Knižní novinky pro děti a mládež – prosinec 2023

Jsou tady poslední novinky tohoto roku. Mrkněte na naše tipy, třeba ještě něco stihnete pořídit pod stromeček.
PRO DĚTI

Zámek pro kouzelné víly

Rodiče si jistě vzpomenou na panoramatická leporela ze svého dětství. Tato kniha vypráví o tom, jak se na zámku kouzelných víl pořádala slavnost a co všechno se při ní seběhlo. Výrobek neobsahuje jen knihu, ale i velký trojrozměrný, plně vybavený zámek aby si každá dívenka mohla snadno představit, kde se děj příběhu odehrává můžete si začít hrát. Domeček postavíte jednoduchým přetočením kolem hřbetu a můžete si začít hrát.
zobrazit více
491
IHNED odesíláme

Vysvětlovánky

Je skutečnou záhadou, jak si dosud školáci a školačky poradily bez Vysvětlovánek! Upřímně sympatická, kousavě vtipná a nápaditě ilustrovaná sbírka příběhů a vysvětlení pro děti školáky učí, jak samostatně myslet a jak se stavět k věcem, které jim mohou připadat těžké nebo zmatečné.

Rozvádějí se vaši rodiče? Kamarád vás nechal na holičkách? Nic se vám nedaří? Potkali jste v metru bezdomovce, který drmolil ošklivé věci, a vy teď nevíte, co si o tom myslet? Úřaduje ve vaší škole minidiktátor?

Vysvětlovánky jsou bohatou zásobárnou laskavých a moudrých odpovědí na velké i malé dětské otázky. Stejně dobře poslouží také rodičům, kteří se chtějí svým dětem přiblížit.

Kreetta Onkeli na pocity školáků nahlíží zcela novým, neotřelým způsobem a Vysvětlovánky jsou kromě zábavného počtení také skvělou pomůckou například v případech, kdy s dětmi potřebujeme probrat věci, o kterých se nehovoří snadno.

zobrazit více
od 239
IHNED odesíláme

O království Na konci světa (1)

Humorný pohádkový příběh o rozmazlené princezně Elišce, kterou dají rodiče na převýchovu do pekla. Než se však Eliška z pekla vrátí, na zámku proběhnou změny. Král doplatí na svoji důvěřivost a velitel stráže se bude snažit dostat na jeho místo pomocí intrik, lží a lstí. Moudrý drak, bojovná princezna, naivní lidé, příliš důvěřivý král, ošklivý čert a Lucifer s bodrou povahou, anděl a hlavně královští velitelé Defenes a Haléř vás vtáhnou do děje, ze kterého nebudete chtít jít ven.
zobrazit více
od 319
IHNED odesíláme

Kryšpín Kůstek a prokletí knihovního psa

Kryšpín Kůstek nerad čte. Opravdu nerad. Když otevře knihu, písmena se promění v mravence a jeho začne bolet hlava. O návštěvy knihovny nestojí, navíc tam mají psa Záložku, kterému smrdí z tlamy. Otec ho však nenechá jen hrát videohry.

Kdyby už Kryšpín Kůstek měl něco číst, tak vzrušující knihy. Je však přesvědčený, že takové neexistují. Jenže svérázná knihovnice Sklep-Ula mu ke čtení nabídne právě jednu takovou vzrušující knihu. A ta ho pohltí. Nemůže přestat číst. Za žádnou cenu ale nesmí nahlas přečíst poslední stránku. Nikdy…

zobrazit více
245
IHNED odesíláme

Sadako Sasaki a tisíc papírových jeřábů

Přečtěte si příběh o odvážné holčičce, která věřila tomu, že složí-li tisíc papírových jeřábů, stane se zázrak.

Sadako Sasaki byly teprve dva roky, když byla na město Hirošimu, kde žila, na konci druhé světové války svržena atomová bomba. Zdálo se, že tuto strašnou událost přežila bez úhony. Byla báječná běžkyně, měla spoustu kamarádu a pomáhala rodičům v jejich malém holičství. Teprve deset let později se u ní však projevily příznaky nemoci z ozáření. Do nemocnice odcházela přesvědčená, že se brzy uzdraví.

Sadako, její neuvěřitelná trpělivost a odvaha při boji s leukemií, dodnes symbolizuje všechny oběti válečných hrůz, zejména děti. Knihu napsala a ilustrovala americká výtvarnice Sue DiCicco spolu s Masahirem Sasakim, starším bratrem Sadako.

zobrazit více
245
IHNED odesíláme
PRO TEENAGERY 

LEGO® Harry Potter™ Temný pán

Nad kouzelným světem Wizarding World™ se vznášejí temná mračna. Ten, jehož jméno se nesmí vyslovit, se vrátil! Sestav minifigurku samotného Lorda Voldemorta a jeho plazí společnice Nagini. Vydej se vstříc skvělému dobrodružství, poraď si se záludnými rébusy i ponurými bludišti a pomoz Harrymu, Ronovi a Hermioně porazit jejich největšího nepřítele!
zobrazit více
163
IHNED odesíláme

Devadesátka pokračuje

Letní tábor skončil a Devadesátka se vrací ke svojí běžné činnosti. Jenže mezi členy se vkrádá špatná nálada, a po jednom sporu dokonce několik chlapců oddíl opustí. Tak dojde k tomu, že vůdcem Lišek se stane Mirek Trojan, který nyní patří mezi nejvěrnější členy Devadesátky. Tomu však radost zkazí vyhrůžky jeho bývalého kamaráda Ondry. Podaří se Mirkovi najít a zničit úpis, který kdysi nerozvážně podepsal? A dokáže Tapin stmelit chlapce v oddílu s pomocí dobrodružné hry Alvarez?
zobrazit více
424
IHNED odesíláme

Tanec ve tmě

Scarlet s Ivy se opět vrací do strašidelného Vraniboru, aby prožily třetí tajemné dobrodružství!

Zlý ředitel Bartoloměj už je konečně pryč a vedení školy přebrala laskavá a oblíbená slečna Rytířská. Vypadá to, že život na Vraniboru by se měl snad už jen zlepšovat.

Také se chystá baletní recitál, ve kterém by Scarlet chtěla ztvárnit hlavní roli, a nové stopy k pravé identitě jejich matky jsou oběma dvojčatům na dosah.

Ale potom, co náhle zmizí slečna Pěnkavová, jejich milovaná učitelka baletu, a na její místo nastoupí podivná madam Zelda, se začnou dít zvláštní věci. Školou kolují jedovaté dopisy a studentky trápí nejrůznější „nehody“.

Zdá se, že dvojčata jsou opět v nebezpečí…

zobrazit více
od 319
IHNED odesíláme

Velká kniha Zeměmoří

Kompletní vydání ve dvou svazcích a speciálním boxu.

U příležitosti padesáti let, které uplynuly od vydání nestárnoucího, stále milovaného Čaroděje Zeměmoří, přichází souhrnné vydání všech příběhů slavného Zeměmořského cyklu, obohacené o více než dvacet překrásných ilustrací Mikuláše Podprockého, jež doplňují klasické dílo úžasné představivosti velmistryně žánru Ursuly Kroeber Le Guinové. Zeměmořské romány patří mezi nejoceňovanější a nejoblíbenější díla moderní literatury. Dostalo se jim prestižních ocenění včetně americké Národní knižní ceny, Newberyho medaile, Nebuly a mnoha dalších, což jen upevnilo zvláštní místo, jež zaujímají v srdcích i myslích nespočtu čtenářů. Vůbec poprvé vycházejí všechny ve dvou mohutných svazcích, v nichž mimo jiné najdete několik povídek, z nichž některé vycházejí v českém překladu vůbec poprvé.

Svazek první obsahuje:

  • Čaroděj Zeměmoří
  • Atuánské hrobky
  • Nejvzdálenější pobřeží Tehanu

Svazek druhý obsahuje:

  • Příběhy ze Zeměmoří
  • Jiný vítr
  • Slovo, jež odpoutává (povídka)
  • Moc jmen (povídka)
  • Dcera Odrenu (povídka)
  • Zář ohně (povídka)
  • Zeměmoří novýma očima (esej)
zobrazit více
1310
IHNED odesíláme

Větrní jezdci (3)

Mari, Nik a jejich nově vytvořená smečka uprchla ze svého lesního domova nejen před nenávistným lovcem a jeho stoupenci, ale především před probuzeným Bohem Smrti, který za sebou zanechává jen zkázu a zmar. Vydali se na dalekou pouť z otráveného území na pláně větrných jezdců, lidí známých svým přátelským vztahem ke koním a mimořádnými jezdeckými schopnostmi. Na cestě po řece i přes hory však musí čelit mnoha nebezpečím a Bůh Smrti s armádou zmutovaných smrťáků je jim v patách. P. C. Castová ve třetím díle série pokračuje ve vyprávění dobrodružného příběhu z postapokalyptického světa prodchnutého magií. Doporučený věk 13+
zobrazit více
539
IHNED odesíláme

Aquaman Válka o trůn

OCEÁNY POVSTANOU!

Arthur Curry je potomkem dvou světů. Ještě před šesti lety byl obyvatelem souše, vyrůstal jako syn správce majáku. Pak mu byl odhalen jeho osud a mladičký Arthur získal své dědičné právo: trůn Atlantidy. Jeho panování však nemělo dlouhého trvání. Když se dostal do ohrožení svět souše, připojil se Arthur k týmu hrdinů zvanému Liga spravedlnosti a vzdal se vlády ve svém království.

Jenže dokonce ani pod vodou nezůstává minulost pohřbená. Zlověstné síly poštvávají oba Aquamanovy světy do vzájemné války. Až se oceány vzedmou, aby zaplavily jeho domov na souši, bude Aquaman schopen vyjednat mír s národem, který opustil?

Pokud nevznese nárok na svůj trůn, může se stát, že si trůn bude nárokovat jeho život...

Než se půjdete na krále sedmi moří podívat v celovečerním filmu Aquaman, prožijte toto epické dobrodružství plné sváru a boje v podání hvězdného tvůrčího týmu složeného z Geoffa Johnse (BATMAN: TŘI JOKEŘI, FLASHPOINT), Paula Pelletiera (LIGA SPRAVEDLNOSTI) a Ivana Reise (NEJTEMNĚJŠÍ NOC)!

Kniha obsahuje sešity Aquaman č. 0, 14–16 a Liga spravedlnosti č. 15–17 z New 52.

zobrazit více
327
IHNED odesíláme

Netrefili jsme se ani v jednom případě do vašeho knižního vkusu? Nevadí, zkuste si sami projít beletristické novinky pro děti a mládež, nebo nabídku populárně naučné literatury.
Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Picture of O království Na konci světa (1)
Čeština

O království Na konci světa (1)

0.0 0
od 319
Čeština

LEGO® Harry Potter™ Temný pán

0.0 0
199 163
IHNED odesíláme
Čeština

Devadesátka pokračuje

0.0 0
499 424
IHNED odesíláme
Like
Leave your comment

Latest articles

Bývalá moderátorka Českého rozhlasu Hradec Králové a dnes už spisovatelka Blanka Malá splnila slib, který dala čtenářkám po vydání své první knihy. Vychází pokračování Lásky ve špičce italské boty. Již v květnu se můžete těšit na knihu, která má výmluvný název Srdce nemá vrásky.
Patřím mezi velké milovníky psů, zejména větších plemen. Neumím si představit život bez těchto čtyřnohých parťáků, kteří mají neuvěřitelnou moc empatie v situacích, kdy ani člověk sám často nepozná, že je něco špatně. Bydlíme v domečku se zahrádkou a je potřeba, aby nás někdo hlídal.
V únoru vydalo nakladatelství Motto detektivní příběh Dceřina kletba od nadějné české autorky Terezy Bartošové, autorky hitu Vodník. Minulost se střetává s přítomností a na povrch vyplývají zajímavé skutečnosti…