Letní horečka slev: ušetřete až 80 %

Iluminace – román, od kterého se nedá odtrhnout

Říkali ji „prorokyně boží“, vyznala se v bylinách i v léčení. Skládala liturgickou hudbu, psala knihy, málem ji pro její pokrokové názory exkomunikovali, ale nakonec byla prohlášena za svatou.
Iluminace Marie Sharrattové je příběh na pomezí historie a beletrie a vypráví o životě jedné výjimečné osobnosti, která překročila svůj stín i svou dobu. Jmenovala se Hildegarda von Bingen. Žila v letech 1098 až Iluminace - kniha z nabídky KNIHCENTRUM.CZ1179 a do služeb církve byla věnována jako dítě ve věku pouhých osmi let vlastní matkou a přinucena stát se jeptiškou - služkou. Na oplátku dostala její matka dost peněz, aby mohla zaplatit věno svým starším dcerám.

Očekávalo se, že Hildegarda svůj život odevzdá církvi a prožije ho v tichém odevzdání jako služebná mladé jeptišky Jutty von Sponheim. Byla umístěna do její malé cely, zazděná a přinucena žít s ní. Ona ale odmítla Juttiny masochistické praktiky schovávané za zbožnost a hledala útěchu v knihách a studiu, učila se o bylinách a trávila čas ve svých vizích. Když Jutta asi po třiceti letech zemřela na následky vlastního šílenství i nenávisti k sobě samé, Hildegarda se dostala ze svého soukromého vězení na svobodu.

Rozkvetla, ožila a následovala hlas, který ji vedl. Konečně našla své životní poslání. Začala mluvit i Iluminace - kniha z nabídky KNIHCENTRUM.CZpsát o svých vizích, které považovala za božské. Byla jednou z prvních feministek a reformátorů církve. Osvobodila nejen sebe, ale i své sestry jeptišky ze zajetí zkostnatělé a mravokárné církve, která ničí lidského ducha i duši. Založila pro ně jejich vlastní ženský klášter, v němž přijala funkci abatyše. Během svého života zaznamenávala své náboženské vize a sepsala je do tří knih. Také skládala hudbu a psala knihy o přírodní medicíně.

Mary Sharrattová má takový styl vyprávění, který člověka okamžitě vtáhne do příběhu, zachytí si ho drápkem a nepustí. Přestože se velká část knihy odehrává v malé místnosti, děj je zajímavý, svižný a nikde jsem nepostřehla žádná hluchá místa nebo nudné kapitoly. Kniha mi pomohla lépe pochopit svět, o kterém jsem věděla jen málo. Hildegarda byla neskutečně inspirující žena a Mary Sharrattová ji na stránkách své knihy Iluminace doslova znovu probudila k životu.

-ice-


Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Čeština
Picture of Iluminace
Čeština

Iluminace

5.0 2
348 48
Vyprodáno
Čeština

Dcery čarodějného vrchu

5.0 1
358 294
Vyprodáno
Like

Latest articles

Jsou tady červnové knižní novinky. Nejvyšší čas doplnit zásoby čtení na léto.
Na Uhlířské louce má stát supermoderní obchodní centrum. Politici i zaměstnanci stavebního odboru si od něj slibují příliv peněz. Jenomže celé nákupní centrum je jedna velká lež. Má řadu odpůrců, a to i v řadách politiků a úředníků. Někomu obchodní centrum vadí tak moc, že kvůli němu neváhá vraždit. A tak se setkání několika zaměstnanců města promění v krvavý masakr.
Žena ve mně je odvážný a neuvěřitelně dojemný příběh o svobodě, slávě, mateřství, přežití, víře a naději. Vyhrajte knihu z limitované edice, která má oproti klasickému vydání například barevnou ořízku, růžovou lacetku, UV parciální lak, která zvýrazní Britney Spears, metalickou barvu na obálce a zejména velkou fotografii Britney. Kniha čeká na 2 výherce!
Prémiový obsah
číst více