NOVINKA ROBERTA BRYNDZY – Anděl smrti. Předprodej zahájen!

Jsme zvídaví jako opice - Švihálek, Hýža, Kačor

Milan Švihálek, Marek Hýža, Miroslav Kačor ve videorozhovoru na KNIHCENTRUM.CZ o knize Zapomenuté výpravy.

Milan Švihálek absolvoval Fakulty žurnalistiky Univerzity Karlovy v Praze, je autorem několika stovek pořadů a dokumentárních filmů, vydal kolem 20 knih nejen o cestování, ale také se v knihách věnuje zajímavým osobnostem, společenským vědám, medicíně, vynálezectví. Nyní působí jako novinář a spolupracuje se všemi médii.

Marek Hýža je absolvent Pedagogické fakulty Ostravské univerzity a působí jako publicista, producent, scenárista a režisér na volné noze. V České televizi se podílel na mnoha dokumentárních a publicistických pořadech jako například Ta naše povaha česká, Osudové okamžiky, Zapomenuté výpravy, Na vrcholky hor s Vladimírem Čechem, Zatopené osudy, Vodácká putování atd. Podílel se na hodinovém dokumentu pro americkou televizi EWTN Jan Nepomuk Neumann. Jeho tvorba získala řadu ocenění -  V divokých peřejích Colorada – nejlepší sportovní dokument na festivalu Prix CIRCOM Regional 2010 na Maltě. Dokument Zrušíme tělocvik z cyklu Ta naše povaha česká získal na festivalu v Miláně 2011 hlavní cenu Italského olympijského výboru

Miroslav Kačor je absolvent FAMU v Praze. Pracoval jako novinář, produkční, dramaturg a režisér. Napsal přes 450 scénářů k animovaným dokumentárním filmům, filmům, televizním pořadům. Zaměřoval se i na významné osobnosti, jako je Emil a Dana Zátopkovi, Leoš Janáček, Sigmund Freud a na literaturu faktu. Je autorem stočtyřicetidílného dokumentárního cyklu České televize Osudové okamžiky, jež se vracejí k mimořádným událostem 20. století na území bývalého Československa. Vydal knihu Osudové okamžiky, do které zahrnul dvacet nejzajímavějších případům tohoto cyklu.

Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Čeština

Svědomí hrdinů

3.0 1
299 245
Vyprodáno
Čeština

Zlatý věk české loutkové animace (Historie českého loutkového filmu slovem)

3.0 1
399 327
Vyprodáno
Čeština

Stingl Miloslav Biografie cestovatelské legendy

4.0 4
1598 1310
IHNED odesíláme
Like

Latest articles

Uháčkujte a upleťte si krásné dekorace. Máme pro vás slevu 40 % na 3 háčkovací knížky a jednoho praktického průvodce pletením košíků. Akce platí od 16. do 27. 4. 2024.
Krakowiec je malé městečko na dnešní Ukrajině. Místo má pohnutou historii plnou konfliktů. Politických, vojenských i náboženských. Knížka je holdem místu, kde se nikdy nežilo lehce, stejně jako lidem, kterým nezbylo než zatnout zuby a rvát se s osudem.
Zastavte se letos na již 7. ročník největšího severomoravského vinařského festivalu Ostrava žije vínem, který se uskuteční 11. 5. 2024.