• Zákaznická linka 597 490 490

James Patterson: Čtrnáctý hřích

Ačkoli je Čtrnáctý hřích už čtrnáctou knihou série o Ženském vyšetřovacím klubu, stále čtenáře ani nenapadne,že by se při čtení začal nudit a upadl do zaběhnuté a rutiny. Konejšivě známý koncept všech Pattersonových knih sice člověka ukolébá, nicméně i po více než stovce vydaných titulů má spisovatel stále co nabídnout.
Lindsey Boxerová se ani na chviličku nezastaví. Je to sotva devět měsíců, co se jí narodila krásná zdravá holčička, ale povinnosti a zločinci neberou ohled na radosti osobního života. Ve městě řádí zlodějský gang, který terorizuje obchodníky mající při sobě velkou hotovost. Nejhorší však je, že se gang vydává za policisty, nebo ještě hůře, lupiči jsou opravdoví policisté v maskách. Navíc to vypadá, jako by měli vazbu na drogové podsvětí. Je na Lindsay a jejím parťákovi Richiem Conklinovi, aby odhalili totožnost gangsterů a zastavili krvavou stopu, která se za zloději táhne.

Lindsay je v jednom kole. Má však to štěstí, že má po boku skvělého a milujícího muže Joea, který se stará o jejich rozkošnou dcerku Julii, perfektního parťáka Richieho, za kterého by dala ruku do ohně a tři senzační kamarádky Yuki, Claire a Cindy, se kterými již dávno a napůl v legraci založily Ženský vyšetřovací klub. Policistka, koronerka, právnička a reportérka, těžko byste hledali dynamičtější tým pro řešení zločinů. Lindsay je sice v čele oficiálního vyšetřování, ale ani její přítelkyně nezůstávají pozadu a přispívají svou troškou do mlýna. Cindy je nově navíc spisovatelkou a Yuki se chystá udělat zásadní krok ve své kariéře.

Ačkoli je Čtrnáctý hřích už čtrnáctou knihou série o Ženském vyšetřovacím klubu, stále čtenáře ani nenapadne,že by se při čtení začal nudit a upadl do zaběhnuté a rutiny. Konejšivě známý koncept všech Pattersonových knih sice člověka ukolébá, nicméně i po více než stovce vydaných titulů má spisovatel stále co nabídnout. Každá jeho kniha je originál a vždy se můžeme těšit na nápaditou zápletku, jež vždy vyústí v logické a rozumově přijatelné řešení.

Se smrtelností postav se autor skutečně nepáře, nedělá mu problém popsat něčí dojemnou minulost a na následující stránce udělat s křehkým lidským životem krátký proces. Vyšetřovatelé nejsou žádní superhrdinové, mají své slabiny, krvácí, dělají hloupá rozhodnutí, ale vesměs jsou to inteligentní lidé, kteří myslí hlavou a řídí se rčením „Dvakrát měř, jednou řež“. Sem tam se proviní úmyslnou slepotou, ale kdo je na tom jinak.

Jamesovy série jsou zajímavé i tím, že postavy prochází ohromným a přitom reálně uvěřitelným vývojem. Nestagnují, prostě žijí, tak jako všichni normální lidé. Řeší každodenní problémy, a i když je jejich život možná o něco více vzrušující, než život průměrného občana, pořád jsou jen lidmi, kteří mají své bolístky, neduhy a tajemství.

Čtrnáctý hřích si akčností nezadá s jakoukoli jinou detektivkou a ve svém žánru rozhodně, stejně jako ostatní autorovy knihy, právem drží přední místa v prodejnosti. Překvapení a napínavost gradují každou otočenou stránkou a zvědavost vám nedovolí se čtením, byť jen na dobu nezbytně nutnou, přestat.
Pokud stále váháte, zda je právě tato kniha vaší parketou, radím vám, do toho jít po hlavě. Pokud jsem vás nedokázala přesvědčit já, nechte samotného mistra, ať na vás svým čtivým a nenapodobitelným stylem apeluje sám. Věřte, že on to dokáže. Je to mistr oboru a svého talentu využívá naprosto beze zbytku. Jeho postavy jsou nezapomenutelné, přirostou vám k srdci tak, jak se to u jiných detektivek nikdy nemůže povést. Budete jim fandit, budete držet palce, budete za ně klidně i dýchat. A po otočení poslední stránky si budete tentokrát trhat vlasy, že nemáte po ruce další díl.

Hodnocení: 85%
Autor. Kateřina Chybová
Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Picture of Čtrnáctý hřích

Čtrnáctý hřích

0.0 0
279
-18 %
229
Vyprodáno
Like

Latest articles

Ve spolupráci s firmou Dermacol jsme připravili skvělou akci. Při nákupu nad 299 Kč na jejich e-shopu dostanete ZDARMA rtěnku.
#Musthave pro všechny, co pečou!
Adventní čas už je tu zas. Pojďme si ho společně zpříjemnit a dokoupit poslední dárky za atraktivní ceny. Od neděle 27. 11. 2022 do neděle 11. 12. 2022 jsme si pro vás s vybranými nakladateli připravili spoustu překvapení. Otevřete nové okénko každý den.