Začít hrát
 
 

Letní horečka slev: ušetřete až 80 % od 79 Kč

Knižní novinky - listopad 2019

V listopadu už hrozí plískanice i mrazíky, přijíždí Martin na bílém koni a každý správný knihomol si začíná chystat zásoby na zimu.
Samozřejmě, že mluvíme o zásobě knih, tak neztrácejme čas, protože tento měsíc toho vychází opravdu dost a pojďme si přečíst Listopadové knižní novinky. Připraveni? Tak jdeme na to!

Je těžké říct, co bude nejočekávanější novinkou tohoto měsíce. My si myslíme, že se nejvíc čtenářů nemůže dočkat Nejjednodušších receptů Břicháče Toma. Je to kniha plná receptů na jednoduchá jídla ze surovin, které vždy najdete doma. To nejsnadnější, co lze ve zdravé kuchyni a z pár surovin vykouzlit! U většiny receptů trvá příprava jen 30 minut. Kompletní jídlo taky často připravíte jen v jednom hrnci, na plechu v troubě nebo na pánvi. Ideální pro ty, kteří nemají čas a přesto chtějí jíst zdravě.
A teď už po pořádku.


Thrillery


Kanibal z Nine Elms - KNIHCENTRUM.CZRobert Bryndza představuje novou vyšetřovatelku Kate Marhallovou. Před patnácti lety byla Kate Marshallová vycházející hvězdou londýnské policie. Dokázala vyřešit sledovaný případ nebezpečného a krutého sériového vraha s přiléhavou přezdívkou Kanibal z Nine Elms, i když přitom sama málem zemřela. Teď přichází na scénu vrah napodobitel a není jisté, že Kate tentokrát dokáže přežít…

Brutální vražda jedenáctiletého syrského uprchlíka postaví před helsingborskou policii případ s možným rasistickým podtextem. Zdánlivě náhodných vražd přibývá a tým kriminalistů se záhy ocitá pod příliš velkým tlakem. Situace donutí Fabiana Riska, aby se vrátil do práce, ačkoli by raději dál bděl u lůžka své postřelené dcery, která je v kómatu a Fabian si to dává za vinu. Jak chytit sériového vraha, který nikdy nezaútočí stejným způsobem dvakrát? PřečOběť 2117 - KNIHCENTRUM.CZtěte si Motiv X Stefana Ahnhema.

V osmém dílu detektivní řady o oddělení Q Jussi Adler-Olsen odhaluje Asadovu pohnutou minulost. Na břehu Středozemního moře se najde tělo uprchlíka. Noviny o něm píšou jako o „Oběti 2117“ a jeho smrt vyvolá sled nečekaných událostí, které přivedou Asada na pokraj zhroucení. Musí čelit démonům z minulosti vyvolaným články španělského novináře a současně se spolu s Carlem dostává do neúprosného závodu s časem, aby zabránili nevyhnutelné katastrofě uprostřed Evropy.

Danny, Kieran, Rob a Josh. Parta kluků, která má tajemství. Tajemství, které dennodenně sužuje jejich životy. Ačkoliv šli každý svou cestou, zlo je spojuje a přivádíPatříš mi - KNIHCENTRUM.CZ zpátky na místo, kde to všechno začalo. A co víc, vypadá to, že se historie po letech začíná opakovat. Je možné porazit zlo? To se dozvíte v thrilleru Patříš mi.

Pete a Leigh slaví výročí a tak nechají své děti samotné doma. Čtrnáctiletá Chrissy zjistí, že se rodiče vrátí dřív, a tak spěchá bratra varovat na večírek, ale když se vrací domů, mají autonehodu. Chrissy po několika hodinách umírá. Kip je obviněn z jejího zabití. Nakonec však změní svou výpověď a tvrdí, že neřídil, a protože je známý tím, že často lže, nikdo mu nevěří. Dozví se všichni nakonec pravdu? A jak to s Kipem nakonec dopadne? Dům v plamenech se bude líbit všem čtenářům Jodi Picoultové.

V prostředí skal a ledovců jsou postupně nalezena tři zmučená těla – všechna ve stejné, zvláštní pozici. Rituální vraždy, nebo dílo šílence? Na druhém konci Francie dojde k nevysvětlitelné krádeži dvacet let staré školní kartotéky a podivnému vniknutí do místní hrobky. Vyšetřování vedou nezávisle na sobě dva policisté, maximálně rozdílní, ovšem jen zjevem. Pořiďte si legendární francouzský thriller Purpurové řeky.


RomantikaNesnáším tě - KNIHCENTRUM.CZ


Na modré papírové cedulce bylo vyraženo jméno Reed Eastwood. Očividně to byl ten nejromantičtější muž, jaký kdy žil. Rovněž jsem zjistila, že je to ten nejnádhernější muž na světě. Kdyby tak jen moje fantazírování o pravé lásce skončilo tady. Později jsem se totiž o tom zamilovaném pánovi dozvěděla ještě další věci. Je arogantní, cynický a má nesmyslné požadavky. Vím, o čem mluvím. Zaujalo vás to? Pak se podívejte na knihu Nesnáším tě, kterou napsaly Penelope Ward a Vi Keeland.

Racer - KNIHCENTRUM.CZJeho rodiče stěží někdy napadlo, že by dostál svému jménu - Racer Tate - avšak jakmile za volantem pocítil příval adrenalinu, byl ztracen. A nyní je to nejrychlejší a nejurputnější závodník ze všech. Lana hledá nové piloty Formule 1, což ji také přivedlo k Raceru Tateovi, jenž ji svým úsměvem dostal do kolen. Sexy a záhadný Racer není mužem, do nějž by se žena jako Lana měla zamilovat. V jeho blízkosti však nedokáže myslet a z jeho polibků…

Televizní reportérka Kerra Baileyová se rozhodla udělat rozhovor s majorem Trapperem. V tu chvíli ještě netuší, že právě vykročila na cestu Zuřivost - KNIHCENTRUM.CZza dávným zločinem, ani že se pozadím této události zabývá i majorův syn John, bývalý vyšetřovatel. Po útoku na majora spojí Kerra a John síly. Vzniká mezi nimi složitý vztah, nabitý vzájemnou přitažlivostí i pochybnostmi, ale přes všechny dramatické zvraty rozplétají síť lží a spiknutí. Název knihy? Zuřivost. Autor? Sandra Brown.

Prudence Giffordová odjakživa věděla, že je domluvený sňatek její starší sestry Sophie se synem souseda, lordem Knavem. Ale jako budoucí spisovatelka romantických příběhů vždycky tvrdila, že by se lidé měli brát pouze z velké lásky. Proto se snaží, aby se mladí lidé do sebe zamilovali. To však netuší, že přitom může pocítit k lordu Knaveovi něžné city ona sama… Líbí se vám romantika v podobném stylu jako psala Jane Austenová? Potom si objednejte knihu Snoubenec mé sestry Rachael Anderson.

V pravý čas - KNIHCENTRUM.CZPoté, co malou Alexandru opustila v sedmi letech matka, zůstala sama se svým otcem. Útočištěm se jí stává četba a netrvá dlouho a sama začíná psát své vlastní příběhy. S podporou otce uniká do světa fantazie a brzy je jasné, že je velmi talentovaná. Osud však někdy dokáže být velmi krutý a Alexandřin otec předčasně umírá. Najednou je na světě zcela sama. Jelikož je ještě dítě, ujímají se jí řádové sestry z místního kláštera. Někdy pomoc přijde v pravý čas a V pravý čas se jmenuje i kniha Danielle Steelové.

Parný letní den v Suffolku. Zatímco zbytek rodiny vyráží na piknik, šestnáctiletá Laurel sní v koruně stromu o chlapci jménem Billy, o Londýně a zářivé budoucnosti. Než však odpoledne skončí, stane se svědkyní otřesného zločinu, který všechno změní. O třicet let později je Laurel oblíbenou herečkou, kterou však stále tíží stíny minulosti. Tajemství letního odpoledne je strhující příběh o záhadách a tajemstvích, o divadle a krádeži, o vraždě a věrné lásce, odehrávající se střídavě ve třicátých a šedesátých letech minulého století.

Toskánské dítě je poutavý příběh nenaplněné lásky. V roce 1944 se zraněný britský pilot skrýval v troskách toskánského kláštera, kde ho ošetřovala místní dívka. Ta jednoho dne zmizela a on myslel, že ho zradila. Po třiceti letech se ji po otcově náhlé smrti vydává hledat pilotova dcera, aby objasnila dávnou záhadu. Máte rádi romantiku, Itálii a šťastné konce? Pak se vám Toskánské dítě bude určitě líbit.


HistorickéŘímská krev - KNIHCENTRUM.CZ


Úskoční Parthové napadli Římem ovládanou Arménii a vyhnali krále Rhadamista. Rhadamistus je ambiciózní a bezohledný, ale věrný Římu a důležitý pro strategické zájmy říše. Místní velitel generál Corbulo dostane za úkol dosadit krále znovu na trůn, ale současně se musí připravovat na válku s mocnou parthskou říší. Objednejte si Římskou krev Simona Scarrowa.

Pokání mrtvých je další z detektivních případů sestry Fidelmy z pera znalce keltské kultury a oblíbeného autora Petera Tremaynea. Podaří se Fidelmě zjistit, kdo stojí za vraždou starého opata Ségdae? A proč nechtějí obyvatelé Cashelu vraha vydat?


Biografie

Karel Gott zůstal svůj - KNIHCENTRUM.CZ

Když se objevila zpráva, že před půlnocí 1. října 2019 odešel, bylo těžké uvěřit. Karel život i svou práci miloval a národ zase miloval jeho a miluje nadále, lidé ho dokonce podle jeho příjmení až zbožšťovali, "svého Káju" považovali tak trochu až za nesmrtelného, za někoho, kdo tady s námi bude věčně. Ale on byl "pouze" zpěvákem s geniálním tenorem, jaký tady nebude nejméně jedno století. Tato biografie má název Karel žije dál.

Knížka Karel Gott zůstal svůj vypráví o cestě nejslavnějšího zlatého slavíka na český pěvecký trůn, o všem tom, co ho provázelo. Umožňuje nahlédnout do zákulisí i do soukromí umělce, kterého právem nazýváme legendou. Kniha zkušených autorů Michaely Remešové a Romana Schustera je nejen strhujícím příběhem Gottova života, ale i cenným dokumentem mapujícím jeho kariéru.HumorKdyž přijede Čech do Velké Británie, má oči navrch hlavy a nestačí se divit. A co teprve, když přijede Angličan do České republiky. Alena Damijo popisuje ve svých laskavých fejetonech s vtipem a nadhledem veškerá úskalí, která na návštěvníky z britských ostrovů číhají poté, co vystoupí z letadla v našem hlavním městě – ať už jde o vepřo knedlo zelo, nebo návštěvu typické české domácnosti. Název knihy? Angličan v Česku aneb Czech Me Out.

Vybrali jste si?
Kompletní nabídku listopadových novinek najdete v předprodeji a pokud by se vám hodil některý z našich dárků pro knihomoly, klikněte na odkaz a vyberte si. Knihomolský plecháček navodí správnou zimní atmosféru, knihomolská nákupní taška vypadá skvěle k jakémukoliv outfitu a z knihomolského hrnku vám čaj nebo káva budou dvojnásobně chutnat...

Přejeme vám krásný listopad a s dalšími knižními novinkami se budeme těšit v prosinci.-ice-
Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Čeština
Picture of Nejjednodušší recepty
Čeština

Nejjednodušší recepty

4.6 16
369 314
IHNED odesíláme

Motiv X

5.0 1
od 359
Čeština

Oběť 2117 (8.díl)

0.0 0
399 327
IHNED odesíláme
Čeština

Patříš mi

4.8 4
389 319
IHNED odesíláme
Čeština

Dům v plamenech

0.0 0
399 359
Vyprodáno
Čeština

Nesnáším tě

0.0 0
329 270
Vyprodáno
Čeština

Racer (7)

0.0 0
299 245
Vyprodáno
Čeština

Snoubenec mé sestry

0.0 0
279 229
IHNED odesíláme
Čeština

Toskánské dítě

4.0 1
369 314
Vyprodáno
Čeština

Zuřivost

4.0 1
399 359
Vyprodáno
Čeština

V pravý čas

5.0 1
299 269
Vyprodáno
Čeština

Tajemství letního odpoledne

0.0 0
399 359
Vyprodáno
Čeština

Římská krev

0.0 0
349 286
Poslední kusy
Čeština

Lips Tullian Další dobrodružství

5.0 1
899 764
Vyprodáno

Knihomolská nákupní taška

4.3 3
129
Vyprodáno

Knihomolský hrnek - barevný

4.0 3
149
Vyprodáno

Knihomolský plecháček (anglický nápis)

4.8 5
179
Vyprodáno
Like

Latest articles

S autorkou jsem se již potkala v prvním díle, který se jmenuje Láska ve špičce italské boty. Byla to romantika jak vyšitá. Více se řešila psychická stránka hlavní hrdinky, kterou je sama autorka. Přeci jen zamilovat se do o sedmnáct let mladšího partnera, k tomu jiné národnosti, není žádná sranda. Je to prostě láska s nádechem moře a sluníčka.
I když si dnes děti mohou všechny informace najít na internetu, zvířecí encyklopedie jsou stále trhákem. Tedy alespoň u nás.
Vyhrajte knihu plnou smíchu, sladké romantiky a útulného vesnického života, která vás přesvědčí, že za ty nejlepší věci v životě opravdu stojí za to bojovat. Cukrárna – Sladký život čeká na 2 výherce!
Prémiový obsah
číst více