Knižní novinky - srpen 2021

Léto je v plném proudu a je znát, že máme dobu dovolených, už podle počtu knih, které tento měsíc vycházejí. Ale nebojte, dobrého čtiva bude i tak dost.
Možná dnes začneme trochu neobvykle, což znamená od konce, tedy od konce srpna. Právě na konci srpna vychází publikace, kterou uvítají především muži. Její název nepotřebuje žádné další vysvětlení: My jsme Baník (100 let legendy). Ale teď už od začátku, jak jste u nás už zvyklí. 😊


Romantika


Rozhodla se, že potřebuje změnu, vyrazila na letiště, koupila si první volnou letenku a nechala se v baru okouzlit sexy mužem, kterému se očividně taky líbila. Později v letadle zjistila, že ten sexy kluk je pilot, a co bylo dál, to si přečtěte sami v romanťárně Pilot playboy.

Chovala jsem se jako mrcha. To přiznávám. Trousila jsem jedovaté komentáře, opovržlivě ohrnovala nos a nastavovala nohy svým protivníkům. Zašlapávala jsem jehlovými podpatky do země každého, kdo by mi mohl ublížit. Třeba Pennyho Scullyho. Probodla jsem mu srdce, nechala ho vykrvácet a pak ho vyhodila do odpaďáku. Před čtyřmi lety mě požádal, ať si pro něj šetřím všechna svoje poprvé.
Teď bydlí na druhé straně chodby a já si nepřeju nic jiného než být tou poslední v jeho životě. Zbývá doplnit název a ten zní Rozmazlená princezna.

Když si přepracovaná Leena musí vzít dvouměsíční dovolenou, odjede nabrat síly do domu své babičky. Z Eileen se na prahu osmdesátky stala svobodná žena, ale v malé vesničce v Yorkshiru je o vhodné nápadníky nouze. Leena proto přijde s geniálním řešením: vymění si bydliště. Zatímco babička objevuje on-line seznamku a vychutnává si život v centru Londýna, vnučka se potýká s nečekanými problémy na venkově... včetně jednoho otravného učitele, který je ale neodolatelně sexy. Jak se asi tento román může jmenovat? Ano, správně, Výměna.

Caro je neuvěřitelně chytrá. Miluje vědu a stipendium na vysokou má v kapse. Čeho se jí však nedostává, je sebevědomí. Neustále o sobě pochybuje, takže když se doslechne o tom, že vědci testují pilulky, po jejichž užití se člověk stane pro své okolí neodolatelně přitažlivým, rozhodne se je vyzkoušet. To, co následuje, její nejistoty ale nerozptýlí. Více se dočtete v Hypotéze lásky.

Město dívek je přitažlivý román Elizabeth Gilbertové, autorky Jíst, meditovat, milovat. Léto roku 1940. Devatenáctiletá Vivian Morrisová přijíždí do New Yorku s kufrem a šicím strojem, vyhnaná svými zoufalými rodiči. I když její krejčovský talent a umění perfektně natočit vlasy jí nezajistili postup do druhého ročníku na slavné Vassar College, brzy začíná vydělávat jako krejčová v kabaretním divadle na Manhattanu, které se honosí rozkošně špatnou pověstí. Exil v New Yorku vlastně není vůbec žádným exilem: zde, v tomto zvláštním městě dívek v době války, se Vivian a její přítelkyně rozhodnou žít svobodně a tropit lumpárny.Napětí


Prokletý kraj Michaely Klevisové nás odvede do Jelení Hory. Vesnička ukrytá v pošumavských lesích dodnes není ideální místo k životu. Gerdu s dcerou k návratu sem přiměl jenom rozvod a nedostatek peněz. Z jednotvárnosti ji vytrhne až seznámení s Lindou, která tu pátrá po minulosti své rodiny. Vzápětí ale ve vesnici za podivných okolností někdo zemře...

Záhadné, promyšlené, brutální, drzé… nejslavnější zločiny v dějinách jsou jakékoli, jenom ne nudné. Lucie Bechynková, moderátorka a spoluzakladatelka napínavého podcastu Opravdové zločiny, vás vezme do nejtemnějších koutů lidské duše. Výběr těch nejzajímavějších světových zločinů, co se kdy odehrály, doplňuje zasvěcený pohled kriminalisty, vězeňského dozorce i právničky. A jedním si můžete být naprosto jistí: tyhle případy vám nedají spát.

Nikdo ho neviděl, ale on viděl všechno. Aidan Poole zapne pozdě v noci počítač s webkamerou a přes Skype zavolá své přítelkyni Zoe. Ke svému nekonečnému zděšení spatří, jak do jejího bytu někdo vejde. Bezmocně naslouchá zvukům zápasu vycházejícím z koupelny — a pak už jen tichu. Začíná druhý případ inspektora Jonaha Sheense s názvem Pohled ze tmy.

Novinář Jack McEvoy je zvyklý psát o smrti jiných. Pak ale zemře jeho bratr Sean, vyšetřovatel z denverského oddělení vražd, a následné události vtáhnou McEvoye do děje. Na rozdíl od policie nevěří, že jeho bratr spáchal sebevraždu, a začne na vlastní pěst pátrat po dalších okolnostech případu. Vše nasvědčuje tomu, že se ocitl na stopě sériového vraha oplývajícího bezpříkladnou krutostí a vychytralostí. Mohlo by se mu říkat Básník smrti.

Čtvrtý díl oblíbené série Sběratel je tady a má název Ztracená sezóna! Osmiletá Brooklyn Mercerová zmizela. Ačkoli jsou agenti FBI Eliza Sterlingová a Brandon Eddison zvyklí na takové případy, tenhle je skutečně rozhodí. Únos se totiž stal na výročí zmizení Eddisonovy vlastní mladší sestry, k němuž došlo před lety. Zneklidňující je také podobnost zmizelé dívky s Elizou – mohly by skoro být matka s dcerou. Čas nebyl ještě nikdy tak neúprosný...

Společenský román


Půlnoční nebe je světový bestseller, podle kterého vznikl film, který lze zkouknout na Netflixu. Sci-fi o extrémní samotě a hledání východiska v naprosto bezvýchodné situaci na pozadí nádherné severské přírody i nekonečného vesmíru nemůže nechat v klidu ani jednoho čtenáře. Možná začnete přemýšlet, kam až se dá zajít, aniž by člověk překročil onu tenkou hranici lidskosti, odkud se už nebude umět vrátit.

Všechny jeho ženy je příběh o lásce, o nepřikrášlených rodinných i milostných vztazích a všem, co si do nich společnost projektuje. Najít vlastní svobodu je běh na dlouhou trať, a je to právě absence muže, co konečně dává všem jeho ženám možnost prohlédnout a otevřeně promluvit. A může to být třeba na Štědrý den u sváteční večeře…

Vybrali jste si? Všechny tyto i další knihy najdete v Předprodeji a když už budete objednávat, mrkněte se i na nás knihomolský plecháček. Jak naše kolegyně na fotce níže dokázala, chutná z něj skvěle i Prosecco po horské túře.😊 Mějte krásný srpen a my se na vás s novinkami těšíme hned začátkem září. 😊

-ice-
Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Picture of Prokletý kraj
Čeština

Prokletý kraj

4.5 15
od 279

Pilot playboy

4.5 2
349 286
IHNED odesíláme

Výměna

0.0 0
399 339
IHNED odesíláme

MY jsme BANÍK (100 let legendy)

5.0 4
599 491
IHNED odesíláme

Opravdové zločiny

5.0 1
329 270
Vyprodáno
Like

Latest articles

Novinka Vášeň a přítomnost nabízí čtenářům osvědčenou cestu zpět k napojení a intimitě, a to často na mnohem hlubší úrovni. S nakladatelstvím Synergie jsme si pro vás připravili překvapení. Knihu nyní zakoupíte se slevou 40 %. A to zdaleka není všechno.
Svěží novinka od autorek bestsellerových erotických sérií Božský a Vášnivý. Kniha Rovnice lásky vám prozradí, zda se dá láska vypočítat. Zapojte se do soutěže a můžete ji vyhrát!
Prémiový obsah
číst více
Debutový román Kylea Perryho Hora duchů vyšel pod hlavičkou nakladatelství HOST. Jak hlásá už tajuplná obálka, jedná se o působivou krimi z Tasmánie odhalující krásu i krutost přírody... a také lidí. A rozhodně stojí za přečtení!