loba je velmi čtivý, poutavý, často až strhující příběh o velké víře, odhodlání a odvaze jedné ženy. Ženy, která byla postavena před nehostinnou přírodu a naprosto jiné lidské chápání. Hluboko v divočině, kde nežije žádná civilizace, žije muž, který má jiné morální hodnoty, jiný pohled na život, společnost i na současné dění. La Loba je velmi realistický román a to nejen v popisu samotného prostředí. Hlavní hrdinka Nina dojde prakticky na samotné dno své lidské existence, kdy vlastně ani neví, jestli má ještě chuť žít nebo bojovat o život. V určité chvíli ale dojde ke zlomu a z ní se stane někdo úplně jiný. Její věznitel, kruté mučení nebo i samotný pobyt v bohem zapomenutém místě ji naprosto změní životní priority, pohled na společnost i život samotný.

I když se hlavní dějová zápletka točí kolem Niny, knize dominují především popisy reálií. Na příběhu je opravdu znatelné, že se autor studiu Aljašky věnoval poctivě. Kniha si tak po celou dobu nese jakousi lehce pochmurnou atmosféru, kdy z každé stránky doslova dýchá chlad. Aljaška je země zimy a téměř věčného sněhu. Je to drsné a nehostinné prostředí, kde přežijí jen ti nejotrlejší. Malá změna pak nastane na posledních asi šedesáti stranách, které by se dali označit jako druhý příběh. Tato část je ale značně urychlená, nedotažená a do hlavní dějové linie se vůbec nehodí. I přes tyto výtky je ale tato část důležitou součástí celé knihy.

La Loba je kniha, která bude vybočovat právě díky zmíněnému prostředí. Aljaška si totiž tak trochu krade veškerou pozornost. Samotný příběh a i zápletka je spíše průměrná, a když pominete "druhý" příběh, tak je kniha i snadno odhadnutelná. Pořád se ale jedná o zajímavé a poutavé čtení, které je občas lehce překvapivé. Rozhodně vás ale donutí číst až dokonce, protože vás bude zajímat, jak to celé vlastně dopadne.

Autor: Tereza Vršková
Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Čeština
Picture of La Loba
Čeština

La Loba

5.0 2
369 303
Vyprodáno
Like

Latest articles

Vyrazte na festival, který přiváží TOP zpěváky a skupiny všech žánrů. Uskuteční se v Ostravě v Dolní oblasti Vitkovice.
Název hororového thrilleru zní podivně „dětsky“, ale nenechte se mýlit. Jedná se o vzrušující strašidelné čtení, jež umně protíná žánr true crime s hororem.
Toužíte najít klíče ke zdraví a zjistit, v čem se skrývá tajemství zdravého a vyživeného těla? Pak je pro vás kniha 77 tipů pro zdravá střeva tou pravou.