Začít hrát
 
 

Předprodej novinky Maršálka a Bebarové: Čas na pečení 2

Akce

Heřmánkový palouk

Pevná s přebalem matná
EAN:9788074610127
Válkou rozvrácená Británie
Manufacturer: BB ART

Toto zboží již není možné objednat. Zboží bohužel nelze dodat, je úplně vyprodáno také u nakladatele. Nastavte si Hlídacího psa, abyste byli informování o případné změně.

Availability: Vyprodáno
249 Kč
204 Kč
249 Kč
204 Kč
Annotation

V knize Heřmánkový palouk představuje jeho autorka Mary Wesleyová neobyčejně živý obraz válečného Londýna.

Voňavý koberec heřmánku se svažuje od velkého viktoriánského domu na pobřeží Cornwallu až k mořským útesům. Sem za závratně teplého srpna roku 1939 přijíždí na pravidelnou prázdninovou návštěvu pět bratranců a sestřenic. Pro většinu z nich je to poslední léto bezstarostného mládí, s blížící se válkou je čeká ztráta nevinnosti a svobody.

Oliver, Calypso, Polly a Walter tráví poslední léto plánováním rituálního „běhu hrůzy“. Všem je devatenáct let. Oliver je idealista, jako dobrovolník bojoval ve španělské občanské válce a právě se vrátil zpět do Anglie. Je stále zamilovaný do krásné, ale vypočítavé Calypso. Ta má v plánu provdat se co nejvýhodněji a za velmi bohatého muže. Navíc je přesvědčena, že Oliver ve skutečnosti hledá někoho úplně jiného a nebyli by spolu šťastní. Pak je zde jejich malá sestřenice Sophy, od narození vyrůstá jako sirotek, nemiluje ji ani její matka ani otec.

Zanedlouho bude vyhlášena mobilizace a jejich životy už nikdy nebudou stejné jako doposud. Za války Polly, velmi rozumná a praktická dívka, pracuje jako válečná zpravodajka a její bratr Walter vstoupí do námořnictva. Ti, kteří zůstanou v Londýně, prožívají válku se všemi útrapami, jako je přídělový systém, chlad a rozvaliny domů, ale také objevují lásku, sex a zoufalý humor těch, kteří balancují na hraně života a smrti.

Products specifications
Podnázev Válkou rozvrácená Británie
Název v originále The Camomile Lawn
Druh sortimentu Kniha
Autor Mary Wesleyová
Značka BB ART
V prodeji od 16.11.2011
Rok vydání 2011
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 15.0 x 21.0 x 3.0 cm
Hmotnost 0.52 kg
Vazba Pevná s přebalem matná
ISBN 978-80-7461-012-7
EAN 9788074610127
Interní kód 0120509
Produktový manažer Tereza Wawreczková (tereza.wawreczkova@knihcentrum.cz)
Ceny dopravy