Začít hrát
 
Připravujeme

Jak to vidí Tomáš

Série: Neuropříběhy
Pevná bez přebalu matná
EAN:9788075088222
Příběh pro děti s poruchou pozornosti, hyperaktivitou nebo impulzivitou
Manufacturer: Lingea

Zboží máme skladem na prodejně. Expedujeme do týdne.

Availability: IHNED odesíláme - poslední kusy
Show qty on stock
289 Kč
52 Kč 18%
237 Kč
289 Kč
52 Kč 18%
237 Kč
Annotation

ADHD patří mezi nejčastější neurovývojové poruchy v dětství a v období dospívání. Jak k dětem s touto poruchou přistupovat, aby mohly normálně fungovat a užívat si života? To se dozvíte v příběhu chlapce Mikiho a výchovného poradce Tomáše. Autorem je klinický psycholog, psychoterapeut a odborník na ADHD.

Porucha pozornosti s hyperaktivitou, běžně známá pod zkratkou ADHD, je porucha neurologického vývoje. Hlavními příznaky jsou potíže se soustředěním, impulzivita a hyperaktivita.

Chtěli jsme v knize na Mikiho příběhu ukázat nejčastější projevy ADHD. Aby děti s touto poruchou mohly normálně fungovat a užívat si života, je podstatné, abychom k nim přistupovali tak jako výchovný poradce Tomáš. Tedy s respektem a bez posuzování. Dále přinášíme několik doporučení, která by mohla přispět k tomu, aby děti s ADHD cítily více pochopení. Syndrom ADHD patří totiž k nejméně chápaným poruchám.

Hlavním záměrem knihy je podpořit citlivý přístup k dětem. Proto je důležité, abyste si ji četli a prohlíželi společně s dítětem. Dítě může kromě poslouchání příběhu také odpovídat na položené otázky, přemýšlet o nich, sdílet své myšlenky a zážitky s dospělým a plnit různé úkoly podle uvedeného zadání.

Edice Neuropříběhy, v níž vychází tato knížka, je určena dětem ve věku od 4 do 8 let a jejich rodičům. Jejím záměrem je nabídnout pomoc při odhalení a zvládání různých neurologických poruch ve vývoji dětí.

Products specifications
Podnázev Příběh pro děti s poruchou pozornosti, hyperaktivitou nebo impulzivitou
Druh sortimentu Kniha
Autor Rafa Guerrero
Ilustrátor Chema García
Značka Lingea
Rok vydání 2022
Pořadí vydání 1. vydání
Vazba Pevná bez přebalu matná
Počet stran 34
Edice Neuropříběhy
ISBN 978-80-7508-822-2
EAN 9788075088222
Interní kód 0398784
Produktový manažer Věra Klíšová (vera.klisova@pemic.cz)
Ceny dopravy