• Zákaznická linka 597 490 490

Jako Indiana Jones

Únikové hry si mezi českými hráči získaly obrovskou oblibu. Důkazem je nepřeberné množství lákavých témat, ze kterých si můžete vybrat. Nejlepší na nich je to, že vás zavedou do tajemných a dnešní realitě vzdálených světů, kde vás čekají dobrodružné úkoly. Jak fungují únikové příběhy zašifrované do knížky?
Mezi duchy a legendami

Z papírového provedení budou mít největší radost milovníci deskovek a také luštitelé, pro které můžou být zajímavým zpestřením. Knižní podoba má spoustu výhod, jednou z nich je například nezávislost na rezervaci termínu nebo otevření skutečných únikových místností. Nepotřebujete žádné speciální vybavení a do cestování časem se můžete ponořit klidně doma
s rodinou. Uvidíte, že podnětnými nápady na řešení úkolů mohou týmu přispět všechny věkové kategorie nad 10 let. Další předností je pak dobrá cenová dostupnost, která vám umožní věnovat někomu hru jako pozornost nebo doplněk k dárku. Jde sice o zábavu na jedno použití, ale díky tomu se na dané kroky více soustředíte a průběh je napínavější. V produkci nakladatelství Bookmedia už dříve vyšly například hry O šamanech a městech duchů, O pašerácích a objevitelích nebo O králích a alchymistechOba jejich autoři, Simon Zimpfer a Sebastian Frenzel, pracují jako designéři her. Mají tedy vášeň nejen pro herní postupy, ale také pro navrhování detailů prostředí, ve kterých se děj odehrává. My jsme se rozhodli pro čtenáře vyzkoušet zatím nejnovější kousek, O mýtech a aztéckém zlatě.

Hledáme kódy

Po otevření knížky nás uvítal prastarý chrám uprostřed husté džungle. Jako podkres umocňující atmosféru jsme si pustili soundtrack ze Spotify se zvuky pralesa. Jediné, co jsme ke hře potřebovali byl papír, tužka a nůžky. Ale pokud chcete, můžete si k tomu vyrobit i nějakou vlastní výzdobu nebo se tematicky obléknout, fantazii se meze nekladou. K přesunu mezi jednotlivými místnostmi slouží listování v knize. U každého z úkolů nám po vyřešení vyšel trojmístný kód, který jsme zadali do přiloženého rozcestníkového listu. V něm jsme pak nalezli pokyny pro další postup. Ne vždycky je cesta přímá, můžete se dostat i do slepé uličky. Tato hra má těžký stupeň obtížnosti, takže to pro nás nebyla žádná procházka růžovým sadem. Několikrát jsme se ocitli na mrtvém bodě, takže bylo nutné použít pomocné rady vzadu, které mají dvě úrovně.


Do vaší cesty magickou pyramidou zasahují aztéčtí bohové i dávné legendy, na něž vás odkazují různé šifry, obrázky zvířat, geometrické tvary nebo přírodní živly. V průběhu hraní pracujete také s různými rekvizitami jako jsou mince, vějíř, dýka či krystaly. Do tajné mapy, která je součástí balení, pak doplňujete údaje.


Zachraňte svět

Naše kreativita běžela na plné obrátky – velká část úkolů totiž vyžadovala logické přemýšlení a zahrnovala matematické úkony a také prostorovou představivost. Těšit se můžete samozřejmě na různé hlavolamy a zabodují ti, kdo znají fungování fyzikálních procesů. Do téhle knížky je žádoucí v průběhu stříhat a vpisovat, takže se toho vůbec nebojte.


Po vyhodnocení se podle věku hráčů, potřebného času a počtu využitých nápověd dozvíte celkový počet získaných bodů a svůj výsledný status – Profesor, Etnolog, Hledač pokladů, Dobrodruh nebo Pan Lehkovážný. Návštěva chrámu nás málem stála krk a mozkové závity dostaly pěkně zabrat, ale vypadá to, že se nám podařilo zachránit sebe i planetu před katastrofou. Tak se pohodlně usaďte, otevřete své oblíbené únikové téma a zkuste to taky!
Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Čeština

Únikové hry O králích a alchymistech (obtížnost lehká)

4.6 5
129 106
IHNED odesíláme
Čeština

Únikové hry O mýtech a aztéckém zlatě (obtížnost těžká)

4.0 1
129 106
IHNED odesíláme
Čeština

Únikové hry O pašerácích a objevitelích (obtížnost střední)

4.0 2
129 106
IHNED odesíláme
Čeština

Únikové hry O šamanech a městech duchů (obtížnost střední)

5.0 3
129 106
Poslední kusy
Like

Latest articles

Naše babičky a dědové by se dnes radovali, kdyby viděli, jak se opět pomalu navracíme ke kořenům a objevujeme krásu v činnostech, jako je pěstování rostlin nebo chov zvířat. Pociťujete i v sobě potřebu navrátit se ke kořenům a objevit kouzlo všeho domácího, ale nevíte, jak začít nebo si neumíte představit, co vše to bude obnášet? Přesně pro vás je tady edice knih Chováme od nakladatelství Vašut, které vám pomůže odstartovat vaši chovatelskou vášeň.
Každý týden tady pro vás máme Dobré čtení na obzoru. V krátkém videu se o knize něco dozvíte a třeba vám pomůže při rozhodování, zdali si knihu koupit.
Výjimečná kniha – László Szilasi je nejen spisovatelem mimořádného formátu, ale i myslitelem par excellence!