Knižní novinky - duben 2022

Apríl neznamená jen jaro, které už konečně dorazilo, ale také plno knižních novinek, které vám prostě nesmí ujít.
V dubnu na nás možná čeká aprílové počasí, ale určitě se můžeme těšit na pořádnou zásobu nových knih.
A protože vždycky začínáme tou, která je nejprodávanější už v předprodeji, musíme vám připomenout Bílou vodu Kateřiny Tučkové.

Bílá Voda
.
Takto poeticky se jmenuje pustá vesnice skrytá ve stínu pohraničních hor, kam kdysi přicházely zástupy poutníků vyprosit si pomoc u zázračné sošky Panny Marie. Právě sem o několik století později přijíždí Lena Lagnerová, aby se tu skryla před svou minulostí, která ji přivedla na pokraj sebevraždy. Namísto kláštera s početnou řeholní komunitou tu však najde pouze několik řádových sester, vedených svéráznou řeholnicí Evaristou.
Dlouho očekávaný román Kateřiny Tučkové vyjde už co nevidět a už se ho nemůžeme dočkat.NAPĚTÍ

Napětí je žánr, který patří k těm úplně nejoblíbenějším. Pojďme se podívat, jaké "napínáky" na nás čekají v dubnu.


Dokonalá tma (Šestý případ Luca Callanacha)

Inspektor Luc Callanach se vydává do Francie, aby s Interpolem rozkryl síť obchodníků s bílým masem. Když se ale v Paříži najde tělo skotského občana, kterému někdo odebral vnitřnosti, musí se Callanach spojit se svou šéfinspektorkou Avou Turnerovou v Edinburghu. Té však v márnici také přibývají těla znepokojivou rychlostí. Záhy se ukáže, že jejich starosti mají společného jmenovatele… a sebemenší chyba ve vyšetřování může zničit desítky dalších životů.
zobrazit více
od 349
IHNED odesíláme

Strašení v Rookwardu (7. díl)

Když Guy najde na půdě své matky dědické listiny k domu, má pocit, že ho potkalo neuvěřitelné štěstí. Jistě, v domě nikdo čtyřicet let nežil, je částečně zchátralý a obrůstá ho vinná réva, ale Guy je přesvědčený, že ho dokáže dát do pořádku a výhodně prodat. Byl by přeci blázen, kdyby se o to nepokusil. Zvlášť, když jeho současná životní etapa není zrovna záviděníhodná. Dům Rookward stojí na samotě v lesích a není v něm ani telefonní signál. Jenže je tři hodiny jízdy od města, kde Guy bydlí, a proto se rozhodne v domě na několik dní utábořit. Ale existuje důvod, proč v Rookwardu nikdo tak dlouhou dobu nežil, a zchátralé místnosti nejsou tak prázdné, jak se zdá...

 

zobrazit více
od 279
IHNED odesíláme

Volající

Volající, to je název skvělého thrilleru od autora bestselleru Čtvrtá opice.
Jordan Briggsová je úspěšná moderátorka. Má svůj pořad v rádiu, a to je jediné, co ji zajímá. Nikoho nešetří a nebere si servítky. Jakmile ucítí kořist, jde po stopě. City ostatních ji absolutně nezajímají, je naprosto soustředěná na svou kariéru. A vypadá to, že má úspěch, protože co se kariéry týče, je na vrcholu. Ale samozřejmě, všechno má svou cenu, takže i když v práci jen září, její osobní život je na nic. Manželství se rozpadlo, na vztahy nemá čas a už celé roky nemluvila se svou matkou. Zůstala jí jen dcera a nebýt Charlotte, byla by na světě úplně sama.
Když se jeden volající v jejím pořadu ohradí, není překvapená, protože na negativní reakce je zvyklá. Zpočátku nevýrazný introvert Bernie ji ale dostane. V živém vysílání, který sledují miliony posluchačů Jordan navrhne, aby si zahráli hru. Ona pobaveně souhlasí, protože o co jde, jen jí to zvedne sledovanost, že? Ale na první pohled nevinná zábava spustí vražedné běsnění a vytáhne na povrch dávno pohřbenou minulost. Šla Jordan za svou kariérou přes mrtvoly? A je toho schopná i teď?
zobrazit více
od 349
IHNED odesíláme

Dítě z trosek

Zimní Hamburk na přelomu let 1946 a 1947. Čtrnáctiletý Hanno Dietz s matkou a mladší sestrou si přivydělávají sběrem kovového šrotu v rozvalinách města. Když v jednom rozbořeném domě narazí na mrtvou ženu a venku objeví zamlklého zbloudilého chlapce, jejich život se obrátí vzhůru nohama. Celá záhada prorůstá až do 90. let, kdy se Anna Meerbaumová rozhodne rozřešit tajemnou minulost své rodiny – a přitom narazí na dosud nevyřešený zločin.
zobrazit více
od 279
IHNED odesíláme

Když byla hodná

V novém thrilleru Michaela Robothama se vrací forenzní psycholog Cyrus Haven a jeho tajemná pacientka Evie Cormacová. Evie, dívka bez minulosti, neustále jako by utíkala – ale před kým? Jako malou ji našli, jak se ukrývá na místě činu ohavné vraždy. Její schopnost poznat, kdy někdo lže, Cyrusovi v románu Hodná a zlobivá holka pomohla rozlousknout spletitý případ. Teď Cyrus kousek po kousku odhaluje tajemství Eviiny temné minulosti, přitom ji však vystavuje čím dál většímu nebezpečí. Nakonec dívce nezbyde, než se opravdu dát na útěk. Přitom oba přijdou na to, že některá tajemství možná mají zůstat tajemstvími a některé nestvůry je lepší nepojmenovat.
zobrazit více
od 249
IHNED odesíláme

Hra na nikdy (1. díl)

Colter Shaw se živí jako lovec odměn. V Silicon Valley se právě snaží najít zmizelou ženu, jejíž stopy vedou k neblaze proslulé videohře Našeptávač. Je možné, že se nějaký šílenec pokouší převést hru do života? Pokud ano, unesená dívka je na nějakém odlehlém místě a musí se pokusit přežít s pomocí pěti náhodně zvolených předmětů... Shaw se ocitá uprostřed zběsilé hry – a snad i právě proto si příliš pozdě uvědomí, že i z něj se stala kořist.
zobrazit více
od 299
IHNED odesíláme
ROMANTIKA

Oddechovky, pohodovky, romány o lásce patří do každé knihovny. Každý občas potřebuje přivést na jiné myšlenky a věřit na šťastné konce.
 
 

Nová zkouška

Nová dohoda je erotický román, který navazuje na Cizí dluh, a zároveň druhý díl série Démoni Los Angeles. Připravte se na pořádnou porci vášně, smyslnosti i drsné erotiky. Jessica si pomalu zvyká. Uzavřela dohodu s ďáblem a teď nese všechny důsledky. Ale i ona se mění. To, co dříve vnímala jako děsivé, ji začíná lákat. To, co pro ni byla jen brutální erotická hra, se jí začíná líbit. Opravdu je v područí někoho, kdo ji trýzní, a touží po svobodě? Uměla by vůbec ještě žít, kdyby se z toho příšerného vztahu dostala pryč? A chce se vůbec dostat pryč?
zobrazit více
od 279
IHNED odesíláme

Domek v Irsku (8)

Domek v Irsku je romantický příběh Julie Caplinové o změně a hledání sebe sama.
Hannah měla poněkud hektický život v rušném Manchesteru. Pracovala jako právnička a její život byl do puntíku naplánovaný. A také hodně předvídatelný. Přestalo ji to uspokojovat a rozhodla se pro velkou životní změnu. Pustila k vodě velké město i svou kariéru a zapsala se do šestitýdenního kurzu vaření v Irsku. Když se jede do Irska, nejde minout Dublin, a právě tam potká přitažlivého Conora. Protože ví, že další den už odjíždí na irský venkov, řekne si „no a co“ a užije si dobrodružství s jistotou, že to, co se stalo v Dublinu, taky zůstane v Dublinu. Když se ovšem den poté ubytuje v hezkém venkovském domku v Irsku, přijde na to, že to, co mělo zůstat v Dublinu, tam prostě nezůstalo. V každém případě se může těšit na spoustu nových zážitků a zkušeností, nejen v irské škole vaření.
zobrazit více
od 339
IHNED odesíláme

Skandální noc

"Ještě nikdy se necítila se špatným mužem tak báječně… Bývalý zápasník Reed Miller celé měsíce tajně touží po dívce svého nejlepšího přítele, ale odmítá ohrozit přátelství kvůli ženě – především ne kvůli takové, která ho nemá zrovna dvakrát v lásce. Teď když je Darcy znovu volná, je o to víc třeba držet se od ní dál. Jenže mezi nimi panuje silná přitažlivost, kterou je obtížné ignorovat, a jakmile dostal jednou šanci ochutnat… kdo ví, co bude dál. Darcy Grantovou už nebaví chovat se slušně a počestně. Hledá vášeň a není pochyb, že Reed je muž, který jí přesně tohle poskytne. Ačkoliv nemá zájem s takovým typem muže chodit, a už vůbec ne, když je to nejlepší kamarád jejího ex, nemůže si pomoct, aby nepodlehla Reedovým zkušeným dotykům. Teď jde jenom o to stanovit základní pravidla – a doufat, že se jich ten drsňák, co pravidla rád porušuje, bude držet. Pokud ovšem pustí Reeda do svojí postele, má vůbec šanci nepustit si ho i do srdce?"
zobrazit více
od 209
IHNED odesíláme

Dohoda

Když Mala pozná modrookého boha sexu, obrátí se její život vzhůru nohama. Zakouká se do něj a pak se zmatená a omámená rozhodne, že tohoto muže, který jí během půl hodiny poskytl více rozkoše než všichni její dosavadní chlapi dohromady, musí za každou cenu najít. Jako na potvoru se neznámo odkud vynoří „ten druhý“ – okouzlující, roztomilý a inteligentní soused, který je připraven učinit mnohé pro to, aby udržel dobré sousedské vztahy. Je lepší vrabec v hrsti, nebo holub na střeše? Ale to je asi nejmenší problém z těch, které se na Malu valí. Část z nich se týká i její nejlepší kamarádky Zuzy. A to se Male vůbec, ale vůbec nezamlouvá…
zobrazit více
od 279
IHNED odesíláme

Kávová dynastie (1)

Kávová dynastie – Dny probuzení je prvním dílem historické rodinné ságy se špetkou romantiky.
Když v roce 1945 skončila válka a Eberhard Ahrensberg se vrátil do rodného města, našel jen ruiny. Rodinný podnik v troskách, otec mrtvý, rodinný podnik zavřený a bylo nutné najít způsob, jak uživit rodinu. Řešení se našlo a on začal pašovat kávu.
Současnost. Corinne miluje všechno, co souvisí s kávou. Možná je to proto, že právě ona je dědičkou celého kávového impéria. Je jiná než její bratr, pro kterého jsou nejdůležitější jen peníze. Touží vést firmu jinak, být originální, najít si k lidem svůj vlastní přístup. Chce najít kořeny svého rodu a při pátrání se před ní otevře dramatická minulost. Je v ní láska i zrada, štěstí i smutek a lidské osudy, které se navzájem prolínají. Možná najde v minulosti kávové dynastie klíč k současnosti a přijde na to, jakou cestu si vybrat.
zobrazit více
od 279
IHNED odesíláme

Mlha mezi námi

Čtveřice přátel na dovolené v Apalačském pohoří usiluje o přízeň půvabné Caroline, která v tajemném sídle rozehrává hru plnou intrik. Zatímco jejich vztahy ovlivňuje žárlivost a vzájemná nevraživost, v okolí se začnou dít podezřelé věci, které vyústí v tragédii. O dvě desetiletí později vycházejí najevo události, které navždy ovlivnily několik osudů. Na neopětovanou lásku však nelze nikdy zapomenout. Stejně jako na lež a nevykonanou pomstu.
zobrazit více
od 279
IHNED odesíláme
Vybrali jste si? Určitě se vám líbí aspoň tři, že? 😊 Chcete-li úplný přehled všech novinek, které v dubnu vyjdou, klikněte na Předprodej a kochejte se. Je tam toho víc než dost a stačí jen si vybrat. A my se s Knižními novinkami přihlásíme zase příští měsíc. 😊  

-ice
Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Picture of Bílá Voda
Čeština

Bílá Voda

4.5 58
od 449

Volající

4.9 21
od 349

Skandální noc

4.0 1
od 209
Čeština

Když jsme si věřili (4.)

4.0 2
399 327
IHNED odesíláme
Like

Latest articles

Není snadné vybrat z nepřeberného množství knih, které každý měsíc vycházejí, ty nejlepší. A ne každému se líbí to samé. My jsme se opět snažili vytipovat novinky, které by mohly zaujmout co nejvíce čtenářů.
Vyhrajte thriller, který je osvěžujícím způsobem jiný. Děj se odehrává během několika hodin a má několik paralelních dějových linií. Zajímavé exkurzy do tématu mimické rezonance jsou důmyslně zakomponovány do děje a nijak neubírají příběhu na napětí.
Prémiový obsah
číst více
Druhá kniha nebývale uchopeného cestopisu slovenské sinologičky Dominiky Sakmárové mě opět položila na lopatky, v tom nejlepším slova smyslu.