Připravujeme

Jací jsou? Australané

Série: Jací jsou?
Brožovaná bez přebalu lesklá
EAN:9788075087805
zábavný průvodce národní povahou
07.10.2022
Manufacturer: Lingea

Připravovaná novinka s plánovaným vydáním do 7 dnů. Expedujeme do dvou pracovních dnů po vydání.

Availability: NOVINKA do 7 dnů odesíláme
129 Kč
23 Kč 18%
106 Kč
129 Kč
23 Kč 18%
106 Kč
Annotation

Tato publikace vám pomůže Australanům porozumět. Zábavnou formou seznamuje s jejich životním stylem, hodnotami a tradicemi. Dozvíte se, proč mají rádi svou zem a jaké jsou jejich největší posedlosti. Když dojde na lámání chleba, Ausíci si cení v podstatě jedné věci – dobře se bavit. Nad stránkami této knížky se určitě pobavíte i vy.

Vzhledem k prostředí, v němž Australané žijí, by bylo velkou chybou od nich očekávat „normální“ chování. Zdaleka nejvíce je ovlivňuje drsná příroda. Austrálie je nejplacatější a nejsušší zemí naší planety. Stromy zde nejsou jako jinde. Neopadávají z nich listy, ale kůra. Oba národní ptáci Austrálie taktéž nejsou normální. Emu, vyobrazený na národním znaku, nelétá. Ledňák obrovský nezpívá, ale směje se. Druhým tvorem vyobrazeným na národním znaku je klokan. Klokan a emu prý byli vybráni proto, že ani jeden z nich neumí skákat či chodit pozadu, takže předurčují Austrálii k nepřetržitému postupu vpřed.

Ausíci rádi ukazují nenucenou lhostejnost vůči všemu okolo. Prostor zde ale má i rivalita. Ztělesněním jsou každoroční ragbyové bitvy mezi týmy Queenslandu a Nového Jižního Walesu. I když se zde ragbista ocitne v zápalu boje dočasně v bezvědomí, zápas bez přerušení pokračuje. Pro Australany je ve sportu důležité vítězit, nikoli se jen trapně účastnit.

Cizincům může připadat, že země má více politiků než ovcí – a někdy je opravdu těžké poznat rozdíl: oba druhy se shromažďují v houfech a tupě následují toho, kdo jde v čele. Vzhledem k opovržení chovanému vůči politikům je hlasování ve volbách povinné. Volební místnosti by jinak zely prázdnotou... Kvůli řadě deliktů můžete skončit přes noc ve vězení, například za tak hrozný čin jako opilost na veřejnosti. Zkušenost to není nijak příjemná, jelikož vás budí ze spaní, ovesná kaše je hnusná a tousty se podávají zásadně studené.

V knize se ovšem převážně nevážně dočtete mnohem více. Věnuje se také tradicím a zvyklostem v rodině, škole i v zaměstnání, představuje náhled do jazyka i specifický životní styl protinožců.

Products specifications
Podnázev zábavný průvodce národní povahou
Druh sortimentu Kniha
Značka Lingea
Vychází 07.10.2022
Rok vydání 2022
Pořadí vydání 1. vydání
Vazba Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran 96
Edice Jací jsou?
ISBN 978-80-7508-780-5
EAN 9788075087805
Interní kód 0392398
Produktový manažer Věra Klíšová (vera.klisova@pemic.cz)
Ceny dopravy