Víte, že Lars Kepler píše pod novým pseudonymem? 1. díl série máme právě za akční cenu!

Gottland

Pevná s přebalem matná
EAN:9788073631420
Manufacturer: Dokořán

Toto zboží již není možné objednat. Zboží bohužel nelze dodat, je úplně vyprodáno také u nakladatele. Nastavte si Hlídacího psa, abyste byli informování o případné změně.

Availability: Vyprodáno
250 Kč
205 Kč
250 Kč
205 Kč
Annotation
Gottland je sbírka reportáží, které výstižně ilustrují poměry v Čechách za doby normalizace. Knihu napsal Mariusz Szcygiel, polský novinář, obratný publicista a znalec české duše. Kniha se stala námětem divadelních inscenací v Ostravě a v Praze.
Gottland se v Polsku stal bestsellerem. Kniha značně nabourala představu našich severních sousedů o Češích jako národu zbabělců a Švejků.
Reportáže se věnují velkým a mnohdy neznámým osobnostem. Mariusz Szcygiel dokáže vyprávět strhujícím způsobem o obuvníku Baťovi, s obdivem vykresluje příběh jeho rodiny a zlínského impéria. Věnuje se sochaři Otakaru Švecovi, který navrhl Stalinův monstrózní pomník na Letné a jehož osud je hořce ironický – krátce po vytvoření tohoto díla spáchal sebevraždu. A také o inženýrovi, který monument posléze diskrétně odstraňoval. Píše o rozpadu tria Golden Kids a jeho životopis Marty Kubišové je považován za ten nejlepší, jaký kdy novinář stvořil. U populárních osobností naštěstí ignoruje vžité představy. Takže i Karel Gott je v jeho podání popová hvězda, jako „Michael Jackson lidově demokratického tábora“. Na stránkách knihy důstojně ožívají například Jaroslava Moserová,  jako lékařka, která ošetřovala Jana Palacha v posledních dnech života, i známá překladatelka Dicka Francise, nebo Evald Schorm či herečka Lída Baarová.

audioteka.cz - ukázka z audioknihy a mp3 ke stažení do počítače či mobilního telefonu

Products specifications
Název v originále Gottland
Druh sortimentu Kniha
Autor Mariusz Szczygieł
Překladatel Helena Stachová
Značka Dokořán
V prodeji od 18.10.2007
Rok vydání 2007
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 14.5 x 21.0 x 2.0 cm
Hmotnost 0.42 kg
Vazba Pevná s přebalem matná
Počet stran 224
Poslední dotisk 12/2016
ISBN 80-7363-142-3
EAN 9788073631420
Interní kód 0076225
Produktový manažer Jana Matějová (jana.matejova@knihcentrum.cz)
Ceny dopravy