Knižní novinky - květen 2021

Máj má být měsíc lásky, ale letošní květen bude hlavně měsícem dobrých knih, protože jich vychází pořádný ranec.
Jestli byste čekali, že květnové knižní novinky budou samá romantika, nemějte obavy. Kromě romantiky je tu spousta dalších knih, takže si můžete vybrat, coo jen budete chtít. Hitem tohoto měsíce je určitě 555 Výlety s Gastromapou Lukáše Hejlíka, což je kniha jako dělaná pro nás všechny, kdo už se nemůžeme dočkat nějakého toho gastronomického zážitku. Mnozí z nás si budou chtít přečíst biografii Petra Kellnera, která vychází pod názvem Člověk Kellner. A kdo holduje pohybu a cvičení, neodolá Pagáč józe. Ale teď už pojďme na všechny novinky podle žánrů, jak už jste u nás zvyklí.


Romantika


Výzva zní: Sveď ho! Romantické příběhy ze zákulisí hokeje či vysoké se dobře čtou a Výzva Elle Kennedy bude určitě bodovat u všech, kdo rádi čtou současné romance. „Conor Edwards vymetá každou párty v univerzitní Řecké čtvrti stejně jako postele holek ze sesterstev. Zamilujete se do něj dřív, než pochopíte, že kluci jako on nevěnují holkám jako já jediný pohled. Pan Oblíbený mě však zachrání – místo aby se mi vysmál, souhlasí s tím, že se mnou půjde do ložnice a bude předstírat, že jsme na to spolu vlítli…“ Co dál? Objednejte si Výzvu!

Kdyby někdo Jasmine Santosovou požádal, aby popsala posledních pár let svého života jediným slovem, určitě by bylo sprosté. Po sedmnácti letech – a bezpočtu zlomených kostí – ví, že její šance uspět v krasobruslařských soutěžích jsou mizivé. Vše se ale může změnit s životní nabídkou od arogantního idiota, kterého má už dlouhou dobu chuť strčit pod rozjetý autobus. Název knihy? S láskou Lukov.

Carter Reed 1 a 2 je romantický i erotický příběh z mafianského prostředí současnosti. Emma se vrátila domů dřív. Doma našla svou spolubydlící, znásilňovanou přítelem. Měla dvě možnosti. Zavolat policii a nechat se zabít mafiány, s nimiž měla jeho rodina styky, nebo dřív zabít jeho a doufat, že přežije. Volba pro ni byla snadná. Zabila toho parchanta a odebrala se za jediným člověkem, který ji mohl ochránit - Carterem Reedem.

Palubní lístek na Titanic se pro nemajetné irské sestry stane životní šancí. Nora bude vychovatelkou v zámožné rodině a Delia přijme místo posluhovačky. Po osudném lodním neštěstí se však Delia ocitne osamocená v New Yorku a souhrou nedorozumění se stane tím, kým měla být její sestra – guvernantkou. Může opravdu žít život své sestry? To zjistíte, když si pořídíte knihu Sestry z Titaniku.

Babička měla úraz a leží v nemocnici. Penelope všeho nechá a vydá se do Provence, aby se postarala o ni i její penzion. A uvědomí si, že se tak hnala za svými sny, až málem zapomněla být šťastná. Možná se teď bude mít čas na chvíli zastavit a zamyslet nad svým životem a třeba zjistí i to, že Štěstí má barvu levandule.

Greyson East ve mně zanechal svoji trvalou stopu. Když jsem se do něho jako mladá dívka poprvé zamilovala, o životě jsem toho moc nevěděla. Ale již brzy jsem věděla vše o jeho úsměvu, hlasitém smíchu i motýlech v břiše, které jsem cítila pokaždé, když mi byl nablízku. Život byl dokonalý… jenže pak se to všechno pokazilo, a každý z nás byl nucen jít dál svojí vlastní cestou. Nechala jsem svou první lásku jít, držela jsem se vzpomínek a žila jen pro ten den, kdy se znovu shledáme. Když se mé přání konečně splnilo, vůbec to nebylo tak, jak jsem si představovala. Název románu zní Eleanor a Grey.


Napětí


Před pětadvaceti lety Paulův kamarád Charlie zavraždil jejich spolužáka a pak zmizel beze stopy. Paul se z rodného města plného přízraků minulosti sice odstěhoval, ale teď se musí vrátit za svou umírající matkou. S jeho příjezdem se objeví nový případ – rituální vražda přesně kopírující události, které se odehrály během školních let. Může to vůbec být náhoda? „I když se hrozbám z temnot bráníš, útěkem se nezachráníš. Thriller se jmenuje Stínohra.

Šestiletý Aiden zmizel při povodni. Jeho tělo se nenašlo a Emma se musela smířit s tím, že svého syna už nikdy neuvidí. O deset let později je připravena založit rodinu s novým partnerem. Aiden se však zjeví jako přízrak z minulosti a zranění na jeho těle vypovídají o tragickém příběhu, který nikdo neuslyší. Chlapec totiž nemluví.
Co mu v tom brání? Přečtěte si Tiché dítě.


Sídlo největší skandinávské banky SEB ve Stockholmu se jednoho podzimního odpoledne ocitne pod palbou odstřelovačů. Série výstřelů zaměřená na civilisty ustane stejně rychle, jako začala. Na schodišti před budovou leží několik mrtvých. Poprava za bílého dne. Kam až může zajít člověk, který cítí hlubokou nenávist? Odpověď najdete v thrilleru Mrchožrouti.
Zdravý životní styl


Pojďte si zacvičit s herečkou Patricií Pagáčovou a s její "švagrovou," lektorkou Bárou Pagáčovou. Zaměříme se na problémové partie, posílíme nohy, protáhneme bolavá záda a nejen to. Čekají vás pohodové lekce jógy, tak se přidejte k nám a pojďte si zacvičit. Kniha Pagáč jóga nabídne ilustrace i profesionální fotografie, které pomůžou přiblížit čtenářům správné provedení cviků.


Dobré jídlo


Autor v knize 555 – Výlety s Gastromapou Lukáše Hejlíka vyráží na 100 nádherných míst po celé České republice a mapuje v jejich okolí dostupné podniky, kam můžete zajít na fajn jídlo, kafe, sladký, pivo nebo třeba večerní drink. A co všechno kromě 555 gastrotipů pro vás Lukáš vysype ze svého cestovatelského báglu? Každý výlet popíše a vždy ho doprovodí fotografií od respektovaných českých fotografů a cestovatelů.

Nejlepší recepty i životní příběh vítěze kuchařské soutěže MasterChef Česko 2020. To je MATLA – Kuchařka plná příběhů. „Hokejka, kuchař, trenér, běžec, cestovatel a bůhvíco ještě. Těch nálepek už jsem měl hodně. Chcete vědět, jak jsem k nim přišel? O tom vám teď povím všechno. Tohle totiž není obyčejná kuchařka, ale taky celej můj životní příběh. Ke každýmu období, o kterým budu vyprávět, přidám několik receptů a poradím, jak při vaření zvládnout pár průšvihů, protože v tom jsem se celkem osvědčil. Tak se do toho pojďte zakousnout.“

Pochoutky z chaloupky jsou knihou receptů z chalupářského prostředí. Najdete v ní 100 receptů na oblíbená jídla. Je to česká klasika obohacená o další nápady a kuchařské tipy. Najdete v ní pomazánky, chuťovky, zavařeniny, řadu polévek, pečených i dušených mas, zeleninových pokrmů a výtečných domácích koláčů, buchet a sladkostí. Je to návrat ke kuchyni našich maminek a babiček. Kuchařka bude návodem pro zajímavé a tradiční vaření z dostupných českých surovin.

-ice-
Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Picture of 555 Výlety s Gastromapou Lukáše Hejlíka

555 Výlety s Gastromapou Lukáše Hejlíka

5.0 3
399 327
Vyprodáno

Pochoutky z chaloupky

5.0 1
249 204
IHNED odesíláme

Výzva

5.0 1
od 269

Mrchožrouti

0.0 0
od 339

Člověk Kellner

0.0 0
349 286
IHNED odesíláme

Stínohra

0.0 0
od 299
Like

Latest articles

Novinka Vášeň a přítomnost nabízí čtenářům osvědčenou cestu zpět k napojení a intimitě, a to často na mnohem hlubší úrovni. S nakladatelstvím Synergie jsme si pro vás připravili překvapení. Knihu nyní zakoupíte se slevou 40 %. A to zdaleka není všechno.
V práci máme tradici, že na Tučný čtvrtek snídáme všichni společně, kdy každý přinese k snídani něco tučného. Upekla jsem domácí koblihy podle kuchařky Kynuté od Josefa Maršálka. Mrkněte, jak to dopadlo.
Svěží novinka od autorek bestsellerových erotických sérií Božský a Vášnivý. Kniha Rovnice lásky vám prozradí, zda se dá láska vypočítat. Zapojte se do soutěže a můžete ji vyhrát!
Prémiový obsah
číst více