Knižní novinky - červen 2016

Máme tady poslední červnový den, tak vám opět předkládáme zlomek knižních novinek, které vyšly v tomto krásném předprázdninovém měsíci.
Máme tady poslední červnový den, tak vám opět předkládáme zlomek knižních novinek, které vyšly v tomto krásném předprázdninovém měsíci. Koho z výběru nic neosloví, může nahlédnout do sekce NOVINKY a nebo se rovnou vrhnout na připravované novinky, které již nabízíme v PŘEDPRODEJI.

Bábovky

V tomto románu se propojí dvanáct osudů různých žen. Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra manželky tak špatný vztah se svojí dcerou? Jak se může cítit patnáctiletá holka, na kterou její rodiče nemají čas? A kam se vůbec poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil, kdo je utratil, kdo je našel a kdo je bude muset vrátit?

Kniha Bábovky přináší upřímnou zpověď hlavních hrdinek. Najdete v ní ironii, humor, bolest, napětí, nenávist ale také lásku. Příběhy plné emocí se zde navzájem prolínají, jeden vede ke druhému, k celé řadě zajímavých rozuzlení a pak nerušeně pokračují dál, někdy šťastně, někdy ne. To všechno je život.Poprask v sýrové uličce


Jedná se o sto padesát nepublikovaných esejí,které měl Robert Fulghum schované v "šuplíku" a které dosud nebyly publikovány.

S jeho povídkami se budete smát, někdo může i plakat a každý nad těmito příběhy bude určitě přemýšlet. Jsou tvořeny autorovými postřehy a úvahami o životě, jsou vyprávěné očima staršího moudrého muže a Fulghum do nich zahrunuje  také postavu sebe samotného, jako aktéra nebo vypravěče.

Název dostala kniha po prvním eseji, který je zároveň tím nejhlubším příběhem celé knihy.

Univerzita výjimečných - Zkouška

Byly pro vás Hunger Games skvělé? Pak tato série je určena právě vám! New York Times Bestseller přeložený do 14 jazyků si prostě musíte přečíst!

Cia zrovna ukončila střední školu a čeká, zda ji vyberou do celostátního programu pro nejnadanější studenty. Jenom ti totiž mohou studovat na univerzitě v Tosu a pomáhat obnovit válkou zničenou zemi. Musí však obstát v testování, kterým projdou pouze ti výjimeční. A Cia se mezi ně dostane. 
Krátce před odjezdem se jí však otec svěřuje s útržky děsivých vzpomínek, které má na testování on. Prvnotní nadšení z úspěchu vystřídá strach a nejistota. Cia začíná tušit, že na ni čeká těžká zkouška, v níž nepůjde jen o to, jaké má znalosti, ale také o správné rozhodování a odhadování lidí. Když opouští město, v uších jí zní otcova zoufalá rada: „Cio, nevěř vůbec nikomu“. Hlavou víří pochybnosti, zda rozhodnutí vydat se do Tosu bylo správné a zda se ještě někdy vrátí domů…


Tma

Rozhlasová moderátorka z Toulouse Christine Steinmeyerová nachází na Štědrý den ve své poštovní schránce dopis od ženy, která v něm oznamuje svou sebevraždu. Christine se domnívá, že se dopis dostal do její schránky omylem. Chyba? Hoax?

Následující den jí ovšem zavolá do rádia neznámý posluchač, který ji obviní z toho, že nic neudělala. Brzy se urážky, hrozby a různé incidenty začnou stupňovat. Jako by se někdo snažil převzít kontrolu nad jejím životem, který se jí začne rozpadat pod rukama jako domeček z karet a promění se v noční můru.


Faktor Churchill

Zájímá vás osobnost Winstona Churchilla? Boris Johnson se svým charakteristickým vtipem a pronikavostí předkládá v knize podobiznu premiéra, který nebojácně vedl svůj národ do boje, přestože nenáviděl válku a pohrdal politiky postrádajícími zkušenost s jejími hrůzami; muže potýkajícího se s depresemi a šišláním, který se přesto vypracoval na jednoho z největších řečníků všech dob a nejproslulejšího žurnalistu své éry; politika, který se díky své otevřenosti novým myšlenkám stal průkopníkem v oblasti zdravotnictví, školství i sociálního zabezpečení, aniž by se přitom zřekl vrozené politické nekorektnosti; a především neohroženého, vynalézavého, odhodlaného velikána, jehož existence je nejlepším argumentem proti názoru, že sebevětší osobnost nemůže zvrátit běh dějin.
Merde po evropsku


Vyšel další humoristický román britského novináře Stephena Clarka z oblíbené série Merde! 

Jeden Brit v Bruselu. Dvě Francouzky. A opravdu velká kupa merde. Merde je zpátky a tentokrát si autor bere na mušku svého britského ostrovtipu opravdu velké zvíře – byrokratický aparát Evropské unie.

Vážně ti cvoci z Bruselu chtějí postavit mimo zákon bingo, dudy a slaninové chipsy?! A skutečně inkoust na bankovkách eura způsobuje u mužů impotenci?! Ale kdeže. Ovšem nelze popřít, že instituce Evropské unie mají četné mouchy. A hrozí, že jich ještě přibude, protože se do Bruselu právě vydal také Angličan Paul West, aby byl k ruce francouzskému poslanci Evropského parlamentu.Zabiják Anders a jeho přátelé


Čekali jste na další knihu Jonasse Jonassona? Po bestsellerech Stoletý stařík, který vypadl z okna a zmizel a Analfabetce, která uměla počítat, přichází autor s třetím humoristickým románem.

Johan Andersson – díky svým častým pobytům v base přezdívaný „zabiják Anders“ – se ocitá na svobodě. Potřebuje novou práci a také přátele. Do rány mu přijde vychytralá pastorka Johanna Kjellanderová, která se kvůli svému ateistickému smýšlení ocitne na dlažbě. Spolu s hotelovým recepčním Perem Perssonem založí „Agenturu pro ubližování na zdraví“ se zabijákem Andersem v roli smluvního násilníka.

Kšeftům se daří až do té doby, dokud se zabiják Anders nezačne ptát po vyšším smyslu toho všeho, nezačne se najednou zajímat o boha a nezačne být laskavý a mírumilovný. Ovšem bossové stockholmského podsvětí s ním mají nevyřízené účty a zabijáka Anderse i s jeho přáteli pořádně zmáčknou…Život je jinde


Druhý román Milana Kundery, který napsal v roce 1969, poprvé však vyšel ve francouzštině v roce 1973 a byl oceněn francouzskou literární cenu Prix Médicis, česky vyšel až v nakl. Sixty - Eight - Publishers v roce 1979. Tentokrát jej vydává nakladatelství Atlantis. Autor ke knize přidal také poznámku, ve které píše, že má radost, protože román tentokrát vychází nejen v Čechách, ale také ve městě,v němž se sám narodil.

Ústředním tématem knihy je život básníka Jaromila před druhou světovou válkou a po ní. Děj je situován do roku 1948.
Než jsem tě pozna
la


Louisa Clarková je obyčejná dívka žijící mimořádně obyčejným životem. Má ráda svou práci v bistru, svého dlouholetého přítele a svět, který končí s hranicemi malého rodného městečka. Svůj život by za nic nevyměnila. Když však bistro zavřou, Louise měnit musí. Svět Willa Traynora naopak žádné hranice nemá. Je to svět adrenalinu, velkých obchodů i peněz, svět možností bez omezení. Will svůj život miluje. Když ho však nehoda upoutá na kolečkové křeslo, ví, že už ho nebude moci žít jako doposud. Jen těžko si lze představit více nesourodou dvojici než náladového a depresivní Willa a jeho novou optimistickou a upovídanou ošetřovatelku Louise… Romantický příběh o dvou lidech, kteří nemají nic společného, dokud jim láska k nohám nepoloží celý svět. S ním však i otázku, jak vysokou cenu je člověk ochoten zaplatit za štěstí toho, koho miluje.
 
Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Čeština
Picture of Merde po evropsku
Čeština

Merde po evropsku

0.0 0
269 229
Vyprodáno

Faktor Churchill

5.0 1
od 319
Čeština

Tma (3)

5.0 1
449 368
IHNED odesíláme
Čeština

Univerzita výjimečných Zkouška

5.0 4
249 204
Vyprodáno
Čeština

Poprask v sýrové uličce

5.0 1
238 195
IHNED odesíláme
Čeština

Zabiják Anders a jeho přátelé

2.0 2
379 311
IHNED odesíláme
Čeština

Život je jinde

0.0 0
385 316
IHNED odesíláme
Čeština

Než jsem tě poznala

5.0 2
269 242
Vyprodáno
Like

Latest articles

Káva dodává energii, ale má také schopnost spojit lidi a vytvářet prostor pro kreativitu a inspiraci. A co by mohlo být lepším společníkem k šálku lahodné kávy než dobrá kniha?
Hledáte inspiraci na obědy, večeře, snídaně nebo dobroty ke kávě? Nová kuchařka populární foodblogerky Markéty Chovancové bude pro vás to pravé ořechové.
S radostí a bez stresu – tak zní podtitul nové kuchařky S Alishou v kuchyni, jejíž autorkou je úspěšná foodblogerka Alice Karmašová.