Víte, že Lars Kepler píše pod novým pseudonymem? 1. díl série máme právě za akční cenu!

Hana Hindráková s hlavním hrdinou knihy Nezlomný na veletrhu Svět knihy

Afričan Noro opustí v 7 letech matku alkoholičku. Začal žebrat a brzy ho čekal život v gangu provázený krádežemi, hladem, znásilňováním. Spisovatelka Hana Hindráková si v Praze na knižním veletrhu povídala s hrdinou svého románu Nezlomný o knize a skutečném životě v Keni.
Njoro je přezdívka Keňana Josepha Njorogeho, jehož pravdivý příběh sepsala v knize Nezlomný spisovatelka Hana Hindráková. Kniha vzbudila mezi čtenáři a čtenářkami velmi pozitivní ohlasy a na Databázi knih patří s 92 % mezi nejlépe hodnocené knihy. 

My jsme se na pražském veletrhu Svět knihy zastavili na jejich besedě, která byla hlavním cílem jeho pobytu v České republice. Pro Vás, kteří jste neměli tu možnost, jsou určeny následující řádky.


Moderátory besedy byli Jan Přeučil se svou ženou Evou Hruškovou - Přeučilovou, kteří si knihu Nezlomný přečetli již jako rukopis a byli nadšení z dobrého konce.

Hana Hindráková prozradila, že jejich snem bylo, aby se kniha dostala do Keni. Autorka tomu sama moc nevěřila, že se to podaří, protože je těžké prorazit na českém knižním trhu a na tom zahraničním ještě těžší. Přesto zkusila obeslat několik keňských nakladatelství a asi po týdnu se jí ozvali a po přečtení ukázky jí poslali smlouvu. Kniha je v současnosti přeložená do angličtiny a v srpnu vyjde v Keni od názvem The Unbreakable v nakladatelství Moran Publishers.

Joseph, hlavní hrdina knihy Nezlomný, začíná vyprávět svůj životní příběh.

Narodil jsem se v malém městě v Keni - Eldoret, které je vzdáleno asi 350 km od Nairobi. Narodil jsem se ve velkém slumu, jsem druhý syn ze čtyř dětí, matka s námi byla sama. Když jsem se narodil, bylo jí 15 let, mého bratra měla ve 12 letech a v 19 už měla čtyři děti. Byli jsme ze všech nejchudší. Matka trpěla depresí, byla alkoholička. Když mi bylo 5 let, nutila alkohol i mně, abych si nestěžoval, že mám hlad. Nepamatuji si, že by mi máma někdy uvařila. Odešla od nás a nechala nás samotné.

Po několika měsících mě starší bratr vzal do ulic, kde to bylo lepší než doma, protože v odpadcích jsem měl díky odpadkům přístup k jídlu. To mi bylo tenkrát 6 let. Myslel jsem na svou mladší sestru, které byly 2 roky. A když jí byly čtyři, vzal jsem ji do ulice, protože jsem měl pocit, že ji musím zabezpečit. Nechal jsem ji čekat dvě hodiny a šel pro nás hledat jídlo. Když jsem se vrátil, už tam nebyla. Nebyl tam nikdo, koho bych se zeptal, co se s ní stalo. Začal jsem plakat.

Pak pokračoval můj život v ulicích .....

Jak pokračoval život Josepha Njorogeho, to se dozvíte v knize Nezlomný.

Joseph je na českém turné, v jehož rámci navštěvuje pražské základní a střední školy, kde  studentům vypráví příběh svého života, o dětství stráveném na ulici v dětském gangu, ale i o tom, jak se mu podařilo založit centrum pro děti ulice Global Hope Rescue and Rehabilitation Center, kde se nyní stará o 82 chlapců, kteří by jinak byli na ulici.

Foto na banneru: Joseph Njoroge

Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Picture of Nezlomný
Čeština

Nezlomný

0.0 0
od 149
Like

Latest articles

Druhý díl série Nemocnice Whitestone navazuje přesně tam, kde skončil díl první. Avšak hlavními postavami se v „Tonoucích duších“ stávají Mitch a lékařka Sierra. Právě proto, že na sebe díly volně navazují, je dobré pustit se do tohoto pokračování až poté, co si přečtete díl první s názvem „Velké naděje“.
Pokud jste četli autorčinu první knihu „Hory zpívají“ a byli jste z ní unešení stejně jako já, pak zbystřete! Nguyen Phan Que Mai vyšel v nakladatelství Jota nový titul s názvem „Dítě prachu“ a je FANTASTICKÝ!
V posledním dílu našeho podcastu Z druhé stránky jsme měli tu čest přivítat Vladimíra Kořena, známého českého moderátora, popularizátora vědy a životního prostředí, bývalého starostu Říčan a nyní také spisovatele. Kořen, který se narodil v roce 1973 v Teplicích, je známý svými aktivitami na poli vědy a ekologie, a to díky pořadu Zázraky přírody.