Knižní novinky - červen 2018

Když přijde červen, všichni už myslíme na letní dovolenou, moře, pláže, bazény, plavání, mojito a prázdniny. A k volnu patří i pořádná zásoba knih, tak se pojďme podívat na červnové knižní novinky. Co nás čeká v červnu?

Ten, kdo rád čte thrillery, určitě ví, že Hadrový panák Chrise Colea má neméně skvělé pokračování. Svou hru se strachem čtenáře teď rozehraje Loutkář a ten vás nitku po nitce vtáhne do světa, ve kterém vládne násilí a kde velmi skutečná hrozba smrti visí lidem nad hlavou jako loutka v rukou šikovného loutkáře.

Ve světě napětí zůstaneme i v další červnové knižní novince. To mi zaplatíš, slibuje ve své krimi Lisa Jackson a její čtenáři už dobře vědí, že na ně čeká komplikovaný kriminální případ, v němž vrah na svou pomstu čekal dvacet dlouhých let. Ale teď už se rozhodl jednat a tajemství jednoho léta se vynoří na povrch v plné síle. Bojíte se? To byste měli.

Na první pohled to vypadá jako jednoduchý případ. Prostě další jedna žárlivá a tvrdohlavá žena, která uvízla v pasti vlastní posedlosti. Ale ono to tak vůbec není a na obzoru se schyluje k pořádné bouři. Všechno skryté bude odhaleno. A nic nedostanete jen tak zdarma. Budete na to muset přijít sami, takže zbývá jen název – Manželka mezi námi.

Před minulostí nikdo neuteče, i když si myslí, že je hluboko pohřbená pod nánosy lží, kde ji už nikdy nikdo neobjeví. A ona čeká na okamžik, kdy se vynoří. Stejně jako na vás čeká nové vydání Hřbitova pod hladinou Cliva Cusslera. Najdete odvahu se ponořit?

Dominik Dán pro vás napsal detektivku, která se vám bude dobře číst. Čtení vám půjde rychle, skoro jako jedna Cigaretka na dva tahy. Je to ideální krimi na dovolenou, protože její zápletka je tak napínavá, že vás od čtení nevyruší ani pokřikování dětí někde na pláži.

Tajemno, hrůza, vědecká expedice a divoké hory, které nikdy nikdo nezkrotí. O tom všem se dočtete v Pekle z Araratu. Právě tam v jedné jeskyni trpělivě čeká na svou příležitost prastaré zlo. A výprava, která pátrá po tajemství dávno ztracené archy, ho vypustí ven. Tvor, který nemá s lidmi vůbec nic společného, se konečně dostane na svobodu a jeho cesta bude plná krve, násilí a obětí.

Zrození ohně je jediná fantasy v této naši nabídce a má pro vás příběh z říše bájných draků. Dračí krev má obrovskou moc. Lidé díky ní získají neskutečné schopnosti, ale protože jsou to lidé a chtějí čím dál víc, je situace dost vyhrocená. Draci totiž vymírají a až vyhynou úplně, čeká lidstvo válka. Je ještě šance tomu zabránit?

Na první pohled dokonalý život může být jen dokonalá lež. Příběh ženy, která své tajemství dokázala skrýt přede všemi až do dne, kdy ji bezmocnou odvezli do nemocnice a příběh muže, který jediný by mohl pomoci, kdyby nebyl vězněm ve vlastním těle, si můžete přečíst v knize s názvem Teď mlč.

Kdo by někdy nezatoužil ochutnat zakázané ovoce? A když je autorkou knihy Jojo Moyesová, tak je jasné, že tomuhle Zakázanému ovoci málokdo odolá. Malé přímořské městečko působí tak trochu ospale, ale příběh, který provází jednu vilu přímo u moře víc než padesát let vás okamžitě zaplete do děje. Touze zažít něco nového se těžce odolává.

U romantiky zůstaneme. Kdo četl sérii Royalové, ten zná jméno Erin Watt. V jejím románu jedna domluvená hra přeroste v Něco skutečného. Zpěvák s pochybnou pověstí a dívka, která si nikdy na nic nehrála, budou jeden rok předstírat, že spolu chodí. Jde o popularitu a image, o nic víc. Ale co když se to změní v něco skutečného a oni se už nikdy nebudou chtít rozejít?

Představa klidné dovolené na kouzelném ostrově se pomalu rozplyne jako oblak prachu. Místo toho, aby se po rozvodu utápěla v sebelítosti, si hlavní hrdinka Lásky z deníku nějak nebude moct vybrat, jestli dát přednost nové lásce nebo staré. Naštěstí se objeví starý červený deník, který ji pomůže pochopit, kam a hlavně ke komu opravdu patří.

Tím končí romantika, protože v temné a zvrácené Polámané loutce není prostor pro city. Obelhaná, zrazená, oklamaná. Myslela si, že ví, kdo je, ale zjistila, že všechno byla jen lež a síť intrik. Utekla, ale dohnali ji. Je pouhým stínem dívky, kterou byla. Její vztah je jako zvrácená válka, od které nechcete a nemůžete odtrhnout oči. Nemůže s ním skončit. A nemůže si pomoct. Je jako polámaná loutka, ale nemůže přestat po něm toužit, nemůže přestat chtít ho. Je to láska? Je to posedlost?

A abychom neskončili tak temně, pojďme se na závěr podívat na knížku, ve které nechybí legrace, humor a mnoho vtipných situací. Dominik Landsman, kterého dobře znáte z jeho Deníčků moderního fotra, pro vás má nečekaný objev, že mateřská dovolená vůbec není dovolená a říkat dovolená utrpení, kterému je muž vystaven, když musí s dvěma malými dětmi a manželkou jet do Bulharska, je prostě jen špatný vtip. Takže je víc než jasné, že objednat si knihu Dovolená s moderním fotrem, je velmi dobrý nápad.

Pro ty, kdo si z nabídky červnových knižních novinek nevybrali, čekají všechny novinky v našem předprodeji a vy, kdo už víte, kterou knihu si chcete objednat – stačí na ni kliknout a můžete ji mít.

Přejeme vám krásné léto s dobrou knihou!


-ice-
Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty

Něco skutečného

0.0 0
299 245
Vyprodáno

To mi zaplatíš

0.0 0
349 286
Vyprodáno

Peklo z Araratu

0.0 0
359 341
POSLEDNÍ KUSY

Oheň probuzení

4.0 3
429 352
IHNED odesíláme

Láska z deníku

4.5 2
299 254
Vyprodáno

Zakázané ovoce

4.0 3
379 341
Vyprodáno

Polámaná loutka (2)

0.0 0
279 229
Vyprodáno

Teď mlč

5.0 1
369 303
Vyprodáno
Like

Latest articles

Pro všechny členy věrnostního programu jsme si připravili dárek. Pojďte si ulovit nejen KNIHCENTY, ale tentokrát i dopravu na svou objednávku zcela ZDARMA.
Je to jednoduché! Stačí u nás nakoupit a výhra může být vaše. Rozdáváme nejeden zajímavý balíček.
Beara je dokumentárním románem o genocidě spáchané v létě 1995 v Srebrenici a okolních městečkách. Tento hrůzný akt dopomohl zakončit několik let trvající válku v Bosně a Hercegovině, obecně známou tak jako Bosenská válka za nezávislost.