Připravujeme

Jací jsou? Nizozemci

Série: Jací jsou?
Brožovaná bez přebalu lesklá
EAN:9788075087843
zábavný průvodce národní povahou
07.10.2022
Manufacturer: Lingea

Připravovaná novinka s plánovaným vydáním do 7 dnů. Expedujeme do dvou pracovních dnů po vydání.

Availability: NOVINKA do 7 dnů odesíláme
129 Kč
23 Kč 18%
106 Kč
129 Kč
23 Kč 18%
106 Kč
Annotation

Chcete poznat nizozemskou povahu? Pak je tato příručka právě pro vás! Vážně i humornou formou seznamuje s jejich životním stylem. Dozvíte se, čím žijí, jak se baví a co je pro ně důležité. Tato kniha vám pomůže pochopit, proč hromadění peněz vnímají jako ctnost a jejich utrácení jako neřest. A také to, proč jsou vášnicí cyklisté a milovníci cestování s karavanem.

Charakter Nizozemců je neoddělitelně spjat s jejich krajinou. Obyvatelé jsou proto zvyklí na širé obzory a spoustu světla. Hluboká úcta ke svobodě a právu žít si svůj vlastní život totiž k Nizozemsku patří stejně jako hráze a větrné mlýny. Jsou otevření ve všech směrech. Konzervovanou zeleninu prodávají ve sklenicích, nikoli v plechovkách. Aby ujistili své sousedy, že nemají co skrývat, staví Nizozemci domy s velkými okny a večer nezatahují závěsy či záclony.

V pohodlí svých pečlivě uklizených obývacích pokojů Holanďané zřejmě uznají, že patří mezi ty nejčistotnější národy na světě, že jsou šetrní, mají většinou dobrý smysl pro obchod, talent na cizí jazyky a schopnost vycházet spolu navzájem. V téměř každé domácnosti lze sledovat anglické, německé, francouzské, belgické či italské programy a také řadu místních kanálů. Kabelová televize je tak moderním pokračováním toho, co Holanďané dělají už po staletí. Jsou to totiž ti nejdovednější kulturní „přepínači“ na světě.

Káva je národní „institucí“. Nejvýznamnější holandský klasický román pojednává o kávě. Kolem kávy se točí přátelství, pohřby, narozeniny i běžný pracovní život. Podobně je to s jízdním kolem. Pankáči, babičky, studenti i ředitelé firem – ti všichni jezdí po městě na kolech. Pro Nizozemce je jízdní kolo spíš prodloužením těla nežli samostatným dopravním prostředkem a jezdí na něm tak, jako kdyby šli pěšky. Mladé páry se za jízdy drží za ruce. Když prší, cyklisté roztáhnou deštníky a šlapou vesele dál. Na kole také venčí své čtyřnohé miláčky.

Většina Nizozemců se věnuje sportu každý den, když jede do práce nebo do školy na kole. Lidé obklopení spoustou vody jsou však pochopitelně dobří i v plavání, což dosvědčuje úctyhodná sbírka olympijských medailí. V zimě se mnozí věnují bruslení. Vzhledem k rovinatému terénu si vymysleli několik vlastních sportů. Tráví víkendy slézáním stěn vysokých budov nebo speciálně postavených stěn. Další kratochvílí je sezení na dřevěných sloupech několik metrů nad hladinou moře. Kdo tam vydrží sedět nejdéle, je vítěz.

Přečtěte si o jejich zvyklostech, zásadách, charakteru a temperamentu, abyste je lépe poznali a snadněji navázali kontakt.

Products specifications
Podnázev zábavný průvodce národní povahou
Druh sortimentu Kniha
Značka Lingea
Vychází 07.10.2022
Rok vydání 2022
Pořadí vydání 1. vydání
Vazba Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran 96
Edice Jací jsou?
ISBN 978-80-7508-784-3
EAN 9788075087843
Interní kód 0392403
Produktový manažer Věra Klíšová (vera.klisova@pemic.cz)
Ceny dopravy