Knižní novinky – únor 2024

Jsou tady únorové knižní novinky. Na pultech knihkupectví přistála očekávaná detektivka Černočerné srdce od Roberta Galbraighta a také nová kniha známého psychiatra Radkina Honzáka, díky které zjistíte, proč se milujeme, nesnášíme, opouštíme i odpouštíme.
.
ROMANTIKA A EROTIKA

Twisted Love Láska na ostří nože

Alex Volkov je ďábel s tváří anděla a s prokletou minulostí, jíž nemůže uniknout. Když je však okolnostmi přinucen postarat se o sestru svého nejlepšího přítele, začne na hrudi cítit něco nečekaného: Oheň, který by mohl jeho svět převrátit vzhůru nohama. Ti dva se do sebe nikdy neměli zamilovat – ale když se to stalo, na světlo světa vyšla tajemství, která by mohla zničit vše, co je jim drahé.
zobrazit více
327
IHNED odesíláme

Hector (4)

Byla jsem nejlepší z nejlepších. Elitní členka. Vzít práci ochranky měla být hračka. Kdo mohl tušit, že je ta rodina prohnilá až na kost? Za fasádou dokonalého poker face se skrývali ti nejhorší zabijáci.
Vstoupila jsem do rodinné války, které nešlo zabránit. Nikdy jsem nepotkala někoho tak krutého.
Hector Delaney byl ďábel, kterému jsem podlehla. Stáhl mě do pekla a já se rozhodla, že jím projdu jako královna. A jestli na konci vylezu živá, spálím jeho svět na popel. Jenže člověk míní a věci se mění…
Hector byl jako cibule, kterou jsem loupala vrstvu po vrstvě, abych odkryla střed a objevila dokonalost, která tam nebyla, a já jen zadržovala slzy…
Naše životy se měly střetnout, protože jsme oba byli pohlceni temnotou, a nezbývalo nám než se z té temnoty dostat společně. Ruku v ruce. Jako dvě ztracené duše.

zobrazit více
293
IHNED odesíláme
Novinka

Roky na břehu Elbchaussee

Další část příběhu nás přenese do konce dvacátých let minulého století. Frieda je velmi šťastná, její svatba se nezadržitelně blíží a její manufaktura na čokoládu se těší stále většímu úspěchu. Zdá se, že si konečně vytvořila své místo v kanceláři rodinné firmy.

Když se však po velmi dlouhé době nečekaně objeví její první láska z mládí, Frieda znejistí a zpochybní vše, v co vždycky věřila. Hledání jejího osobního štěstí ale rychle ustoupí do pozadí, když se k moci dostanou nacisté a život její nejlepší kamarádky, židovky Kláry, je náhle v ohrožení.

Per dostal zásnubní dar od svých rodičů a koupil za něj dům na Elbchaussee. Vlastně si s Friedou chtěli konečně stanovit datum svatby – ale vždycky se jim něco postavilo do cesty. A pak se před ní jednou zničehonic objeví Jason, její velká láska, na kterou dlouho čekala. Neviděla ho od té doby, co odjel z Hamburku, aby pokračoval ve vedení rodinné čajové kanceláře v zámoří.

Frieda si uvědomuje a cítí, že je mezi nimi ještě příliš mnoho nevyřčeného a okolnosti jejich vztahu nebyly vysvětlené, takže je pro ni těžké začít svůj nový život s Perem. Ale pochopí to její snoubenec?

zobrazit více
327
IHNED odesíláme

On

Jamie a Ryan bývali nejlepší přátelé. Léto, které strávili na hokejovém táboře, patřilo k nejzábavnějším, jaké kdy zažili. A pak Ryan svého kamaráda bez vysvětlení odstřihl. Nyní má konečně šanci se kamarádovi omluvit. Stačí však jeden jediný pohled na Jamieho a Ryan po něm touží víc než kdy dřív. A teď spolu ještě mají trénovat mladé hokejisty. Během šesti týdnů na hokejovém táboře se Jamie o dávném kamarádovi dozví několik věcí… a jednu zjistí i sám o sobě.
zobrazit více
od 269
IHNED odesíláme
DETEKTIVKY A THRILLERY

Bestie v uniformě

V noci z 9. na 10. dubna 1926 se neznámý pachatel vloupal do statku Doyscherhof, kde začal bez milosti bít sekyrou spící rodinu. Nejdříve dospělé… potom děti. Vrah si však nevšiml, že pod tělem otce bylo ještě jedno dítě, které se později stalo hlavním svědkem. V této originální detektivce založené na skutečném prvorepublikovém případu budete hlavním vyšetřujícím vy. Postupně se před vámi složí mozaika mrazivého příběhu a nakonec se stanete svědky procesu, který tehdy neměl obdoby.
zobrazit více
od 229
Vyprodáno
Novinka

Holubí krev

Od chvíle, kdy se Lykke Teitová s Rudi Lehmannem skvěle osvědčili, když vyřešili zamotaný případ muže zakopaného v písku na dně moře mezi Dánskem a Německem, uplynulo jen pár měsíců. Nyní je ve svém domě v severním Německu brutálně zavražděna stará paní a Lehmannův šéf požádá o spolupráci dánskou policii.

Lykke Teitovou stále pronásledují okolnosti smrti její dcerky Gry, kterou před pěti lety zabil bojový pes. A tak je pro ni odjezd do Německa vítanou příležitostí uniknout od minulosti a od svého bývalého manžela Thomase.

Setkání Lykke a Rudiho je veselé, na rozdíl od rozvíjejícího se případu, který je čím dál tragičtější. V odlehlém domě v lese u Lübecku je nalezena další podobně zavražděná oběť, která tentokrát Rudiho zasáhne nečekaně osobně. A to vrah ještě neskončil a plánuje vykonat další akty pomsty…

zobrazit více
339
IHNED odesíláme

Jezero

Jezero je slovinská noirová detektivka, odehrávající se v zimě v okolí Bohinjského jezera uprostřed Alp. Taras Birsa, policejní inspektor z Lublaně, lehce cynický muž kolem padesátky, se na Nový rok vrací z lyžování na svazích Vogelu. Sněží a viditelnost je mizerná. Kola Škody Octavia se stěží drží bílé silnice. Potom inspektor zahlédne v dálce světla.

U silnice stojí policejní vůz. Dveře jsou otevřené, policisté nikde. Taras se po čerstvých stopách vydá k řece, kde se jako na zrychlených záběrech filmu o světluškách mihotají světla baterek policistů. Ve vodě pod polozamrzlou hladinou najdou tělo neznámé mladé ženy. Kdo je oběť? Kdo je vrah? Je pachatelem osamělý blázen, nebo musela ona neznámá zmizet kvůli tajnému spiknutí?

Golob v románu akcentuje i téma farmaceutického průmyslu a jeho zisků, nové receptury, které podléhají takovému utajení, kvůli kterému se vyplatí i zabíjet… inspektor Taras Birsa se případem musí prokousat spolu se skupinou odvážných lékařů, mezi něž patří i jeho manželka.

zobrazit více
od 318
IHNED odesíláme
Novinka

Největší hříšník

Detektiv Bentz si myslel, že už před lety zbavil New Orleans noční můry v podobě sériového vraha Otce Johna. Ale nové oběti usmrcené zabijákovým typickým způsobem jsou hrozivým náznakem toho, že tehdy nezemřel a teď znovu terorizuje město. Je Otec John opravdu zpět, nebo se jedná o dílo strašlivého imitátora? Nad slunce jasnější je jedině to, že se zabiják nemíní nechat zastavit, dokud i poslední hříšník nezaplatí cenu nejvyšší…
zobrazit více
385
IHNED odesíláme

Než jsi poznala mé jméno

Toto není jen další román o mrtvé dívce. Dvě ženy – jedna živá, druhá mrtvá – se setkávají v temném podhoubí New Yorku, aby vyřešily tragickou vraždu.

Když Alice Leeová přijela v den svých osmnáctých narozenin do New Yorku a měla u sebe jen 600 dolarů v hotovosti a ukradený fotoaparát, chtěla začít znovu. Nyní, o pouhý měsíc později, je nejnovější neznámou mrtvou ve městě. Je sice mrtvá, ale to neznamená, že její příběh skončil.

Mezitím se Ruby Jonesová také snaží znovu objevit sama sebe. Po cestě přes půl světa se ve Velkém jablku cítí ještě osamělejší než kdy dřív. Až do chvíle, kdy u řeky Hudson narazí na ženské tělo a náhle zjistí, že je s neznámou nerozlučně spjata.

Alice si je jistá, že Ruby je klíčem k rozluštění záhady jejího krátkého života a tragické smrti. Ruby chce na to, co viděla, prostě zapomenout…, avšak na nalezenou mladou ženu nemůže přestat myslet. Dokáže dalším pátráním neznámé „Jane Doe“ dopřát konec a uzavření, které si zaslouží?

zobrazit více
339
IHNED odesíláme

Černočerné srdce (Joanne K. Rowlingová)

Když do detektivní kanceláře vpadne rozrušená Edie Ledwellová, Robin Ellacottová neví, co si o nečekané návštěvě myslet. Spoluautorku animovaného seriálu Černočerné srdce prý neustále pronásleduje internetový uživatel s přezdívkou Anomie. Robin usoudí, že jí nemůže nijak pomoct, a vše pustí z hlavy. Za pár týdnů však přijde šok – mladou ženu totiž kdosi zavraždil na hřbitově Highgate, kde se celý seriál odehrává. Robin a Cormoran Strike se pouštějí do pátrání… a brzy objeví zcela nové podoby zla.

 

„Mimořádně zdařilý současný kriminální román, který poukazuje na mnohé negativní aspekty sociálních médií a on-line. Zároveň se autorka dobře vypořádala s problémem, kterým si sama musela projít.“

čtenář z Goodreads

 

"Varovný příběh o vlivu virtuálního světa na životy skutečných lidí."

Guardian

zobrazit více
737
IHNED odesíláme
HISTORICKÉ

Meč pro krále

Temná zákoutí středověku, zrada, spiknutí a láska
Historický román odehrávající se na počátku vlády mladého Jana Lucemburského
L. P. 1314 Poklidné městečko Přelouč je otřeseno vraždou místního kováře. Proč by někdo zabíjel kováře? Zvlášť, když se z kovárny zdánlivě nic neztratilo. Tragická událost překvapivě spustí řetězec událostí a zasáhne i do života mladé dívce Tereze, která právě prožívá svou první lásku. Kovářův syn Michael, který chce otcovu záhadnou smrt objasnit, záhy pochopí, že ve hře je mnohem víc, než by se na první pohled mohlo zdát, nejde totiž o nic menšího, než je spiknutí proti panovníkovi.

zobrazit více
od 279
IHNED odesíláme

Mrtvá z Charlottenburgu

Léto 1923

Komisař Leo Wechsler tráví se svou přítelkyní Clarou Bleibtreuovou dovolenou na ostrově Hiddensee. Clara se tam seznámí s lékařkou a bojovnicí za práva žen Henriette Straussovou, činorodou a charismatickou osobností. Doktorka je zcestovalá, angažuje se v sociálních otázkách a ani ve svém milostném životě se nenechává svazovat konvencemi, a to všechno Claru fascinuje. Avšak na podzim Henriette náhle a nečekaně ve svém bytě v Charlottenburgu umírá. Příčinu smrti není možné s jistotou určit. Leo zahájí vyšetřování a naráží na podivné události v nemocnici, v níž Henriette Straussová pracovala...

zobrazit více
od 199
IHNED odesíláme

Sudetský dům

Je léto 1945, krátce po válce. Mnohé české rodiny míří do Sudet, aby zde zabraly domy po odcházejících Němcích. Jiří a Marie Smolíkovi společně se synem Františkem dorazí s celým svým skromným majetkem do podhorské vsi Glasendorf. Tady úřaduje krutý a cynický národní správce a člen rudé gardy Vojtěch Tomeček. Svým žoviálním a podlézavým způsobem nabízí rodině krásný sudetský dům. Dům Smolíkovy okamžitě nadchne, má jen jeden nedostatek. Dosud v něm žije původní německá rodina, která čeká na odsun. Všichni se tak musejí načas naučit žít ve společné domácnosti. Jedni, kteří jsou zde novými pány, ale musejí trpět staré obyvatele domu. A druzí, kteří zde žili celý život, ale teď jsou tu vlastně cizí. A na pozadí toho všeho se objevují staré křivdy a rány, které způsobila válka...
zobrazit více
od 199
IHNED odesíláme
NÁŠ TIP
Novinka

Heřmanova kuchařka

Zduř! Jsem ostravsky gastrošef Heřman Gazda, šťastny jak lazeňska veverka, že jsem mohl vydat svoju prvni knižku v životě. V ni ti nabizim ty nejlepši recepisy, ktere možeš mit v knihovničce a potom na svem stole. Moje hlavni kredo je: Laska prochaza žaludem. Nebo tak nějak. Mam milujici manželku Žanetu, dvě děcka a Arnošta. A vas, moje fanušky mišulinskeho vařeni z JuButu, Instantniho gramu, ŤikŤoku a Fejzbučku. Jste fajni a mili a ja vam přeju krasne zažitky u knižky, v životě a kuchyni.
zobrazit více
od 279
IHNED odesíláme

Muži jsou vinni?

Žena a muž jsou jiný živočišný druh, říká s nadsázkou Radkin Honzák. V jednu chvíli dokonale souzní a záhy se pohádají do krve. Proč se z lásky stává nenávist? A proč někomu vydrží pěkné dny v páru až do diamantové svatby? V rozhovoru s novinářkou a spisovatelkou Klárou Mandausovou odpovídá renomovaný psychiatr na otázky týkající se partnerského soužití, popisuje zákonitosti lásky a naznačuje řešení neshod. S jediným cílem – ukázat, že dobré vztahy existují a šťastni až do smrti nepatří jen do pohádek.
zobrazit více
327
IHNED odesíláme

Nevybrali jste si? Mrkněte tedy na přehled všech únorových novinek, které najdete v předprodeji.
Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Čeština
Picture of Černočerné srdce (Joanne K. Rowlingová)
Čeština

Černočerné srdce (Joanne K. Rowlingová)

0.0 0
899 737
IHNED odesíláme
Čeština

Hector (4)

0.0 0
357 293
IHNED odesíláme
Čeština

Muži jsou vinni?

0.0 0
399 327
IHNED odesíláme
Like
Leave your comment

Latest articles

Německé autorce Doře Heldt se povedlo přivést mě se svým románem Tři ženy u jezera k myšlenkám uvězněným v daleké minulosti, kdy jsem prázdniny trávila s kamarády u vody, kdy nás naprosto nic netrápilo, nic nás nehonilo (kromě rodičů a prarodičů), všechno mělo svůj čas a ta bezstarostnost mi teď přijde až neuvěřitelná. Tímto obdobím by si mělo projít každé dítě a dospívající.
Už tento pátek budeme znát vítěze 25. ročníku ocenění ČESKÝ BESTSELLER 2023. V každé z deseti kategorií byly nominovány tři tituly, které se v roce 2023 zařadily mezi nejprodávanější v rámci sítě knihkupectví a e-shopu KNIHCENTRUM.cz a audioknihy prodávané prostřednictvím služeb Audiotéka. Slavnostní vyhlášení vítězů a předávání cen proběhne 1. března 2024 v Domě knihy KNIHCENTRUM v Ostravě.
Tereza Bartošová pokračuje v inspiraci Erbenovou Kyticí, a tak po Vodníkovi a Klekánici přichází Dceřina kletba.