Jací jsou? Brazilci

Série: Jací jsou?
Brožovaná bez přebalu lesklá
EAN:9788075087836
zábavný průvodce národní povahou
Manufacturer: Lingea

Zboží máme skladem. Expedujeme nejpozději druhý pracovní den.

Availability: IHNED odesíláme
Show qty on stock
149 Kč
122 Kč
149 Kč
122 Kč
Annotation

Zábavný průvodce povahou Brazilců nabídne fakta i zajímavosti o jejich každodenním životě. Dozvíte se, jací Brazilcici jsou, jak se baví, jak funguje rodina a společnost, pochopíte lépe jejich zvyky i temperament. V Brazílii nikdy věci nejsou takové, jak vypadají. V knize se ovšem převážně nevážně dočtete mnohem více...

Brazilci jsou vyrovnanější, když se řídí tím, co jim říká jejich srdce, než když se podřizují pravidlům a předpisům. Lid snadno přechází od slz radosti k slzám smutku a naopak. Potlačování skutečných pocitů a sebekontrola je něco, co se prostě nedělá. Když Brazilci na něčem opravdu záleží, projevuje svůj souhlas či averzi veřejně, aby o tom všichni ostatní věděli. Veřejná vystoupení doprovází teatrální gesta; není náhoda, že nejlepší nekonečné televizní seriály na světě vznikají v Brazílii.

Brazilci se pyšní tím, že se vždy na poslední chvíli dokážou dostat z jakékoli svízelné situace. Vždy si dokáží dar um jeitinho („najít cestičku“), jak problém vyřešit. Tohle je národ, který se v osvojování umění improvizace dostal na úroveň nevídané sofistikovanosti.

Brazilci jsou smíření s představou života coby chaosu. V něm se jim ve skutečnosti daří. Chaos jim poskytuje neomezené příležitosti k vypilování jejich improvizačních dovedností a vymýšlení kreativních způsobů, jak se v životě posunout dopředu bez čekání ve frontě. Cizinci při pobytu v Brazílii velmi rychle pochopí, že v této zemi nemohou platit přírodní fyzikální zákony, protože Brazilci o jejich existenci pravděpodobně ani neví.

Brazilské navazování milostných vztahů ovlivňuje zdravá dávka troufalosti a naprostá absence zábran. V tropické džungli dosahují úspěchu v rozmnožování ti, kdož jsou především rychlí a divocí, a mají tak největší šanci přežít proces přirozeného výběru. Šance nesmělých a bázlivých jedinců exponenciálně klesají.

Pro běžného Brazilce je ideálem krásy žena s tělem ve tvaru kytary (corpo de viol?o), tedy s útlým pasem a zaoblenými boky. Tento dokonale vyladěný nástroj získávají dívky díky hodinám dřepů nejen v posilovně, ale také s občasnou výpomocí plastické chirurgie. Vrcholnou prezentací polonahých dívek je každoroční soutěž Miss Bum Bum, v níž se volí dívka s nejhezčím pozadím.

Poznejte povahu Brazilců, seznamte se s jejich mentalitou neotřelou formou, vážně i humorně, s nadsázkou i pochopením.

Products specifications
Podnázev zábavný průvodce národní povahou
Druh sortimentu Kniha
Značka Lingea
V prodeji od 10.10.2022
Rok vydání 2022
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 11.0 x 18.0 x 0.5 cm
Hmotnost 0.09 kg
Vazba Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran 80
Edice Jací jsou?
ISBN 978-80-7508-783-6
EAN 9788075087836
Interní kód 0392400
Produktový manažer Věra Klíšová (vera.klisova@knihcentrum.cz)
Ceny dopravy
Vývoj ceny