Konec manipulace – už s vámi nebudou orat

Argumentační fauly, manipulace, řečnické podrazy, záludy, zlé komunikační techniky, prezentace předsudků, úmyslné chyby v úsudku a logice, řečnické figury, zakázaná rétorika a obrana proti tomu všemu – to vše patří k Davidu Gruberovi jako Prodaná nevěsta k Bedřichu Smetanovi. Gruber volí pro toto vše jednotný název řečnické triky. A hlavně proti tomu všemu nabízí komplexní systémovou obranu – nazývá ji protitriky.

Před rokem 1989 bylo v knižních zdrojích této oblasti v naší zemi pusto a prázdno jako na saharské poušti; totalitní vládci neměli nejmenší zájem na tom, aby lidé uměli rozpoznat, jaká levota je s nimi hrána; natož aby dostali návod, jak se bránit.

Na přiložených obrázcích jsou obálky jeho nejdůležitějších Gruberových knih k dané tématice, vesměs bestsellerů. A též stručné popisky, jaký ta která kniha měla osud.


První vydání Gruberových Řečnických triků vyšlo již v roce 1990. V podstatě hned, jakmile skončil státní monopol na vydávání knih, což nastalo od května 1990. Velký ohlas, desetitisíce prodaných brožurek v knihkupectvích, denně spousty korespondenčních lístků z žádostí o zaslání na dobírku. Soustava asi dvou desítek triků vznikala nezávisle na zahraničním know-how v této oblasti, protože tehdy nebylo možné si toto zahraniční know-how nějak opatřit, sehnat. 

První komplexní Gruberova kniha o soft skills, vydaná v roce 1991. Jen v jediném pražském knihkupectví (Fischer, Kaprova ul., Praha 1) se jí prodalo za pár týdnů na dva tisíce kusů. Když si uvědomíme, že knihkupectví v Kaprově ulici je pouhé jedno jediné z tehdejších asi dvou tisíc kamenných knihkupectví…

Pokračovala další a další vydání knihy, vylepšovaná podle zpětné vazby čtenářů a podle zkušeností z mnoha autorových kurzů na stejné téma. S profesionální obálkou. Toto vydání ve formátu A6 s červenou obálkou si během tři hodin zakoupila dne 9. července 1997 většina poslanců dolní komory Parlamentu České republiky při prodejní výstavce a autogramiádě Davida Grubera tamtéž.

Pokud chtěl o řečnických tricích psát delší článek nějaký náš popularizující časopis, nemohl se logicky obrátit na nikoho jiného než na Davida GruberaAž posud je vše vyprodáno. Následující tituly však můžete mít.


Zlatá kniha komunikace 


V komplexní all-in-one knize encyklopedického charakteru o komunikačních dovednostech, kterou má i s jejími dílčími knižními předchůdkyněmi více než tři sta tisíc zákazníků, nemohly řečnické triky chybět.

Jak nebýt úplným blbcem 

A zde je konečně nedávná malá nástavba Zlaté knihy komunikace, konkrétně její sekce o řečnických tricích. 

Aby to vše nebylo v různých publikacích po kouskách, rozhodl se David Gruber dát o tricích, manipulacích a obraně proti nim souhrnnou knihu all-in-one typu. Tedy knihu, kde najdete vše podstatné o tricích všech zemí a dob. A co je pro Gruberovy knihy a kurzy jedinečné, vnímavý čtenář si podle ní hravě odvodí i ty triky, které ještě nikdo nikdy nepoužil.


Pokud se po přečtení Gruberovy knihy Konec manipulace rozhodnete ještě shánět další literaturu na toto téma, budiž, v pořádku, ale  budete ji už číst ne jako žáci, kterým se předkládá něco nového, ale jako profesoři, kteří s nadhledem kontrolují, doplňují, opravují a přitom se i úžasně baví.

nakladatelství Gruber-TDP

Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Čeština
Picture of Konec manipulace
Čeština

Konec manipulace

0.0 0
369 303
Vyprodáno
Čeština

Zlatá kniha komunikace

0.0 0
509 417
POSLEDNÍ KUSY
Čeština

Jak nebýt úplným blbcem

0.0 0
145 119
POSLEDNÍ KUSY
Like

Latest articles

Možná že si někteří čtenáři, nadšení z prvních dvou dílů, začali říkat, co se to děje, že na ten třetí stále čekají. Nyní jsme se tedy dočkali, a jakmile se do té knihy začteme, zakrátko zjistíme, že Karin Lednická neprohloupila, když si dala se závěrečným dílem svého Šikmého kostela tak říkajíc načas. Je totiž evidentní, že si byla velmi dobře vědoma pravdivosti latinského hesla Finis coronat opus a chtěla před čtenářskou veřejnost předstoupit s dokonale vycizelovaným textem, který by důstojně zakončil její mnohaleté spisovatelské úsilí. Hned úvodem lze s potěšením konstatovat, že se jí to zdařilo na výbornou, a 18. duben 2024, kdy se kniha objeví na pultech našich knihkupectví, bude literárním svátkem!
Nenechte se zmást názvem, tohle je rozhodně kniha pro všechny děti – kluky i holky, sportovní nadšence i nenadšence. Najdete v ní dobrodružství, kamarádství, humor, ale i pořádné napětí či ponaučení. Za mě vše, co by měla skvělá kniha pro děti obsahovat.
Je tady soutěž o kuchařku, kterou připravila Tereza Langmajerová – blogerka, fotografka a foodstylistka. Kniha čeká na 2 výherce!
Prémiový obsah
číst více