Připravujeme

Jací jsou? Brazilci

Série: Jací jsou?
Brožovaná bez přebalu lesklá
EAN:9788075087836
zábavný průvodce národní povahou
07.10.2022
Manufacturer: Lingea

Připravovaná novinka. Expedujeme do dvou pracovních dnů po vydání.

Availability: NOVINKA připravovaná
129 Kč
23 Kč 18%
106 Kč
129 Kč
23 Kč 18%
106 Kč
Annotation

Zábavný průvodce povahou Brazilců nabídne fakta i zajímavosti o jejich každodenním životě. Dozvíte se, jací Brazilcici jsou, jak se baví, jak funguje rodina a společnost, pochopíte lépe jejich zvyky i temperament. V Brazílii nikdy věci nejsou takové, jak vypadají. V knize se ovšem převážně nevážně dočtete mnohem více...

Brazilci jsou vyrovnanější, když se řídí tím, co jim říká jejich srdce, než když se podřizují pravidlům a předpisům. Lid snadno přechází od slz radosti k slzám smutku a naopak. Potlačování skutečných pocitů a sebekontrola je něco, co se prostě nedělá. Když Brazilci na něčem opravdu záleží, projevuje svůj souhlas či averzi veřejně, aby o tom všichni ostatní věděli. Veřejná vystoupení doprovází teatrální gesta; není náhoda, že nejlepší nekonečné televizní seriály na světě vznikají v Brazílii.

Brazilci se pyšní tím, že se vždy na poslední chvíli dokážou dostat z jakékoli svízelné situace. Vždy si dokáží dar um jeitinho („najít cestičku“), jak problém vyřešit. Tohle je národ, který se v osvojování umění improvizace dostal na úroveň nevídané sofistikovanosti.

Brazilci jsou smíření s představou života coby chaosu. V něm se jim ve skutečnosti daří. Chaos jim poskytuje neomezené příležitosti k vypilování jejich improvizačních dovedností a vymýšlení kreativních způsobů, jak se v životě posunout dopředu bez čekání ve frontě. Cizinci při pobytu v Brazílii velmi rychle pochopí, že v této zemi nemohou platit přírodní fyzikální zákony, protože Brazilci o jejich existenci pravděpodobně ani neví.

Brazilské navazování milostných vztahů ovlivňuje zdravá dávka troufalosti a naprostá absence zábran. V tropické džungli dosahují úspěchu v rozmnožování ti, kdož jsou především rychlí a divocí, a mají tak největší šanci přežít proces přirozeného výběru. Šance nesmělých a bázlivých jedinců exponenciálně klesají.

Pro běžného Brazilce je ideálem krásy žena s tělem ve tvaru kytary (corpo de viol?o), tedy s útlým pasem a zaoblenými boky. Tento dokonale vyladěný nástroj získávají dívky díky hodinám dřepů nejen v posilovně, ale také s občasnou výpomocí plastické chirurgie. Vrcholnou prezentací polonahých dívek je každoroční soutěž Miss Bum Bum, v níž se volí dívka s nejhezčím pozadím.

Poznejte povahu Brazilců, seznamte se s jejich mentalitou neotřelou formou, vážně i humorně, s nadsázkou i pochopením.

Products specifications
Podnázev zábavný průvodce národní povahou
Druh sortimentu Kniha
Značka Lingea
Vychází 07.10.2022
Rok vydání 2022
Pořadí vydání 1. vydání
Vazba Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran 80
Edice Jací jsou?
ISBN 978-80-7508-783-6
EAN 9788075087836
Interní kód 0392400
Produktový manažer Věra Klíšová (vera.klisova@pemic.cz)
Ceny dopravy