Inspirace Baťa

Pevná bez přebalu lesklá
EAN:9788090818309
Jak být silnější a šťastnější podle životních zásad Tomáše Bati
24.02.2023
Manufacturer: Inspirace Baťa

Plánovaný dotisk. Expedujeme do dvou pracovních dnů po vydání.

Availability: DOTISK připravovaný
449 Kč
368 Kč
449 Kč
368 Kč
Annotation
„Nevybudoval jsem podnik, vybudoval jsem člověka a ten vybudoval podnik“ slova Tomáše Bati, kterými definoval, jak baťovsky budovat úspěšný podnik. Odpovědí na to, co tedy znamená baťovsky budovat člověka, zejména pak sebe, existuje však už jen poskromnu. Kniha Inspirace Baťa je první svého druhu, protože nabízí čtenáři možnost: Jak na to. Přináší nový pohled na filozofii Baťa a ukazuje, jak začít s budováním sebe sama, změnou životních postojů i vnímání světa, podle baťovských principů. V odkazu Baťa se plně odráží vnímání jeho autora Tomáše Bati. Základem všeho je selský rozum. Kniha je rozdělena do čtyř částí. každá se věnuje jedné z oblasti lidské bytosti – tělo, mysl, duše a vztahy. Tyto oblasti sledovala firma Baťa u svých spolupracovníků a pomáhala jim inspirovat se, jak je zdokonalovat. Do jednotlivých oblastí je rozděleno baťovských 99 kapitol. Každá představuje krátkou a údernou radu, jak se zlepšit v jedné konkrétní činnosti. Nejenže se dozvíte, jak daná rada fungovala, ale najdete i baťovské pravidlo na její zavedení do svého každodenního života. V knize naleznete také pověstná baťovská desatera – například: Duševního zdraví, Zdravého spánku, Jak jednat s lidmi. Příjemným osvěžením zásad a desater, jsou krátké pravdivé příběhy, ve kterých poznáte pravou podstatu osobnosti Tomáše Bati. Pozornému čtenáři neunikne, že mnoho baťovských zásad se vyvinulo na základě osobních zážitků Bati. Najde zde příběhy, v nichž zaznívají jeho vize, kdy je shovívaný, ale také tvrdý a sebestředný, kdy zažívá pocit smutku i dětské radosti.

Možnosti, jak měnit sám sebe podle Baťovské filozofie vychází z podstaty baťovské služby, která začíná slovy: Na první místo si dejte sebe. V knize naleznete také rady jak zlepšit své osobní vztahy, definování baťovského desatera pro ženy i pro muže.

S využitím každé rady můžete začít okamžitě, nejsou vázaný na žádné podmínky – snad jen jedinou – musíte chtít.

Kniha je vhodná pro kohokoliv, kdo chce fungovat efektivněji, mít více času pro sebe, vytvářet kvalitnější mezilidské vztahy a nebojí se změny.

Po přečtení knihy budete mile překvapeni, jak blízká a lidská vám filozofie Baťa přijde.

Autorkou knihy je Gabriela Končitíková, která studiu filozofie Baťa věnuje více než čtrnáct let. Jedná se o její desátou knihu, avšak první, která poradí čtenáři, jak začít s využitím baťovských zásad v každodenním životě.

Products specifications
Podnázev Jak být silnější a šťastnější podle životních zásad Tomáše Bati
Druh sortimentu Kniha
Autor Gabriela Končitíková
Značka Inspirace Baťa
Vychází 24.02.2023
V prodeji od 19.04.2022
Rok vydání 2022
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 14.2 x 21.5 x 3.0 cm
Hmotnost 0.65 kg
Vazba Pevná bez přebalu lesklá
Počet stran 366
ISBN 978-80-908183-0-9
EAN 9788090818309
Interní kód 0380747
Produktový manažer Tereza Wawreczková (tereza.wawreczkova@pemic.cz)
Reviews (1)
Ceny dopravy
Vývoj ceny