Tohle musí vyfičet. Poslední kusy od 38 Kč!

Hokejové šílenství se po 9 letech vrací do ČR

Do Ostravy a Prahy se v těchto dnech sjíždí hokejové týmy z celého světa, jejichž přáním je jediné – umístit se na stupni vítězů a odvézt si z Mistrovství světa v hokeji 2024 některý z kovů.

Fanoušci v barvách svých národních týmů zaplňují arény či hospůdky, a ať už osobně či přes televizní obrazovky, pozorně sledují každý pohyb hráčů a nenechávají na nich niť suchou, pokud zaznamenají chybu. Fanoušky hokeje zkrátka čekají až do 26. 5. perné dny. A co dělat v mezičase? Zůstat na ledě, to je jasné! Ale pomyslně a s knihou v ruce. O tomto oblíbeném dynamickém sportu existují desítky knih a v poslední době vyšlo i pár novinek. Pokud nemáte chuť na čtení, sáhněte po deskové hře
A pozor, nadopujte se kvalitním kofeinem s naší humornou kávovou edicí, aby vám neunikl žádný zápas!

Extraliga All-Stars 1993-2023 Karetní hra

OFICIÁLNÍ LICENCOVANÝ PRODUKT

Česká Extraliga ledního hokeje oslavila v sezóně 2022/2023 třicáté výročí své existence. Během té doby jsme mohli sledovat stovky hráčů. Někteří upadli v zapomnění, jiní oblékali reprezentační dres, nebo se proslavili v NHL. Ti výjimeční se stali klubovými legendami. Karetní hra Extraliga All-Stars vám umožní sestavit si svůj vlastní tým snů a zahrát si zápasy proti živým protihráčům i „virtuálním“ soupeřům. Ve hře najdete všechny týmy ze sezóny 2022/2023 a jako bonus také týmy, které v třicetileté historii vyhrály extraligový titul. Každý tým je reprezentovaný šesticí hokejistů z celé samostatné extraligové historie, kteří byli vybráni ve spolupráci s jednotlivými hokejovými kluby. Ve hře pak najdete i největší osobnosti československého hokeje ve formě karet legend bez klubové příslušnosti. Je jen na vás, jak bude vypadat váš tým a jestli ho dokážete dovést až k titulu. Hra je určena pro 2-5 hráčů od 8 let a zabere vám zhruba 30 minut. Je rozdělena do dvou hlavních fází. 1. DRAFT Napadá vás lepší herní mechanika pro hokejovou hru s tvorbou týmu? U karetních her draft probíhá standardně tak, že hráči dostanou do ruky určitý počet karet, jednu si vyberou a zbylé karty předají dalšímu hráči. V naší hře se draftují karty hokejistů. Je jich celkem 110 a vaším cílem je, abyste si nadraftovali hokejisty na správné pozice (LK, C, PK, O, O, B) a nejlépe i získali více hráčů z konkrétních klubů. Po 2 kolech draftu, během kterých získáte 12 karet hokejistů, si vytvoříte základní sestavu pro první kolo druhé části hry. 2. SEZÓNA Hlavní část hry, ve které se svým týmem zabojujete o vítězství. Sezóna se skládá z několika kol, během kterých se se svým týmem utkáte v zápasech proti ostatním hráčům i “virtuálním” soupeřům. Před zápasy se odhalují karty událostí, které ovlivňují všechny hráče během právě probíhajícího kola. Samotní hráči mohou průběh hry změnit trenérskými kartami, ale mají jen 3 na celou sezónu, takže je potřeba jejich použití dobře zvážit. Zápasy se vyhodnocují hody kostkami, ale samozřejmě je za tím ukryto několik zajímavých mechanik a pravidlových twistů. Po každém zápase pak dojde k vynucenému i dobrovolnému střídání hráčů, takže si nemyslete, že stačí nadraftovat silnou základní sestavu a máte vyhráno. Karty hokejistů: Ve hře najdete 6 karet hokejistů (centr, levé křídlo, pravé křídlo, 2 obránci, brankář) z každého ze 14 klubů, které odehrály extraligovou sezónu 2022/2023 + 3 dalších týmů, které ve třicetileté historii Extraligy získaly titul a navíc 8 karet legend předextraligové éry. Na kartách najdete pozici hráče, klubovou příslušnost, kolik let strávil v Extralize v daném klubu a kolik s ním získal titulů. Dva hráči z každého klubu maní navíc přiřazenou speciální schopnost, díky které mohou během zápasů manipulovat s kostkami.

Obsah balení:

 • 110 karet hokejistů
 • 17 karet soupeřů
 • 5 karet losu
 • 20 karet událostí
 • 18 trenérských karet
 • 1 žeton prvního hráče
 • 30 žetonů síly týmu
 • 5 bodovacích žetonů
 • 12 šestistěnných kostek
 • 1 bodovací tabulka
 • 1 pravidla hry
zobrazit více
679
IHNED odesíláme

Praha 1985 Zlato z domácího šampionátu

Jsou okamžiky, na které si sportovní fanoušek vzpomene takříkajíc na smrtelné posteli. Pokud jde o hokej, nemůže mezi nimi chybět triumf na Mistrovství světa 1985 v Praze. Jednoznačným hegemonem byla tehdy sovětská Sborná; také Kanada a USA přivezly mimořádně silné výběry, nabité hráči, kteří se později stali legendami. Češi a Slováci přesto očekávali maximum od vlastní reprezentace… … která jejich naděje nezklamala! Do paměti se nesmazatelně vryl druhý zápas se Sovětským svazem, který „naši“ vyhráli 2:1. A po kanonádě proti Američanům neoficiální finále, v němž do kanadské branky dostal puk hned třikrát Jiří Šejba.

Právě tento hrdina šampionátu je jednou z osobností, které oslovil Tomáš Procházka, publicista a bývalý hokejista. V rozhovoru s ním na pražské zlato zavzpomínali i další vynikající útočníci z obou částí tehdejší federace, Pavel Richter a kapitán týmu Dárius Rusnák, obránce zastupuje jeden z objevů mistrovství Antonín Stavjaňa. Za ním a jeho kolegy z defenzívy pak čaroval legendární Jiří Králík, po právu vyhlášený nejlepším brankářem turnaje. Na šestici, aby byl naplněn pomyslný hokejový počet, doplňuje sestavu neméně proslulý rozhlasový reportér a člen Síně slávy Aleš Procházka, autorův otec. V knize díky tomu nechybí ani velmi osobní vzpomínky otce i syna na nezapomenutelné jarní dny roku 1985.

Titul Praha 1985 – Zlato z domácího šampionátu navazuje na úspěšnou publikaci Tomáše Procházky Nagano 1998 aneb Turnaj století očima šampionů a vychází při příležitosti letošního Mistrovství světa v ledním hokeji, které se opět koná v Praze.

zobrazit více
od 209
Momentálně nedostupné

Hokejovník

Nejslavnější hokejisté všech dob v nejpřehlednějším vydání.

Víte, který hokejista dokázal na bruslích vyvinout rychlost přes 40 km za hodinu; kdo byl náhodným vynálezcem zahnuté čepele hokejové hole; čemu se v hokejové hantýrce říká semafor nebo motýlí styl a jak se Wayne Gretzky stal nejlepším hokejistou všech dob, i když se v NHL zprvu domnívali, že kvůli drobnější postavě není dostatečně fyzicky vybavený?
Dozvíte se, jak byl slavný československý hokejista obviněn z protistátního spiknutí a dostal trest patnáct let; jak jeden z nejslavnějších brankářů měl svou první hokejku vyrobenou z kořene stromu, rád nosil vlastnoručně upletená oblečení a jak jiný skvělý brankář vstřelil jako jediný na světě tři góly.
Zjistíte, který český hokejista rád ve volném čase maluje a své obrazy vystavuje v galeriích a kdo byl tak všestranným sportovcem, že reprezentoval svou zemi nejen v ledním hokeji, ale také ve fotbalu a v golfu, stal se mistrem ve vodním lyžování a byl i vyhlášeným designerem golfových hřišť.
Neunikne vám ani, co je Pasta88 a komu se přezdívá Kapr, Vévoda nebo Ježek.
Přečtěte si vše zajímavé a důležité o největších hvězdách světového hokeje dvacátého a jednadvacátého století.

zobrazit více
286
IHNED odesíláme

David Pastrňák

„Mám dva cíle. Vyhrát mistrovství světa a Stanley Cup.“

Čtete příběh o malém, a dnes velikém, hokejovém Davidovi, přezdívaném „Pasta“, české i globální star. David Krejčí, uznávaný hokejový mozek, nejlépe objasňuje, proč pravé křídlo Bostonu Bruins a českého reprezentanta vidí tak vysoko. „Pasta nemá strop, je schopný zvládnout úplně všechno. Není jen čistokrevným střelcem, má dokonale neviditelné nahrávky. Když vnímáte hokej v televizi, vše vypadá jednoduše, vidíte ho v akci naživo a jen kroutíte hlavou, co dokáže,“ vysloví jeden z nejlepších centrů světa, ale rovněž obdivovatel umění Messiho a Ronalda. Ví tedy nepochybně, co říká.

A jaký má David, rodák z Havířova, na takové hokejové umění recept? „Hokej je zábava,“ vysloví ledabyle, když sklízí obdiv fanoušků, žurnalistů. Se stejnou lehkostí překonává gólmany. Pasta slova svého parťáka více než naplnil v uplynulé sezoně, ve které se stal po Connoru McDavidovi (153 kanadských bodů – 64 gólů, 89 asistencí) s 61 zásahy druhým nejlepším střelcem základní části NHL a v kanadském bodování ligy skončil třetí (113 bodů, 61+52) právě za tímto novým velikánem a jeho spoluhráčem z Edmontonu Leonem Draisaitlem.

Nabízí se jednoduše napsat, že Pastrňák, pokud uvážíme, že Kanaďan McDavid představuje vyšší galaxii, je nejlepším „normálním“ hokejistou planety, jak se o svém nástupci vyjádřil Jaromír Jágr. „Kdo je za McDavidem, je vlastně vítěz. Já jsem taky nikdy nevyhrál kanadské bodování, když hrál Lemieux. Mario by prostě génius na body. Uměl to, v čem vidím rozdíl mezi geniálním a nadprůměrným hráčem.“

Pasta hranici 60 gólů překonal jako teprve druhý hráč Bostonu, legendární střelec Phil Esposito tuto metu zdolal čtyřikrát. „Když jsem byl mladší, Brad Marchand mi řekl, že musím cílit vždy o deset branek výš, než si myslím, že zvládnu. Věřil jsem, že jsem schopný dát 50 gólů, takže jsem mířil na šedesátku. Upřímně jsem si ale nemyslel, že bych ji mohl překonat.“

Pastrňák předložil důkaz své platnosti pro tým také na mistrovství světa 2022, kde oba Davidové s kapitánem Romanem Červenkou vytvořili rozdílovou formaci, která Česku po jedenácti letech vyhrála medaili. Bronz, opravdu sladký, pozlacený.

„Pástrnak skórs,“ slyšíme v přenosech ze zámoří velice často, anebo „goal Pástrnak“. Pouhá dvě slova jsou už zažitými slogany, které se nikdy neomrzí. Fanoušci se trefami čísla 88 mohou kochat nekonečně, jelikož neustávají. Jak góly vlastně střílí? Tohle umění pregnantně definoval Tomáš Vokoun, zlatý reprezentační gólman z let 2005 a 2010, muž s velkou kariérou v NHL. „Pasta je předně fantastický hráč, který si toho dovolí strašně moc. Má ruce blízko u sebe, takže nikdy nevíte, kam vypálí. Jestli nahoru, dolů. Střílí rychle a přesně. Když má příležitost, nekompromisně ji promění. Navíc dokáže hrát s klidem. Ohromně si věří.“

David představuje nejzářivější hvězdu, stačí si jen uvědomit, že vysoce ceněný snajpr NHL zapsal v této soutěži v deseti sezonách 301 gólů, včetně asistencí celkem 617 kanadských bodů a v české bilanci a v daném údobí se řadí za fenomenálního Jaromíra Jágra (387 gólů a 958 bodů), který v kariéře dosáhl na 1921 bodů (766 + 1155) a je po Waynu Gretzkym (2857 bodů) druhým nejproduktivnějším hráčem historie NHL. Tohle jsou už čísla téměř jako z vesmíru, ale také z jiné doby, avšak i o srovnání gigantů, minulých i současných, autor píše v příloze knihy nazvané VLÁDCI HOKEJE.

Pastrňák má s Alexandrem Ovečkinem, kanonýrem washingtonských Capitals, nejtvrdší střelu. Jednoduše dělo. I proto také přezdívka „bostonský škrtič“, který svými zásahy zadusí soupeře. Společně s ruským šutérem „Ovim“ (v kariéře 822 gólů, „jen“ o 72 za Gretzkym!) dosáhl v roce 2020 na Richard Maurice Trophy pro nejlepšího střelce základní části. Škoda jen, že o rok dříve po finálovém souboji Bostonu se St. Louis nezvedl nad hlavu vytoužený Stanley Cup. „Stoprocentně je to nejhorší porážka, kterou jsem ve své hokejové kariéře zažil. Bolí moc, těžko se polyká, takové pocity jsem ještě nikdy neměl,“ svěřil David po prohraném finále. Možná ještě více ho v poslední sezoně muselo mrzet vyřazení v prvním kole play-off Floridou po té, co Bruins suverénně s rekordními 135 body a úžasným skóre 305:177 ovládli základní část NHL a získali Prezidentský pohár.

Talent s velkou morálkou má však stále jen mladých sedmadvacet a vlastně nejlepší léta i celou kariéru před sebou, ale už dnes je obdivován. Je třeba zajímavé, co řekli o umění čísla 88 další dvě největší hvězdy Bostonu: „Úžasný hráč, má hromadu talentu, fantasticky ovládá hru. Baví mě se na něj koukat,“ řekne nový kapitán Brad Marchand. A dnes již legendární centr Patrice Bergeron, který právě Bradovi a Davidovi předal žezlo vůdců? „Má obrovský talent, dokáže se uvolnit pomalu v jakékoliv situaci. Navíc vyhrává souboje, a to dělá ve hře velký rozdíl.“ V sumáři mohu napsat, že démon z Havířova si hraje svůj vlastní hokej, samozřejmě, s podporou skvělých spoluhráčů.

David Pastrňák, nejlepší český hokejista současnosti, je navíc sportovcem a člověkem charakterním a nesmírně pracovitým, současně zodpovědným partnerem a nadšeným tatínkem, ale také fanoušky obdivovaným a žádaným šoumenem. Sám píše příběh mimořádného mladého muže na velké cestě, a že byla v počátcích pořádně obtížná! Dozvíme se, jak se obyčejný kluk z malého města stal globální hvězdou.

zobrazit více
409
IHNED odesíláme

Cestovní hra Hattrick

Malá krabička, velká hokejová zábava!

Pokud milujete atmosféru hokejových zápasů, pak jste tu správně. Naše kolekce 3 her nabízí vzrušení a zábavu pro každého, kdo si rád užije cvrnkací duely nebo napínavé souboje pomocí hrací kostky. Připravte se na adrenalinovou jízdu plnou nečekaných zvratů a intenzivního rivalství, ať už jste hokejový nadšenec nebo jen hledáte nové zábavné výzvy.

Všechny herní varianty lze hrát ve 2 hráčích nebo ve 2 týmech po dvou hráčích. Při hře v týmech se hráči v týmu pravidelně střídají.

Hra obsahuje: 1 hokejové hřiště, 12 puků ve dvou barvách, 1 hrací kostka, 1 pravidla.

Pro 2-4 hráče. Věk: 5+

zobrazit více
163
IHNED odesíláme

Stolní hokej (Air hockey)

Stolní hokej (air hockey) je blesková hra pro dva hráče, která zlepšuje reakci a postřeh. Puk je nadnášený vzduchem z ventilátoru umístěného pod herní plochou. To zaručuje minimální tření a puk klouže na hřišti velkou rychlostí. Tak jako v opravdovém hokejovém zápase vyhrává ten, kdo dá spoupeřovi víc branek!

Sada obsahuje: 2 speciální "hokejky" (kulaté, s madlem), 2 puky a herní plochu o rozměru 50 x 31 x 10,5 cm. Součástí je i návod v českém, slovenském a polském jazyce. Ke hře je potřeba 8AA baterií, které nejsou součástí balení.

zobrazit více
539
IHNED odesíláme

Humorná kávová edice

Rwanda není žádná sranda, však má v sobě ukryty všechny prvky humoru. Od tvrdé satiry, černého či suchého humoru až po bláznivé hrátky větru s kloboukem v poušti.

100% arabika, zrnková káva, obsah balení 200 g

zobrazit více
197
Poslední kusy
VŠECHNY KNIHY A JINÝ SORTIMENT O HOKEJI najdete tady 🏒
Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Like

Latest articles

V květnu jsme na veletrhu Svět knihy v Praze navštívili besedu s přírodovědcem a malířem Janem Dungelem, autorem knihy Jaguár v kocovině, která přináší poselství o kráse přírody a pestrosti života tropů Jižní Ameriky. Měli jsme tak možnost setkat se alespoň prostřednictvím vyprávění a povídání si autorem s divokými zvířaty i místními obyvateli a jejich kulturou. Besedu moderovala Renata Růžová z nakladatelství JOTA.
Moderátor Vladimír Kořen se pustil do nelehkého úkolu. Otevřít svůj vnitřní svět prostřednictvím knihy. Snad mu jeho manželka odpustí, protože Řeka zázraků je opravdu zázračná!
Jsou tady červnové knižní novinky. Nejvyšší čas doplnit zásoby čtení na léto.