Knižní novinky pro děti a mládež - srpen 2018

Začíná poslední prázdninový týden a my na vás nesmíme zapomenout s novinkami, které vyšly v měsíci srpnu.
Začneme knihou pro menší čtenáře. Kouzelná třída v muzeu je nový příběh se starými dobrými hrdiny, který je určený především začínajícím čtenářům. Na ty opět čeká víla Jasmína a dostanou se do míst, kde se jen tak někdo nedostane. Konkrétně to bude muzeum plné čar a cestování. Také tentokrát je kniha Zuzany Pospíšilové doplněna krásnými ilustracemi Drahomíra Trsťana.

A ještě jeden tip pro čtenáře do 9 let - Největší zmrzlina všech dob. Hlavní hrdina je hodně malý a chce být hodně velký. Jednoho dne navštíví obchod se zmrzlinami. Jeho přání se mu splní, ovšem kvůli chamtivosti ztrácí to nejlepší. Nakonec zjistí, že nejlepší je být malý. Autor představuje humorný příběh o chamtivosti a následném uvědomění, že přijetí toho, jací opravdu jste, vám přináší opravdové štěstí.

Pro fanoušky dobrodružství jsme vybrali knihu Zákon smečky Rudý měsíc, což je sice již čtvrtý díl fantasy série, ale pokud vás zaujme, stačí si pořídit i předchozí. U knihy máme i ukázku, nechte se tedy zlákat dějem, který tentokrát přináší pátrání po zrádci, jenž usiluje členům smečky o život.

Zůstaneme u žánru fantasy. Četli jste Tisíc kousků tebe? Nakladatelství COOBOO vydalo druhý díl s názvem Deset tisíc nebí nad tebou. Marguerite se dostává do dalších dimenzí, aby zachránila kluka, kterého miluje. Ovšem od té chvíle, co používá Ohniváka, vynález svých rodičů, ji pronásledují nepřátelé. Ti jsou připraveni udělat vše, aby ji přinutili spolupracovat s nimi na ovládnutí multivesmíru. Brání se a vzdoruje jim, ovšem pouze do té doby, dokud se Paul nestane obětí útoku.

Chcete odhalit  egyptskou mumii vrstvu po vrstvě? Minulý týden vydalo nakladatelství Omega knihu Egyptská mumie zevnitř, která čtenáře seznámí nejen se světem mumií, ale také se základy staroegyptské mytologie i nejslavnějšími objevy týkající se staroegyptských hrobek.

Netrefili jsme se ani v jednom případě do vašeho knižního vkusu? Nevadí, zkuste si sami projít beletristické novinky pro děti a mládež, nebo nabídku populárně naučné literatury.
Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Čeština
Picture of Egyptská mumie zevnitř
Čeština

Egyptská mumie zevnitř

5.0 1
349 297
Vyprodáno
Čeština

Zákon smečky Rudý měsíc (4)

0.0 0
199 169
Poslední kusy
Čeština

Největší zmrzlina všech dob

1.0 1
220 180
IHNED odesíláme
Like

Latest articles

Možná že si někteří čtenáři, nadšení z prvních dvou dílů, začali říkat, co se to děje, že na ten třetí stále čekají. Nyní jsme se tedy dočkali, a jakmile se do té knihy začteme, zakrátko zjistíme, že Karin Lednická neprohloupila, když si dala se závěrečným dílem svého Šikmého kostela tak říkajíc načas. Je totiž evidentní, že si byla velmi dobře vědoma pravdivosti latinského hesla Finis coronat opus a chtěla před čtenářskou veřejnost předstoupit s dokonale vycizelovaným textem, který by důstojně zakončil její mnohaleté spisovatelské úsilí. Hned úvodem lze s potěšením konstatovat, že se jí to zdařilo na výbornou, a 18. duben 2024, kdy se kniha objeví na pultech našich knihkupectví, bude literárním svátkem!
Nenechte se zmást názvem, tohle je rozhodně kniha pro všechny děti – kluky i holky, sportovní nadšence i nenadšence. Najdete v ní dobrodružství, kamarádství, humor, ale i pořádné napětí či ponaučení. Za mě vše, co by měla skvělá kniha pro děti obsahovat.
Je tady soutěž o kuchařku, kterou připravila Tereza Langmajerová – blogerka, fotografka a foodstylistka. Kniha čeká na 2 výherce!
Prémiový obsah
číst více